Skocz do zawartości

Asus X61SL - odcięcie czujnika zamknięcia laptopa - potrzebna pomoc.


Recommended Posts

Witam.

 

Potrzebuję odciąć fizycznie czujnik zamknięcia pokrywy mojego laptopa.

Jest uszkodzony i przy nachyleniu pod kątem prostym czasem ekran sam gaśnie.

Wymiana pewnie zbyt kosztowna dla tak starego sprzętu więc chciałbym permanentnie odciąć ten czujnik.

Może ktoś wie w którym miejscu jest dokładnie, proszę o porady, ewentualnie jakieś linki.

 

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

to nie koniecznie jest wina tego czujnika, powodem gaśnięcia matrycy może być "umierający" inwerter, albo jak w moim przypadku był to po prostu przepalający się kabelek zasilający matrycę (na początku gasł co jakiś czas, później coraz częściej, aż zgasł całkowicie, wymieniłem inwerter, ale problem pozostał więc rozebrałem matrycę i zobaczyłem właśnie przepalony kabelek, po zlutowaniu wszystko wróciło do normy)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli to problem z inverterem to z tego co wiem gdy ekran zgaśnie wystarczy np. latarka poświecić w ekran aby zobaczyć czy jest na nim obraz tyle że niepodświetlony. W taki prosty sposób sprawdzisz czy to inverter pada czy coś innego.

 

Czy w trybie awaryjnym dzieje się to samo z ekranem?

Link to post
Share on other sites

Jeśli to problem z inverterem to z tego co wiem gdy ekran zgaśnie wystarczy np. latarka poświecić w ekran aby zobaczyć czy jest na nim obraz tyle że niepodświetlony. W taki prosty sposób sprawdzisz czy to inverter pada czy coś innego.

 

Czy w trybie awaryjnym dzieje się to samo z ekranem?

w moim przypadku (czyli kabelkiem, obraz wyświetlał się normalnie) brakowało podświetlenia, ponieważ przepalił się właśnie kabel od podświetlania

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...