Skocz do zawartości

Ocena/weryfikacja zestawu +/- 5000 zł.


Recommended Posts

Witam. W najbliższym tygodniu wreszcie zamawiam PC. Proszę o ocenę i ewentualną weryfikacje zestawu.

 

  • Zastosowanie komputera: GRY (najnowsze oraz starsze tytuły), NET, MULTIMEDIA.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: +/- 5000 zł, osobny budżet na system, monitor i peryferia.
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? W tym tygodniu.
  • Których części potrzebujesz?: Buda + system + monitor i peryferia.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? TAK.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Obecnie posiadam leciwego Asusa VH203. Zamierzam kupić iiyama Black Hawk GE2488HS-B2 lub jego odpowiednika 144Hz Red Eagle - kwestia do rozważenia.
  • Specjalne wymagania: Stabilność i bez problemowe działanie jednostki
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Obecnie siedzę na 5 letnim PC, z którego jedynie HDD nadawałby się do nowej maszyny.
  • Własna propozycja zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/66pUyK/
  • Inne:

 

Pierwsza kwestia jaką muszę przedstawić. Zestaw jest złożony na morele, jednak komputer będę zamawiał w salonie komputronika, gdzie ten zestaw wyniesie mnie ok. 160 zł więcej. Dokładnie wiem, że nie potrzebnie przepłacam, jednak salon komputronika znajduję się w moim mieście, także w przypadku reklamacji, nie traciłbym cennego czasu na wysyłkę, tylko po prostu odniósłbym do salonu. Dwa miesiące temu, kumpel kupił sobie podobny zestaw w komputroniku, wraz ze złożeniem komputera (nawet zaaranżowali okablowanie), zainstalowaniem systemu, akt. biosu, wgraniem sterowników, itp. Za te usługi, komputronik nie wziął ani centa. Wszystko zostało wykonane profesjonalnie, i komputer nie sprawia żadnych problemów. Podczas składania owego PC, pracownik komputronika zadzwonił do kolegi z info, że karta graficzna (Gigabyte 1060 G1 GAMING) po wgraniu sterowników po prostu padła i trzeba będzie poczekać 2 dni na nową. W przypadku zakupu w sklepie internetowym i składania zestawu samemu, musiałby czekać ok. miesiąca, nie mówiąc o potencjalnych problemach z reklamacją. Jestem zdania, że kupując cały zestaw komputerowy, nie warto tracić czasu i nerwów na składanie go samemu, co dobitnie pokazuje powyższy przykład. Jeśli coś będzie posiadało wadę fabryczną lub podczas składania dany pracownik coś spieprzy, idzie to na odpowiedzialność sklepu. Jeśli jestem w błędzie, poprawcie mnie. 

 

Wracając do samego zestawu. W dalszym ciągu nie mogę się zdecydować jakie mobo wybrać. W zestawie podałem Asusa Z170 Pro Gaming, jednak biorę również pod uwagę tańszego i lepiej wyposażonego ASRocka Extreme 4. Na początku chorowałem na Gigabyte GA-Z170X-GAMING 5, jednak użytkownik 3ndurek skutecznie wybił mi z głowy kupno płyty za 800 zł pod podstawkę 1151.

Ostatecznie wybieram między dwiema najpopularniejszymi i najczęściej polecanymi płytami na Z170. Właściwie to dwie bardzo podobne płyty. Asus Pro Gaming bije wszelakie rekordy sprzedaży i współczynnik sprzedanych sztuk do pozytywnych opinii ma bardzo dobry. ASRock Extreme 4 jest tańszy o ok 80-100 zł a w dodatku lepiej wyposażony, posiada wyświetlacz kodów POST, dual bios, przyciski na laminacie, solidniejsze radiatory na sekcji zasilania i mostku oraz obudowane porty I/O. Jednak widziałem również opinie, że laminat na Extreme4 jest bardzo cienki. Inna kwestia to zaufanie do ASRocka, doskonale wiem że obecnie nie odbiega jakością produktów od innych producentów, jednak dawna zła reputacja tej firmy nadal siedzi mi w głowie.

 

Nie wiem również czy podane przeze mnie pamięci RAM będą kompatybilne z Z170 Pro Gaming. Nie mogłem odszukać ich na stronie Asusa. Z Extreme4 są kompatybilne.

 

Odnośnie zasilacza, wybrałem EVGA G2 gdyż RM550x w komputroniku jest przesadnie drogi. Są to praktycznie bliźniacze zasiłki, tak więc nie powinienem odczuć żadnej różnicy.

 

Odnośnie obudowy, jeśli to prawda, że Aquarius X70W nie posiada 3 rzędu kołków dystansowych, to co w takim przypadku należy zrobić?

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc i poradę odnośnie zestawu i powyższych wątpliwości.

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...