Skocz do zawartości

Asrock 880G i Phenom 560 Wielki problem


Recommended Posts

Witam mam problem... Posiadam asrocka 880G i phenoma 560, do tego ramy 2x2GB patrioty 1600

 

 

Wszystko złożyłem, i nie trybi..... wszystko wygląda normalnie,, wiatraki wszystkie sie kręcą, ale nic poza tym... nawet do biosa wejść nie mogę..

 

poprzednia moja płyta to dfi m3h5 której także nie uruchomiłem.... tam co prawda były problemy z zasilaniem ( sam komp startował) więc ją oddałem

 

na wyświetlaczu Dr Debuga pokazują się tylko 2 zera co wg książeczki znaczy: passes control to OS Loader (typically INT 19h)

 

Czy to znaczy że proc jest padnięty??

 

Co mam zrobić?? :help:

 

przekładałem ramy, resetowałem cmos i nic...

Link to post
Share on other sites

asrock 880G extreme

 

zasilka nowa OCZ 700

 

podpiąłem 24pin złącze i 8pinowe też...

 

jak mam mieć obraz na monitorze skoro nie chce wystartować nawet do biosu... mój lg jest ciągle w stanie oszczędzania energii... czyli tak jakby komp był wyłączony, a speaker nie wydaje dźwięków...

 

 

raczej wszystko podpiąłem dobrze...

 

o co chodzi z tym debugiem 00 co to znaczy "passes control to OS Loader (typically INT 19h)" ??

 

 

pamięci to : pvs34g1600llk

 

 

 

mam radka 4850 no i integrę 4250

Link to post
Share on other sites

to już jest 2 płyta w tym miesiącu

 

 

ok udało się, odkręciłem chłodzenie, przedmuchałem procka, zmontowałem i wkońcu na debugu zaczęło coś się dziać.... podłączyłem monitor i ujrzałem "postęp" :D

 

wielkie dzięki za pomoc, już myślałem że kolejna kasa na wysyłki w błoto poleci

Link to post
Share on other sites

asrock 880G extreme

 

zasilka nowa OCZ 700

 

podpiąłem 24pin złącze i 8pinowe też...

 

jak mam mieć obraz na monitorze skoro nie chce wystartować nawet do biosu... mój lg jest ciągle w stanie oszczędzania energii... czyli tak jakby komp był wyłączony, a speaker nie wydaje dźwięków...

 

 

raczej wszystko podpiąłem dobrze...

 

o co chodzi z tym debugiem 00 co to znaczy "passes control to OS Loader (typically INT 19h)" ??

 

 

pamięci to : pvs34g1600llk

 

 

 

mam radka 4850 no i integrę 4250

 

 

na pewno ten numer seryjny jest poprawny?

 

czy powinien być taki : PVS34G1600LLKN

 

bo jeśli dobrze podałeś,to znaczy,że Twoja płyta nie obsługuje tego ramu. Sprawdzałem na stronie producenta. No chyba,że się pomyliłeś:D

 

Pozdrawiam!!!

Link to post
Share on other sites

To czyli z ramami też jest coś nie tak.

 

Sprawdź jeszcze raz ten numer seryjny i porównaj na stronie producenta,to zobaczysz ,że nie ma ich podanych przy Twojej płycie.

 

No i jeszcze może być w biosie źle ustawione z pamięciami "Unganget" znaczy to,że jest obsługa jednokanałowej pamięci,czy jakoś tak:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...