Skocz do zawartości

GTX 780 MSI Błąd o kodzie 43


Recommended Posts

Witam, dzisiaj po włączeniu komputera jeden z monitorów przestał wyświetlać obraz (Monitory sprawne) a w menadżerze urządzeń przy karcie graficznej widnieje napis że została ona wyłączona z powodu błędy 43. Wie ktoś jak można to naprawić? Resetowałem bios na płycie głównej, Formatowałem komputer, instalowałem różne wersje sterowników i ciągle nic. 

Link to post
Share on other sites

Wyciągnij kartę grafiki ze PC i wyczyść styki złącza PCI-X za pomocą drobnego papieru ściernego (1000 albo 1500). Potem odkurz kartę i przemyj styki karty benzyną ekstrakcyjną albo kup specjalny preparat do styków Kontakt 60. Jeśli kupisz preparat Kontakt możesz małym pędzelkiem przemyć również złącze na płycie, bo preparat Kontakt nie przewodzi prądu i ładnie rozpuszcza zaśniedzenia. Styki pamięci ram również możesz potraktować preparatem. Sprawdź zasilanie karty. Jeśli to nie pomoże podmień grafikę na jakąś inną i zobacz czy sterowniki do niej jest również w konflikcie. 

Link to post
Share on other sites

W 90% error 43 to karta do śmietnika ewentualnie serwis jeżeli jest gwarancja. 

 

Miałem podobny przypadek z super sztuką, która kupiłem na allegro. Gość zapierał się, że u niego wszystko działało a dziwnym trefem karta dotarła do mnie uwalona..... Walczyłem z tym ze dwa tygodnie aż w końcu wysłałem do serwisu Gigabyte i tam ją ogarnęli. 

 

Moja karta to był również model GTX 780.

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

NIe jestem 100% pewny swojej teorii ale kod 43 chyba oznaczał że wyłączono urządzenie dla jego bezpieczeństwa z powodu wykrycia w nim jakiejś wady by nie było gorzej.

Więc podejrzewam że mógł się uszkodzić jakiś element elektroniki na karcie ( i być może było by to widoczne na karcie że coś jest spalone) lub jest też opcja że może to z winy zasilacza który daje za małe lub za duże napięcie 12v i system wyłączył kartę dla bezpieczeństwa przed za dużym lub za małym napięciem.

Wnioskuję to po tym że sam w laptopie miałem kamerkę która mi nie działa i jak go rozkręciłem / wymieniałem kamerę nic nie pomogło.
Jak któregoś dnia go rozkręciłem i przyjrzałem się płycie głównej zauważyłem jakiś jeden spalony element elektroniki o.0
Wszystko prócz kamery w tym laptopie działa poprawnie z tym spalonym elementem.

Edit: inna karta też by się przydała by sprawdzić czy to nie coś co padło na płycie głównej.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...