Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuje kompa jak w temacie. Czytałem kilkanaście wątków odnośnie komputerów do renderowania I niektórzy użytkownicy polecają xeona, jednak ja nie jestem skłonny w niego inwestować. Komputer będzie głównie służył do pracy (renderowanie video, tworzenie grafiki oraz czasem granie. Grafikę będę obrabiał Photoshopem, coreldrow a filmy przy pomocy sony vegas.

Maksymalnie mogę wydać 4 tyś. Komputer zamierzam nabyć w granicach 2 -3 miesięcy. Potrzebuje samych wnętrzności budy czyli nowa płyta główna, procesor, chłodzenie proc, pamięci, oraz z tego co zdążyłem przeczytać to użytkownicy polecają jeszcze dołożyć 2 dyski ssd (jeden do odczytu surowego materiału drugi do zapisu gotowego ).

Tak zamierzam podkręcać sprzęt.

Mój monitor posiada rozdz. 1920x1080 jest to monitor eizo FORIS FS2331, nie dawno go kupiłem i nie mam potrzeby go zmieniać.

Wymagania specjalne- wydajny procek, wydajne i w miarę ciche chłodzenie, płynna praca przy edycji video oraz możliwość rozbudowy w przyszłości( zmiana procesora, zwiększenie ilości RAM).

Tak posiadam części z poprzedniego komputera (obudowa CHIEFTEC BX-01B-B-B,karta graficzna – Gigabyte nVidia Geforce GTX 660, zasilacz- CHIEFTEC CTF 750 14CS oraz 2 dyski: Jeden HDD 750 GB Samsung hd753LJ oraz drugi SSD 128 GB Adata Premier Pro SP920).

Własna propozycja:

Proc: Intel i7 5820K, płyta gł. MSI X99A Raider, pamięć: HyperX Fury DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL15, Dyski SSD GoodRam Iridium Pro 240GB, chłodzenie proc: SilentiumPC Grandis XE1436 lub Alpenfohn Atlas

Proszę o sugestie lub propozycje zmiany. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszelką pomoc


Hej czy mogę prosić o jakieś wskazówki odnośnie tematu ? Milczenie z waszej strony nie wiele wnosi. Naprawdę będę wdzięczny za każdą sugestie lub propozycję zmiany przedstawionego zestawu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...