Skocz do zawartości

Auditrak Prodigy Cube - gra tylko jeden kanal


Recommended Posts

Witam,

 

Niedawno przytrafil mi sie maly wypadek - kabel od iPhona podlaczony do ladowarki USB, przypadkowo dotknal czegos na tyle Cuba (raczej jedno z wyjsc na glosniki lub wyjscie cyfrowe) i spowodowal zwarcie... Cos blysnelo, wybilo bezpieczniki, a z pinow na zlaczu lightning w kablu od iPhona powstala jednolita masa :) Od tej pory gra tylko jeden kanal. W drugim slychac tylko jakies brzeczenie i trzaski. Cube wyglada dobrze, nic oczywistego z elektronika nie zauwazylem.

 

Zdaje sobie sprawe, ze raczej nie jest to cos co mozna naprawic, ale moze jakis guru elektroniki moglby to potwierdzic? Co z elektroniki w takim przypadku poleci jako pierwsze?

 

Dzieki 

Link to post
Share on other sites

Nie jestem guru ale może jak to jest to :

 

http://forum.mp3store.pl/topic/84870-audiotrak-prodigy-cube/

 

i rozumiem to tak że podłączasz słuchawki i trzeszczy 1 kanał. W takim wypadku spróbuj podmienić o ile jest to możliwe wzmacniacz operacyjny. W wypadku z linku podanego powyżej wydaje mnie się że to to:

 

OPAMP Circuit OPA 2134 x 1 (Socket-type) THD+N : 0.00008%(Max)(2kΩ@1KHz)

 

Znajduje się on bliżej potencjometru głośności.

Link to post
Share on other sites

To lipa - poza tym Opa nie widzę nic co byś mógł sam wymienić. Mam na myśli smd elementy których nie jestem w stanie rozkminić z tych zdjęć z neta. Podejrzewam najgorsze że uszkodził się przetwornik lub coś między tym.

 

Rca też daje takie efekty, bo tych wyjść tam od groma i nie wiadomo do końca? Jak RCA gra tak samo to sfajczony przetwornik.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

@up, dzieki za odpowiedz

 

Jeden kanal gra idealnie, a z drugiego wydobywaja sie trzaski slyszalane jedynie przy potencjometrze na maksa, oprocz tego cisza. Sprawdzone na glosnikach i sluchawkach. Wymiana OPAMPa nic nie daje...

Zakupiłem wczoraj to urządzenie i od razu po wyjęciu z pudełka miałem ten sam problem. OPAMPa oczywiście nie wymieniałem. Uważacie, że "ten typ tak ma" czy mam lecieć na gwarancję z tym sprzętem? Ewentualnie oddać w ramach regulaminu zwrotu i kupić nowe?

 

Edit. Oczywiście u mnie oba kanały grają poprawnie, ale w prawym słychać trzaski i szumy.

Edytowane przez zamisek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...