Skocz do zawartości

Smartfon do 1300zł do VR, raczej nie chińczyk


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Poszukuję telefonu, który posłuży m na 2-3 lata. Generalnie szukam telefonu do 1300zł (+-50 ale to już max). Mniej więcej wymagania:

- wyświetlacz 5,2 - 5,5 (im więcej tym lepiej), im żywsze i bardziej kontrastowe, nasycone kolory tym lepiej

- gdyby bateria długo nie trzymała to przynajmniej funkcja szybkiego ładowania

- fajne multimedia 

- fajny wygląd (chociaż wiadomo to pojęcie względne)

- nie musi być demonem prędkości, nie gram w wymagające gry (głównie Hearthstone)

- raczej nie chińczyk (tak, wiem że mają super parametry ale ciężko mi się przekonać i raczej wybór padnie na coś innego)

- fajnie jakby podeszło pod VR

 

Generalnie na oku:

Galaxy S6 - amoled mnie oczarował i zachwycił, boję się że te nakladki zjadają całe zasoby ale jak mówię, jakoś dużo nie gram więc ważne aby w miarę to płynnie chodziło

LG G4 - tu znowu wchodzi wygląd, bardzo podoba mi się ta skóra i bardzo wąskie ramki, tak że wyświetlacz zajmuje większość "przodu", nie wiem czy podejdzie pod VR

IDOL 4 - fajne akcesoria dodatkowe, biorę pod uwagę ale nie zachwycił mnie aż tak mega z wyglądu jak dwa poprzednie

P9 LITE / P8 - no też gdzieś tam mruga ale miałem wcześniej Honora 4c i miałem straaaaszne problemy z zasięgiem i GPS i troszkę się zraziłem, nie wiem czy niepotrzebnie

Link to post
Share on other sites

To znaczy może za dużo napisałem że do VR - zapewne chciałbym spróbować jak to będzie wyglądać ale nie będzie to jakiś priorytet. 

Dzieki za informację o G4 - straszna szkoda bo bardzo mi się podoba i był chyba najbliżej ;p podłamałeś mnie tym ;p To może Flex 2?

S6 tylko jak się trafi okazja, generalnie nowe wychodzą trochę poza budżet a może być ciężko wysupłać więcej niż to 1350. 

Link to post
Share on other sites

VR jeśli zamierzasz jedynie spróbować to ja bym na aspekty plusujące w VR patrzył w ostatniej kolejności.

 

Ogólnie do 1350 zł jeśli chcesz nówkę to można wybierać pomiędzy nexus 5x, p9 lite, honor 7, a5 2016, huawei p8, i ja bym patrzył na nie w takiej kolejności jak wypisałem, nexus 5x to świetny telefon tyle że z kiepską plastikową obudową, p9 lite można dorwać w dobrej cenie a jego parametry są naprawdę w porządku. Dopiero potem na resztę. 

 

Jeśli używki wchodzą w gre to Galaxy s6 które wcześniej opisałeś można dorwać spokojnie do 1300 w ładnym stanie, u mnie przynajmniej w okolicy było sporo egzemplarzy w cenach 1200-1300 w idealnym stanie, z gwarancją, a dodatkowo każdą cenę idzie negocjować. podejrzewam że jak przejrzysz oferty z okolicy też coś znajdziesz. 

 

oprócz s6 można szukać huawei p9, oczywiście tez używanego, tu może być ciężej w cenie do 1300 ale myślę że jak chwile zapolujesz to znajdziesz.

Edytowane przez balans
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...