Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. Poszukuję telefonu w budżecie jak w tytule. Zmieniam swój obecny telefon po prawie 3 latach użytkowania, więc docelowo telefon miałby wytrzymać mniej więcej taki okres. Czego oczekuję:
-stabilny i szybki system, żeby nie zwolnił znacząco po zainstalowaniu kilku aplikacji za jakiś czas. Nie użytkuje b.dużo aplikacji ale oczekuję po prostu dobrego sprawnego użytkowania telefonu, nie jak już się dzieje u mnie znikanie klawiatury uwalanie aplikacji itp itd,

-ekran 5-5.5 cala,

-dobry/bardzo dobry aparat, nie używam telefonu głównie do fotografii ale jeżeli już robię jakieś zdjęcia na wyjazdach itp. nie chciałbym być rozczarowany,

-dobry głośnik zewnętrzny, obecny telefon gra po prostu cicho zarówno gdy ktoś dzwoni jak i przy filmach na yt itp. Chcę w miarę możliwości głośnego głośnika, który nie będzie masakrycznie trzeszczał na max vol.

-bateria raczej jakas standardowa na te czasy byle by nie była ekstremalnie słaba,

-jakość wykonania, jakość rozmów, połączeń internetowych, wi-fi itp itp żeby byla na dobrym poziomie no ale tego chyba wszyscy oczekują-po prostu użytkowanie w tych aspektach bez problemów,

-w gry jeżeli gram to jakieś proste.

Upatrzyłem kilka modeli po czytaniu forów, jedne są tańsze drugie droższe i nie wiem czy te droższe są aż o tyle lepsze ze warto zbliżyć się do górnej granicy budżetu lub wręcz nagiąc go:
-Huawei P9lite,
-Alcatel Idol 4 (podobno fantastycznie gra nie wiem jak reszta),
-Nexus 5X,
-LG G4 (trochę boję się informacji o tych awariach),
-Moto X Style ( większy ekran niż w założeniach, bawiłem się w markecie, jednak obawiam się że może być za duży do codziennego użytkowania),
-Xiaomi Mi5 (nigdy nie miałem doczynienia z telefonami z Chin, jakość (założenie ze tel na 2-3 lata), gwarancja itp. Ludzie sobie chwalą, niektórzy narzekają na aparat, nie wiem jak jakość głośnika.
Jestem otwarty na propozycje innych marek, liczę że ktoś coś doradzi, napisze o wadach zaletach ww. telefonów bądź zaproponuje inny model. No reasumując chciałbym wypośrodkować te wymagania w telefonie czyli nie mieć super aparatu kosztem złego głośnika czy problemów z systemem bądź na odwrót. Z góry dziękuję za pomoc icon_smile.gif

Link to post
Share on other sites

-Huawei P9lite, - Za jego cenę mało jest telefonów które mogłby z nim konkurować sumując jego zalety - inaczej mówiąc najlepszy telefon pod względem cena a parametry. 

 

-Alcatel Idol 4 - Bardzo dobre głośniki, stereo o wysokiej głośności, reszta parametrów okej, ale bez rewelacji, jeśli nie zależy ci na mega dźwięku to skłaniałbym się raczej w tych pieniądzach ku p9 lite.

 

-Nexus 5X - telefon o długim wsparciu, dobrym aparacie, dobrym czujniki lini, a świetna płynność działania utrzymana napewno przez długi okres sprawi że nie będziesz musiał szukać nowego telefonu przez twoje wymagane 3 lata. Jest jednak mankament w postaci plastikowej obudowy, telefon na pewno nie będzie wyglądał pięknie i spodziewałbym się że po upadku lub po prostu dłuższym czasie coś zacznie trzeszczeć mocniej odstawać itp, ale przynajmniej nie będzie się tłukł z dwóch stron, wyginał, więc i plus i minus.

I zapomniałbym o braku slotu kart pamięci, telefon dostępny jest z maksymalnie 32gb wbudowanej więc dość niewiele, przy kupowaniu telefonu na lata trzeba wziąć to pod uwagę.

