Skocz do zawartości

PC 2600zł - AutoCAD, Inventor, gry


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Zastosowanie komputera : AutoCAD, Inventor, Catia, gry
Maksymalna kwota : 2600 +-400
Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej
Których części potrzebuję : wszystkich
Czy będę podkręcać sprzęt? : fajnie, gdyby była taka możliwość
Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080, Dell P2414H (Posiada DisplayPort, brak HDMI)
Specjalne wymagania : SSD
Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : posiadam XFX Core 450W
Własna propozycja zestawu : brak
Inne : Nie mam za bardzo pojęcia jak ugryźć temat, zaczynając już choćby od wyboru procesora :/ chciałbym, aby płyta główna miała możliwość OC i dołożenia RAM; początkowo szukałem laptopa, ale w tej cenie mogę mieć znacznie lepszą stacjonarkę, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w doborze podzespołów.

Link to post
Share on other sites

Nie te czasy już niestety, żeby w tańszych procesorach można było robić OC. Monopolista się wycwanił. Ja bym złożył coś takiego:

 

i5 6402p 835 zł

ASrock H110M-HDV 240 zł

hyperx fury black 8 GB 180 zł

zalman z3 plus  180 zł

goodram cx200 240GB 270 zł

rx 470 asus 4 gb 940 zł

razem 2645 zł

Jeśli do tego HDD to ja mam seagate 1 TB, przedtem WD i obydwa działają po dziś dzień. Inna opcja to większy SSD, ale trzeba się liczyć z 500+. 470 MSI może być minimalnie cichsza. Zasilacz da radę bez problemu.

 

Niekompetencja. Nowaj

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)1 x SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)1 x SilentiumPC Fortis 3 HE14251 x Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/1 x MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Play

2356zł
 
Zestaw pod OC procesora za pomocą mnożnika, do tego dokładasz używanego GTX 960 4GB za te ~650zł i grasz spokojnie na średnich/wysokich w w/w tytuły.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...