Skocz do zawartości

Komputer 6500 zł do gier i programowania


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Witam.

Stary komputer (kupiony bodajże w 2005 roku) przeszedł na emeryturę. Planuję kupno nowej jednostki na lata, ale nie znam się na tym więc proszę o przygotowanie zestawu za 6500zł.

  • Zastosowanie komputera : gry - 60% programowanie - 40% (aplikacje internetowe, trochę c++ i zabawy silnikami gier, java, python)
  • Maksymalna kwota : 6500 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : listopad
  • Których części potrzebuję : jednostka centralna
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : z tego co widziałem w innych tematach to polecacie więc tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080. Na początku nowego roku kupię nowy, większa rozdzielczość, ale to pieśń przyszłości
  • Specjalne wymagania : Nie musi być designerski, będzie stał schowany. Wydajność i niezawodność jest priorytetem. Dodatkowo jeśli budżet na to pozwoli to można doliczyć windows 10 home. Jeśli nie to do uzbierania kasy zostanę na linuxie.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : nie znam się na tym, brak
  • Inne : Jak już pisałem liczy się dla mnie wydajność. Chciałbym sprzęt który da mi maksimum wizualne jakie można uzyskać w grach oraz pozwoli na komfortową pracę programisty.

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

1 x Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/1 x Thermalright HR-02 Macho rev.B1 x AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX1 x Palit GeForce GTX1070 GameRock 8GB DDR5 256bit (1746/8000)1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)1 x SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)1 x Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB

6359zł
 
Procesor z odblokowanym mnożnikiem z mocnym wątkiem, 16GB RAM na start, wydajny cooler w postaci Macho BW Rev. B, MOBO z dobrym wyposażeniem i mocną sekcją, GTX 1070 od Palita w wersji Gamerock z cichym układem chłodzenia, 1TB HDD na dane, SSD 240GB na kościach MLC pod system i soft, wszystko w wyciszonej obudowie z piwnicą oraz trzema 120mm wentylatorami w komplecie, do tego zasilacz z dużym zapasem mocy i 5 letnią gwarancją, oraz WIN 10 w wersji BOX.
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Mam kilka dodatkowych pytań do zestawu zaproponowanego przez Ciebie:

- czy zaproponowany zestaw pozwoli na oc karty graficznej? Oglądałem pewien film (jako, że sam z siebie niewiele potrafię wydedukować z liczb i opisów) gdzie karta Palita faktycznie była w topce wydajności, ale dopiero po oc.

- jak już pisałem komputer ma mi służyć na lata. Wobec tego zakładam możliwość SLI po +/- 3 latach. Czy zaproponowany zestaw pozwoli mi na tego typu rozbudowę? Czy na chwilę obecną możemy spróbować podziałać w temacie przyszłościowej opłacalności składanego zestawu? Co z resztą podzespołów? Rozumiem, że procesorem nie muszę się martwić, ale co z płytą główną i innymi?

- czy a jeśli tak to jakich modyfikacji w zaproponowanym zestawie wymagała będzie karta 1080? Załóżmy, że aby ułatwić zmieszczenie się w budżecie rezygnujemy na razie z windowsa (na rzecz linuxa) oraz dysku hdd (na rzecz dysku z starego komputera: 500gb, wolny, ale na chwilę obecną wystarczający - oczywiście jeśli Wy nie widzicie przeciwwskazań). Jeśli potrzebne będzie dodatkowe 200 zł to jestem w stanie nagiąć budżet do tej kwoty.

Link to post
Share on other sites

Od siebie GTX'a poleciłbym raczej od MSI albo Zotaca, one najlepiej wypadają w testach. 1070 z zasady nie za bardzo się chcą kręcić więc nie licz na kosmiczne przyrosty. Chipset 1151 jest raczej świeży więc o to się nie musisz martwić, komputer ma spory potencjał, do SLI też.

Zależy czy będziesz grał w gry w 2k/4k. Jeśli nie to 1080 jest zupełnie nieopłacalna bo przyrosty są zerowe w porównaniu do ceny jaką musisz dopłacić. Jeśli jednak chciałbyś się bawić w wyższe rozdzieczości albo VR to warto się zastanowić.

Osobiście zasilacz też wziąłbym lepszy albo z lepszą sprawnością. PSU najlepiej czuje się gdy pracuje na 50-70% szczególnie, że rozważasz upgrade w przyszłości. Różnica w cenie nie aż tak wielka, a fajnie mieć zapas.

 

bzdura z sli//gtr

Edytowane przez gtr76
Link to post
Share on other sites

@karolek123 Tobie również dziękuję za odpowiedź. Odpowiadając na pytania: myślę, że nowy monitor będzie posiadał rozdzielczość 2k, raczej na pewno nie będzie to 4k. Wirtualna rzeczywistość również jest prawdopodobne ze względu na okresową styczność z GearVR w pracy. Jest więc duża szansa, że prędzej czy później zakupię jakieś google do PC.