 

-LG G4  - świetny aparat, sam telefon również dobry, ale ja bym sobie odpuścił ze względu na padające płyty główne

 

-Moto X Style - będzie napewno fajnie śmigał przez czysty system, ale telefon wielki i gruby, widziałem moto x play i ja nie wyobrażam sobie by wygodnie nosić takiego klocka, a co dopiero większego x style... Już wolałbym kupić starszego ale w niczym nie ustępującego motce note 4, telefon choć nadal duży to nie taki klockowaty i daje rade go użytkować. 

 

-Xiaomi Mi5 - Wielka moc obliczeniowa, w benchmarkach ściga się z najlepszymi, do tego świetne wykonanie, ale średni aparat. Tyle wiem. W kwesti gwarancji Xiaomi w polsce ponoć się zmienia więc się nie wypowiem bo nie wiem czy jestem na bierząco. 

 

dorzuciłbym:

galaxy s6(słaba bateria, świetny aparat, dobre wykonanie i płynność działania)(korzystam z takiego od kilku dni, więc jakbyś miał pytania to możesz pytać śmiało.)

huawei p9 (tu ceny teorytycznie wyższe, ale jak się poszuka na olx, za 1500 znajdzie się używkę w idealnym stanie z długą gwarancją)

Edytowane przez balans
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Aktualnie przejrzałem oferty to zarówno S6 i P9 w mojej okolicy są wystawianie za więcej nawet niz 1600zł więc chyba na razie odpuszcze ale bede monitorował olx, może ktoś się trafi. Jeżeli tańsza opcja, blizej 1000zł to będę wybierał miedzy P9L bądź Nexusem 5x, chyba najwiekszą ich róznicą jest wykonanie i android czysty nexusa(pamięć 32GB raczej mi nie przeszkadza)? X Style chyba odrzuce, Alcatela tez tak jak pisalem nie chce mieć jednego kosztem drugiego. Przy G4  mam te same obawy co Ty. No i to Xiaomi-troche drozsze ale miesci sie w budzecie, podzespoły super tylko czy aparat mnie nie rozczaruje i/lub głosnik? Ciezko znalezc idealny telefon dla siebie, jak nie jakis podzespół to znowu cena :D

Link to post
Share on other sites

Zwykle to jest tak ze aby miec wszystko so sie chce za 1000zl trzeba wydac 2000:)

 

U mnie w okolicy po 1600 sgs6 i p9 nówki chodzą. Uzywki zaczynaja sie od 1300 wiec mysle ze u ciebie tez sie pojawia tylko trzeba bedzie czekac. Prawie nic nie idzie kupic od reki na olx... no chyba ze chodzi o p8 lite czy p9 lite, tu rynek jest tak zalany ze zawsze jest po kilka w mojej okolicy +30km

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Byłem dziś w markecie oraz x-kom. Można powiedzieć, że zostały 3 opcje: najtaniej ale chyba najmniej prawdopodobny wybór P9 lite/Nexus,  pośrednio: z ibuygou Xiaomi Mi5,  oglądałem  w x komie po ich cenie bym nie kupił jednak zamawiając tam jest niewiele drożej niż nexus a jakoś tak mnie czymś przyciągnał ten telefon aparat jest ok głośnik jest cichszy niż P9/P9 lite ale i tak sporo głośniejszy niż to co mam więc mnie zadowoli chyba (sprawdzałem i xiaomi swój w warunkach sklepowych). Najdroższa opcja to spróbowanie wyrwać z olx P9 lub S6, bawiłem się nimi dzisiaj, oba fajne, głośniki podobne aparat ciut lepszy w S6 chyba ale i tak oba bardzo dobre, różnica w materiałach ale nakładka huaweia jakos tak mnie nie przyciagnela na 1 rzut oka, xiaomi mimo że podobne to jednak inaczej lepiej sie czulem podczas tych kilku minut "zabawy". No i właśnie pytanie odnośnie tej najdroższej opcji, czy to jest taka różnica na plus, że warto dołożyć? Jeżeli tak to, który P9 czy S6? Może przedmówca miał podobny dylemat? Bateria w S6 jest aż tak słaba? Jak to wygląda przy takim normalnym użytkowaniu?

