Skocz do zawartości

Coś mi zamula kompa.


Recommended Posts

Coś mi zamula PC.Mam windows 7 i podczas Uruchamiania systemu samo przejście do logowania trwa aż 2 minuty.A po zalogowaniu komp się szybko załadowuje.Najnowszy Need for Speed Hot Pursuit ścina się w niektórych momentach na najwyższych detalach.Wydaje mi się że płyta główna zamula mi kartę graficzną i dlatego tak się długo system ładuje.Wcześniej na tej samej płycie miałem Ati Radeon 3850 AGP i najnowszy Need for Speed Hot Pursuit na najniższych się ciął ale system się szybko uruchamiał.A u kolegi na płycie Asrock 939 939Dual-SATA2 na tej starej karcie najnowszy NFS chodzi na średnich pomimo że jest procesor 1 rdzeniowy.U mnie na nowszej karcie graficznej NFS się tnie jak mówiłem więc proszę o pomoc co mi tak zamula PC.Specyfikacja PC:

Procesor: AMD Phenom X3 Triple Core 8650 2.3GHz

RAM: Buffallo 2x2GB 800Mhz

Karta Graficzna: HiS AMD Radeon 6870 1GB Fan

Dysk Twardy: Segate 250GB 8mb Cache 7200.11

Płyta Główna: Asrock AliveDual-Esata2(Slot AGP i PCI-e teraz mam PCI-e tylko bo nie mogę tych 2 kart połączyć ze sobą)

System: Windows 7 32 bit.

Link to post
Share on other sites

System od nowa postawiłem formatując 2 partycje pełnym formatowaniem.Akurat nie defragmentowałem dysku bo system wraz z pełnym formatowaniem wykonałem tydzień temu.Komputer czysty od kurzu.Sterowniki wszystkie aktualne i poprawne.No to właśnie nie wiem czemu tak muli.Wydaje mi się że płyta główna muli albo zła konfiguracja biosu.

Link to post
Share on other sites

Naprawdę dziwne zjawisko. A zainstalowałeś aktualizacje do gry? Może także aktualizacja DirectX'a pomoże. Ale skoro system nowo postawiony to nie powinny się takie rzeczy dziać, a sprzęt masz dobry do giercowania. Wątpie żeby coś w BIOSE było coś nie tak. Ale możesz sprawdzić, bo pierdoły zawsze zawadzają :)

 

A może temperaturki? Jakie są?

Link to post
Share on other sites

Dobry do gier.Directx też aktualizowałem nic nie pomogło.Jestem stałym graczem gry Counter-Strike i w tej grze jest wyświetlana ilość FPS na tej karcie powinienem mieć co najmniej 600 a mam ledwo 100.Na starej karcie na AGP miałem 300 fps tyle ile powinienem mieć.Wydaje mi się że mam ograniczony slot PCI-e albo zła konfiguracja biosu.Może być karta graficzna zepsuta ale jest nowa ma prawie 2 tygodnie.

 

Temperatury dobre:

Procek 35 stopni max 55-60

Grafika 40 stopni max 50 stopni

Dysk 35 stopni max 45 stopni

Link to post
Share on other sites

A nie działa coś w tle, co mogłoby powodować niższe fpsy? Jakieś programy?

Ściągnij sobie Avire i przeskanuj komputer, a masz jakiś Firewall?

Jeśli nie. Ściągnij sobie Comodo. Dodatkowo ściągnij malwarebytes.

 

Sprawdzimy od dołu do góry :D

Oczywiście AVG najpierw odinstaluj, a potem oczyść rejestr np. Ccleaner

Link to post
Share on other sites

Tak też robiłem a skanowałem kompa wieloma programami głównie AVG i internetowymi skanerami.A na pudelku od kary jest napisane PCI-E x16 2.1 ja mam tą kartę podłączoną pod PCI-E x16 2.0 czy przez to zmniejszyła się tak gwałtownie wydajność karty?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...