Link to post
Share on other sites

Ok, widzę, że Twoje posty 3ndurek popierają jeszcze inne osoby (reputacja), ja również jestem zadowolony z zaproponowanego zestawu. Jednakże proszę o odpowiedź na pytanie: rozumiem, że i7 jest wzięty pod kątem przyszłości. Dlaczego w ten sam sposób nie traktujemy karty graficznej? Czy w tym budżecie nie mieści się 1080? Chciałbym usłyszeć argumentację. To, że 1070 ciągnie na ten moment wszystko w ultra nie oznacza, że zrobi to za 3 lata. Wolę dopłacić teraz 1000 zł do karty graficznej i mieć rok więcej zapasu niż szybciej wydać sporą kasę na nowy model. No chyba, że świat hardwaru działa inaczej a ja go nie rozumiem ;) Proszę o odpowiedź na zadane pytanie.

Edytowane przez Greg1
Link to post
Share on other sites

 

 

i7 jest wzięty pod kątem przyszłości.

Programujesz, do tego jak przyjdzie postawić jakiś serwer by przetestować aplikację czy wirtualki tutaj dodatkowe wątki się przydadzą.

 

 

To, że 1070 ciągnie na ten moment wszystko w ultra nie oznacza, że zrobi to za 3 lata. Wolę dopłacić teraz 1000 zł do karty graficznej

Tak to nie działa, GPU nie kupuje się na zapas. Za 3 lata czy to będzie 1070 czy 1080 i tak będziesz ją musiał wymienić na nowszą i wydajniejszą.

Obecnie GTX 1070 wystarczy CI pod QHD 60HZ.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

W tym tygodniu kupuje kompa.

Pojawiła się nieoczekiwana opcja finansowa, która pozwala mi dorzucić 1000 do zestawu. Czy gtx 1080 np od msi jest wart świeczki? Co z monitorem? Znalazłem coś takiego http://www.ceneo.pl/42248496 . Czy do tego monitora wymagana jest nvidia 1080? Mówię tu o graniu w gry na tym monitorze czyli full detale w 1440p przy 165hz + gsync.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy gtx 1080 np od msi jest wart świeczki?

Kwestia ceny, znacznie lepiej wychodzi  https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-cuda-gtx1080-gamerock-z-g-panel-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-neb1080t15p2gp-987172/

bardzo ciche i wydajne chłodzenie http://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_gtx_1080_gamerock_premium_edition_g_panel_review,12.html

 

 

Czy do tego monitora wymagana jest nvidia 1080?

 

także wnioski nasuną CI się same. Co do monitora dopytaj we własciwym dziale bo ostatnimi czasy są dość loteryjne.
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie różnica 15 klatek wzwyż jest warta dorzucenia tego tysiąca. Nie dla samych 15 klatek a dla faktu, że przez minimum 3 lata karta nie będzie wymieniana i chciałbym sprzęt, który przynajmniej spróbuje sprostać ówczesnym grom na max detalach.

Palit - na wykresach wygląda świetnie, ale zajmuje trzy sloty a cena w sklepie esc.pl nijak ma się do tej na morelach. Chciałbym kupić podzespoły do jednostki w jednym sklepie.

Link to post
Share on other sites

Dobra, jutro zamawiam. @3ndurek na sam koniec zrobiłeś mi niezły mętlik w głowie ;) Chciałem kupić całość na esc.pl z msi 1080 w zestawie, ale palit na morelach jest tak tani, że szkoda nie brać. Jedno tylko nie daje mi spokoju: w recenzji palita na portalu purepc (https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_palit_geforce_gtx_1080_gamerock_brzydkie_kaczatko) mowa jest o następujących parametrach karty:

  • Taktowanie rdzenia: 1746 MHz
  • Taktowanie GPU Boost: 2000 MHz (Realnie)
  • Taktowanie pamięci: 10500 MHz

tymczasem na morelach (https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-cuda-gtx1080-gamerock-z-g-panel-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-neb1080t15p2gp-987172/) jest to odpowiednio

  • Taktowanie rdzenia [MHz] 1645
  • Taktowanie rdzenia w trybie boost [MHz] 1785
  • Taktowanie pamięci [MHz] 10000

Czy to ten sam model karty?

Link to post
Share on other sites

Zamówione. Kupiłem części w dwóch róznych sklepach: esc.pl oraz morele. Z zaproponowanego zestawu zmieniła się jedynie karta graficzna na Palit 1080 GameRock oraz wypadł windows. Poniżej dokładna rozpiska zakupionych części:

esc.pl

Intel Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/    1549zł
Thermalright Thermalright HR-02 Macho rev.B    210zł
AsRock AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/    539zł
Western Digital Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600    225zł
Corsair Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX    419zł
GoodRam GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC    319zł
SilentiumPC SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)    289zł
Corsair Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny    315zł

razem: 3885 zł (20 zł koszt przesyłki)

 

Morele:

Palit GeForce CUDA GTX1080 GameRock z G-Panel 8GB GDDR5X (256 Bit) HDMI, DVI, 3xDP, BOX (NEB1080T15P2GP) 2899 zł

Monitor Asus PG279Q 3589 zł

razem: 6488 zł

 

Cały zestaw kosztował: 10373 zł. Jeśli nie liczyć monitora to przekroczyłem budżet o 300 zł. Zestaw nie zawiera także windowsa który widnieje w proponowanym zestawie, ale jego zakupiłem przy innej okazji.

 

 

W tym miejscu chciałem jeszcze raz podziękować wszystkim którzy mi pomogli, zwłaszcza @3ndurek :) Mam nadzieje, że komputer który tu złożyliśmy posłuży mi przez wiele lat nie tylko do rozrywki, ale także pracy.

Pozdrawiam!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...