Skocz do zawartości

Rozbudowa komputera


Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym rozbudować mój komputer i zastanawiam się czy:

a) Zostawić pewne cześci który przydałyby mi się do nowego komputera
b) Sprzedać cały komputer

 

Mój komputer prezentuje się nastepująco:
 

1.Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H, B85, 

2.Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W 

3.Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0

4.Procesor Intel CORE i5-4460, 3.2GHz, 6MB, BOX

5.Karta graficzna EVGA GeForce GTX 970 Superclocked ACX 2.0 4GB 

6.Pamięć Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB 


Interesuje mnie przede wszystkim zakup nowego procesora, który będzie możliwy do podkręcania w przyszłości.

Zakup nowej karty graficznej - zastanawiam się nad zakupem gtx 1060

Oczywiście zakup nowej płyty głównej , która będzie kompatybilna z nowymi podzespołami.

 

Aktualny Monitor - Benq XL2411Z


Poproszę o porady oraz zapraszam do dyskusji, która zawsze pokazuje mi dwie strony i pomaga w wyborze.

Link to post
Share on other sites

Wymiana grafiki raczej bez sensu, Dostaniesz za grafikę 800-900 a musisz dołożyć 350-400zł do kilku fps.

Rozumiem że nowsza grafa dłuższe wspracie i więcej vram. Ale na chwilę obecną chyba lepiej poczekać na spadek cen.

Co do procesora to płytkę masz skromną i tu możesz już celować coś lepszego >6600k? Ale znowu pozbywasz się zestawu ram płyta proc. Jeżeli gry nie wymuszają na tobie zmiany teraz to bym odpuścił. Bo nie ma na razie żadnych ciekawych nowych gier :D

Link to post
Share on other sites

 Refresh,

 

Cześć,

 

Pisałem pare dni temu post na forum ale mój post nie był doprecyzowany.

Interesuje mnie rozbudowa mojego komputera , który na dzien dzisiejszy wyglada następująco:

  • Zastosowanie komputera: codzienny użytek, gry (CS:GO, H1Z1), streaming
  • Maksymalna kwota: ~1800 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer?: już
  • Których części potrzebuję: procesor, płyta główna, pamięć RAM, Chłodzenie jeżeli jest wymagane
  • Czy będę podkręcać sprzęt?: Nigdy tego nie robiłem ale z pewnością chciałbym
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Benq XL2411Z, 1920 x 1080@144Hz
  • Specjalne wymagania: brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W , Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0, Karta graficzna EVGA GeForce GTX 970 Superclocked ACX 2.0 4GB,GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO
  • Własna propozycja zestawu: Intel Core i5-6600K
  • Inne: chciałbym w bliskiej przyszłości zmienić kartę graficzna na GTX 1060/1070,  oraz zakupić kartę dźwiękową

@nos_tro a co powiesz o i5-6600K, ponieważ chciałbym podkrecać procesor.

Edytowane przez criseq
Link to post
Share on other sites

Taki zestaw jak podałem wcześniej umożliwia podkręcanie cpu tylko poprzez szynę bclk. Będzie trochę słabszy względem i5 6600k, ale i tak uzyskasz tutaj niezły efekt.

Dziękuje Ci za odpowiedź.

Jestem zielony w tych sprawach, więc wole spokojnie doplacić i podkręcać bezpieczniej.

A jeżeli chodzi o płytę główną , masz jakaś alternatywę?

Link to post
Share on other sites

Pod 6600k ? Te dwie:

MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 

AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 

AsRock droższy z racji lepszego wyposażenia i mocniejszej sekcji zasilania, ale i MSI się tu dobrze sprawi.

Wielkie dzięki za pomoc :).

 

W piątek ide na PGA i jeżeli znajdę tam jakieś fajne oferty promocyjne to zakupię ten sprzęt co podałeś.

 

Twoim zdaniem warto dopłacić i zmienić coś w tym zestawieniu, albo jakiś dodatkowy komenatrz.

