Skocz do zawartości

Problem HD5870 Gigabyte SOC


Recommended Posts

Witam.Mam problem z moja karta graficzna HD5870 Gigabyte SOC juz od miesiaca.Na poczatku wszystko bylo okey.Pieknie, ladnie, az pewnego razu grajac w Mafie II dostrzeglem artefakty.Oddalem komputer do sklepu, aby przetestowali karte.Wszystko jest dobrze.No dobra, przez pewnien czas wszystko bylo znowu okey, gralem w black opsa dosc dlugo zadowolony z wydajnosci karty, az pewnego razu komputer sie poprostu zawiesil (gra sie zawiesila), poczym zrobil sie czarny ekran.Po 30 sec wszystko wrocilo do normy.Tak to sie kilka razy powtarzalo, kilka razy musialem zamykac tradycyjnymi sposobami black opsa.Postanowilem cos z tym zrobic.Sprawdzilem procek (on na pierwszy ogien poszedl) i wszystko bylo ok (temperatury, wydajnosc itp.).Sprawdzilem temperatury karty graficznej i wszystko bylo ok (2 benchmarkami i to wiele razy).Gdy testowalem ja programem OCCT, wystapil problem.Po pewnym czasie sterownik ekranu przestawal dzialac, komputer sie zawieszal (identycznie jak w black opsie), nagle czarny ekran i tak 30 sec, az wszystko wrocilo do normy, poczym wyswietlil sie komunikat, ze "Sterownik ekranu odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie" i tak kilka razy , az wkoncu komputer sie resetowal.Czasami pojawialy sie (dzis) biale kwadraciki i przez caly czas byly na ekranie, nie znikaly i byly w rownimiernych odstepach.Pomyslalem, ze karta sie przegrzewa, ale nie!.Temperatura nie przekracza nawet 50 C przy 100 % obciazeniu.Bledow jest okolo 50000 przy kilku minutach o.O.Przed tym wszystko zostalo wyczyszczone z kurzu i jest czysciutke :D.Dobra, jedziemy dalej....Wzialem i podlaczylem stara karte GeForce 8800GT tez model nie referencyjny Gigabyte'a, wgralem sterowniki i wlaczylem program.Program przy tych samych ustawieniach wykazal 0 bledow, temp. dobre itp..Nie wiem tak na prawde co jest z moja nowiutka, nie podkrecana karta graficzna.Wiartaczki chodza sobie na okolo 26 % przy 100 % obciazeniu wiec to za wiele nie jest.Czy moze ktos sie spotkal juz z takim problemem albo wie co musze zrobic?.Znajomy (2 rok studiow informatycznych) mowi, zebym nie czekal i wysylal odrazu na gwarancje jak zobaczyl taka ilosc bledow.Moze Pan Gigabyte'a wie cos na ten temat, albo postara sie pomoc?.Mile widziany jets takze torture bo wiem ze sie na tym zna :P.Dziekuje za odpowiedz.POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...