Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie Benchmarkowicze!

 

Ostatnio po głowie chodzi mi aby troszkę odświeżyć hardware i ewentualnie przesiąść się na intela.

Na zmiany nie chce wydawać fortuny jeśli można kupić coś używanego i będzie to śmigać to z chęcią.

 

CPU-----------------AMD Phenom™ II X4 945 ~ 3.5GHz (Win7)
GPU-----------------Gigabyte Radeon HD 6950 OC 1GB (Kingstone SSD 120GB)
MoBo---------------Gigabyte GA-MAt-770-UD3P (Samsung 1TB Spinpoint F3)
RAM-----------------Hyper-X 2x4gb 1666MHZ 
PSU-----------------Corsair TX650W (NZXT Tempest 410)

 

Powyżej mój obecny zestaw.  

 

Zależy mi na dobrej płycie głównej, wydaje mi się że ten element powinien być nowy, fajnie gdyby obsługiwała Crossfire/SLI (Myślałem przyszłościowo o dokupieniu drugiego 6950)

Procesor Intel i5 - Myślałem o używanym 2500K którego podkręciłbym na 4.5GHZ.

 

Najchętniej na zmiany wydałbym coś koło 600-700zł. Nie mam jednak bladego pojęcia jaką płytę wybrać aby była dobrą bazą pod i5 i czy wgl. opłaca się kupować używany procesor, oraz czy reszta gratów, a w szczególności zasilacz będą okey.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc. Z chęcią rozważę inne rozwiązania oscylujące w podanej cenie odznaczające się przyrostem MOCY!!

Link to post
Share on other sites

SLI/CF nie ma racji bytu jak nie ładujesz 2 kozackich kart na dany czas, czyli np. AMD Rury czy Nowe RX lub GTX 10xx ponieważ jedna karta ma większą moc niż 2 słabsze i do tego jest ciszej i mniej prądu bierze. Miałem kiedyś CF było fajnie do puki nie grało się w wymagające gry a po przesiadce na nowszą grafikę miałem ciszej i wydajniej. CF HD 5770- R9 270@270x


Strata kasy na takie staroć jak 6950 sprzedaj obecną i dołóż do jednej porządnej


Zasilacz OK, dyski też przy czym ten SSD to najgorszy z możliwych jeżeli to jest V300 nie stabilna praca i kości TLC, ramy też OK.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...