Skocz do zawartości

Nowy komputer włącza się i za chwilę wyłącza i znów startuje ale normalnie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez DaroBenchmarkPC,

Recommended Posts

Cześć, opisane wszystko poniżej :)


 


1.Konfiguracja komputera:


Asrock z170 extreme 4,


i7 6700k nie podkręcony,


chłodzenie Dark Rock 3


16GB Corsair vengeance lpx 3000mhz cl15,


SF leadex 550W 80+ gold,


ssd ocz 120gb (system),


1.HDD 1TB WD Blue,


2.HDD Hitachi 2TB,


 


2.System operacyjny: Windows 7 Ultimate 64bit sp1 (wszystkie aktualizacje mam zainstalowane)


 


3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: Czysty system jedynie co zrobiłem to w msconfig ustawiłem ilość rdzeni do rozruchu na 8 i uruchamianie bez GUI (szybciej się uruchamia) i to wszystko.


 


4.Używany program antywirusowy: AVG Internet Security


 


5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu:


- Odpalałem komputer z przycisku na płycie główne ale jest to samo,


- Zasilacz przełączałem z eco na auto i odwrotnie również nic nie dało,


- W UEFI zrobiłem tylko własną krzywą wentylatora ale nie w tym problem bo potem dałem wszystko fabrycznie i nadal problem występuje.


 


 


6.Informacje dodatkowe: Komputer po włączeniu na ok 4 sekundy włącza się, wyłącza i włącza ponownie już bez problemu ale przekierowuje do UEFI (nie wiem dlaczego). Wydaje mi się, że nie przechodzi post'a. Nigdy nie miałem BSOD'a na tym sprzęcie.


 


Sprawdzałem pobór mocy i wyszło na pulpicie 95W, a w intensywnej grze 280W MAX.


 


Raczej nie są to problemy z przegrzaniem się CPU bo od razu po włączeniu ma 18-19 stopni rozkręca się do 22-24 max na pulpicie, a w grach ma max 55-58 stopni. Dziwi mnie tylko pokazywana temperatura w UEFI 45 stopni po włączeniu.


 


Wszystkie wtyczki zasilające są wpięte.


 


Tutaj dodaję link do filmu jak to dokładnie wygląda (nie edytowałem ani bez cięć, wszystko na żywca):



 


Jeśli ktoś ma jakiś pomysł lub miał podobny problem to byłbym wdzięczny za pomocną odpowiedź :)


Link to post
Share on other sites

Witam miałem taki sam problem tylko mi potrafił się nawet tak trzy razy włanczać i wyłaczać i potem normalnie chodził ,testowałem podzespoły i wszystko było OK.Aż postanowiłem zrobić ostatnią rzecz i wgrałem najnowszy Bios do płyty głównej msi Z170A Krait Gaming i problem znikł odpala za pierwszym razem .Jeśli pomogłem napisz!

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Spróbuję przełączyć bios bo mam taki pstryczek. Z ramem też sprawdzę.

 

EDIT:

 

Doba chłopaki działa wszystko jak należy :) Wszystko co robiłem to w UEFI do postaci default i każdą opcję zahaczałem co miałem, żeby zobaczyć co chrzani sprawę (za każdym razem robiłem reset).

 

Okazało się, że w H/W Monitor ustawiłem nie wiem czemu wentylator cpu na 4pin i to pierniczyło sprawę. Zmieniłem na auto i wszystko śmiga :)

 

Kable SATA były ok jak i zasilanie dysków. Również kości nie wyjmowałem tylko ten pstryczek zastosowałem żeby wejść do UEFI numer 2, kompa wyłączyłem i za chwile włączyłem przeszło bez problemu czyli jak już mówiłem w UEFI był błąd :)

 

Dzięki za wszelkie pomysły co do diagnozy.

Edytowane przez DaroBenchmarkPC
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...