Skocz do zawartości

Samsung LS22E390HS vs iiyama XB2483HSU-B2


Recommended Posts

Hej,

 

Chciałbym zakupić monitor 22" lub 24" z dobrą matrycą i funkcjami flicker free, blue light reduction.

 

Zastanawiam się pomiędzy dwiema opcjami:

- Samsung LS22E390HS + Logitech Z150 (łącznie 550zł)

- iiyama XB2483HSU-B2 (700zł)

 

Samsung jest na matrycy PLS, a iiyama MVA.

Na wielkości monitora mi nie zależy więc 22" stykną.

Plusem iiyamy są wbudowane głośniki (nie będe słuchał na nich muzyki :), Samsunga design i cena.

 

Na reprezentacji kolorów wielce mi nie zależy (jestem daltonistą) ale kąty widzenia chciałbym aby monitor miał dobre.

 

Szkoda ze monitory 16:10 są w astronomicznych cenach - taki najbardziej by mi odpowiadał.

 

Do czego będę używał: net + programowanie.

 

Jakieś opinie o wyżej wymienionych monitorach?

Link to post
Share on other sites

Miałem tego samsunga bardzo fajny monitor (jak do tej kwoty) ale... zanim trafiłem na dobry egzemplarz 3x  go wymieniałem.

 

wymianą mnie zaniepokoiłeś (tym bardziej, że z innego źródła dowiedziałęm się, że iiyamy są awaryjne)

 

U Mnie w pracy programiści korzystają z Dell U2415 i bardzo sobie chwalą te monitory. 

http://pclab.pl/news59942.html

Niestety cena trochę wyższa.

 

w pracy mam taki - rewelacyjny :) jeszcze lepszy był by Eizo EV2455 - ale trochę nie ta półka cenowa

Link to post
Share on other sites

Eizo EV2455 super sprzęt (obecnie pracuję na takim). Do kwoty 2tyś nic lepszego na pewno nie znajdziesz. Jak nie masz takiego budżetu to zapoznaj się z wersją ev2450 (jest to to samo co ev2455, tylko mniejsza rozdzielczość w pionie).

 

Odnośnie samsunga to tak jak pisałem trochę tego po odsyłałem. Głównie problemy z badpixelami czy cholernie nie równym podświetleniem.

 

Ale to już loteria praktycznie z każdym monitorem w tej półce cenowej.

 

Odradzić mogę monitory lg (aczkolwiek serwis mają bardzo dobry).

 

 

PS. Jeżeli chcesz pewny monitor to kup z opcją selekcji (NEC, EIZO) od sklepu mastiff.

Edytowane przez krzysiuus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...