Link to post
Share on other sites

Powiem ci że nie myślałem nad tym kompletnie co kupować tylko szukałem odpowiedniej oferty, swojego s6 kupiłem za 900 zł z uszkodzonym portem microusb i bezprzewodową ładowarką, ale byłem pytać już i jest szansa że samsung wymieni port pogwarancyjnie a nawet jeśli trzeba bedzie to zrobić odpłatnie i tak wyjdzie dość tanio ;)

 

Z baterią na chwile obecną to jest tak że specjalnie tragedi nie ma jeśli ustawienia się ogarnie, ale to jak bateria znika podczas gdy telefon tylko leży pod wifi nadal jest zadziwiające, kilkanaście nawet to 20% przez noc. Pod obciążeniem, nawet podczas grania czy oglądania filmów jest okej. Obecnie telefon ma 44%, a odpiąłem go od ładowania o 7 rano, tyle że dziś bez lte, tylko wifi i 1,5godz na ekranie.

 

Ogólnie ja bym na twoim miejscu chyba skusił się na tego xiaomi jeśli masz szanse go kupić z pewną gwarancją za cenę niższą niż s6 i p9, choć musisz pamiętać że ich nakładka jest dość podobna do tej od huawei więc jeśli tam ci nie podpadła to może i nie podpaść ci tu. Ale jak masz ryzykować z gwarancją, sprowadzać go z chin, lub płacić za niego tyle co za p9/s6 z olx to bym sobie darował. To czy wybrać p9 czy s6 to chyba sam sobie wykluczyłeś skoro ci nakładka huawei nie podchodzi.

Link to post
Share on other sites

A myślałeś może nad 

 

http://www.x-kom.pl/p/286085-smartfon-telefon-huawei-gx8-dual-sim-space-grey.html   Huawei GX8

 

 

Telefon wykonany z aluminium z czytnikiem lini papilarnych,

jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie,

do tego niezły aparat i wydajne podzespoły (Qualcomm Snapdragon 615 (4 rdzenie, 1.50 GHz, A53 + 4 rdzenie, 1.2 GHz, A53, 3 GB Ramu oraz 32 GB Romu) 

Bateria 3000mAH , Ekran Full HD 5,5 cala.

 

Wydaje sie bardzo ciekawą propozycją dla ciebie. 

Link to post
Share on other sites

Aktualizacje systemu na Mi5 mogą być automatyczne w przypadku, gdy masz wgrany Rom global. Jeśli masz Rom od xiaomi.eu to wtedy ręcznie z pliku zip.

 

Korzystam z Mi5 od 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem na ibuygou wersję 3/32 za niecałe 1400 zł już z wysyłką. Teraz w podobnej cenie możesz już u nich mieć wersję 3/64. Wg mnie to świetna opcja. Telefon jak na flagowca jest dość tani, a wydajnością nie odstaje od drozszej konkurencji.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez ciechu
Link to post
Share on other sites

@ciechu

A jak jest z jakością zdjęć? Różne opinie krążą, niby patrzyłem w xkomie ale w warunkach sklepowych to wszystkie są podobne :P Również mam pytanie o głośnik, nie narzekasz na głośność np połączenia przychodzącego czy multimediów yt itp? Na tym punkcie tez troche wyczulony jestem po tym co mam obecnie

Link to post
Share on other sites

Zdjęcia w świetle dziennym są bardzo dobrej jakości. Nocą trzeba się pobawić z ISO w trybie recznym i też są super, bo na automacie to wychodzą dość słabe. Głośnik w moim odczuciu gra wystarczająco głośno i czysto. Na dole są dokładnie 2 głośniki, jeden gra zdecydowanie głośniej niż drugi, ale dla mnie to bez znaczenia, bo i tak nie ma stereo :-). W razie pytań służę pomocą na priv

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...