Link to post
Share on other sites

A mógłbyś podać jakieś przykładowe ?
Ja wgl w tym nie siedzę a wiem ze Ty jestes ekspertem , więc zdaję się w 100% na Ciebie :)


Zastanawiam się jeszcze nad  wyborem tego procesora , ponieważ znalazłem super oferte. Tylko ciekawe czy jest w 100% sprawny.

https://www.olx.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-6700k-CID99-IDgelkN.html#e72fcfaff5

Link to post
Share on other sites

Przykładowe kostki (im taniej tym lepiej):

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_425&products_id=68182

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_425&products_id=68897

 

Przede wszystkim taktowanie - 3000 MHz, a później patrz na opóźnienia CL 15 / 16 jest w rozsądnej cenie.

 

 

 

Zastanawiam się jeszcze nad  wyborem tego procesora , ponieważ znalazłem super oferte. Tylko ciekawe czy jest w 100% sprawny. https://www.olx.pl/o...html#e72fcfaff5

Całkiem dobra oferta. Dogadaj się na gwarancję rozruchową od sprzedającego i jakby nie działał nie będziesz mieć problemu. Sam procek będzie działać albo i nie - filozofii tutaj nie będzie. 

Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości do czego ten komputer ma być, bo imo do gier jeszcze spokojnie daję radę, jak chcesz wywalić kasę na rozbudowę, to zrób to za rok-dwa, kiedy rzeczywiście może choć nie musi coś w nim nie wyrabiać.

Raz, że na proponowane podzespoły wymiana będzie tańsza, a dwa, że będzie wiadomo w jakim kierunku będziesz bardziej potrzebował rozwoju. komputera.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj na Pga wygrałem właśnie klawiaturę razer blackwidow chroma i to chłodzenie , więc na 100% zastosuję to chłodzenie w moim komputerze.

Dziękuję Wam za pomoc, na pewno poszukam ramu z niskim radiatorem, Jeżeli macie jakieś przykłady to bardzo poproszę.

Tak na boku to moj kolega ma takie szczęście dzisiaj wygral w losowaniu na PGA około 4tys złotych, w tym nowa kamera hero gopro 5 black z całym wyposażeniem.

 

 

Tak z ciekawości do czego ten komputer ma być, bo imo do gier jeszcze spokojnie daję radę, jak chcesz wywalić kasę na rozbudowę, to zrób to za rok-dwa, kiedy rzeczywiście może choć nie musi coś w nim nie wyrabiać.

Raz, że na proponowane podzespoły wymiana będzie tańsza, a dwa, że będzie wiadomo w jakim kierunku będziesz bardziej potrzebował rozwoju. komputera.

Nie lubię odczuwać dyskomfortu w grze dlatego chciałbym się przerzucić na coś lepszego. Dopłata będzie mnie kosztowała okolo 1500zł ale pracowałem w wakację , nie imprezuję codziennie, więc pieniążki jakieś zaoszczędziłem, a gospodarka musi się rozwijać(szkoda tylko że to nie Polskie firmy, ale i tak Polska się rozwija dzięki temu)

Za 2 lata sprzedam ten sprzęt i kupie nowy.

 

 

Refresh

 

Procesor został zakupiony i7-6700K bez Boxa.

Chłodzenie- Grandis 2 Xe1436

Mógłby mi ktoś jeszcze doradzić jaką płytę wybrać i ram ?

Jeżeli chodzi o płytę to nos_tro doradził mi zakup płyty AsRock z170 k4 fatality

Co powiecie o płytach:

 

 

Płyta główna ASRock Z170 Extreme 4

Płyta główna MSI Z170A GAMING PRO CARBON

Płyta główna Asus Z170 PRO GAMING, Z170, QuadDDR4-

 

Jeżeli chodzi o ram to nie wiem czy zmieszcza mi sie 4 kosci na grandisie -wiec musze zakupic 2x8gb

Edytowane przez criseq
Link to post
Share on other sites

Zostań przy Asrock K4 Gaming lub dorzuc do Z170 Extreme 4, Gaming Por Carbon to już nieopłacalne MOBO ze słabszą sekcją niż pozostałe.

 

 

Jeżeli chodzi o ram to nie wiem czy zmieszcza mi sie 4 kosci na grandisie -wiec musze zakupic 2x8gb

O ile wrzucisz kostki z niskimi radiatorami to nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...