Skocz do zawartości

ATi Radeon HD 3850 czy GeForce 9600 GT


Recommended Posts

no zgadzam sie;-) tez bym bral gf 9600gt i do tego z pasywnym chlodzeniem (np od gigabyte) i od razu bym zalozyl wiatrak jakis cichy 80mm (wiekszy sie raczej nie zmiesci, choc niech mnie poprawi ktos jesli sie myle) i mialbym cisze i spokoj;-) a w malych rozdzielczosciach niezla wydajnosc;-)

 

ten sam efekt mozna uzyskac kupujac chlodzenie do karty (np arctica) i koszt bedzie podobny ale jesli mozna w prosty sposob to po co kombinowac;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

DDR3 Zielona wersja Sonic ma taktowanie rdenia 700 Mhz, a pamięci 1000 Mhz efektywne x2, cichsze chłodzenie, bogatsze wyjścia graficzne m.in. HDMI, DisplayPort. ddr 2 to słabe jest i tańsze sonic ten 1 gb to wykorzystuje mi 997 MB ;p

Nie chodzi o to, ile pamięci na karcie graficznej jest używane na tekstury itd, a jakie to powoduje przyspieszenie względem mniejszej ilości.

W tym przypadku żadne, tekstury itd czekają w "kolejce" w pamięci, bo karta nie ma takiej mocy przerobowej, żeby mieć z tego jakąkolwiek korzyść.

Link to post
Share on other sites

DDR3 Zielona wersja Sonic ma taktowanie rdenia 700 Mhz, a pamięci 1000 Mhz efektywne x2, cichsze chłodzenie, bogatsze wyjścia graficzne m.in. HDMI, DisplayPort. ddr 2 to słabe jest i tańsze sonic ten 1 gb to wykorzystuje mi 997 MB ;p

 

a czym to wykorzystanie pamieci zmierzyl??

Link to post
Share on other sites

Elo, poswiecilem sie i az zalozylem konto .......

Kupilem jakis czas temu 9600GT z wiatrakiem zalmana i trzeba bylo przyznac ze na 2Gb ramu i athl 5000x2 karta miadzy cycki w 1650x.....

Jedynym minusem byl szum wiatraka.

 

Wymienilem na Gigabyte 9600GT z pasywnym.

 

Gry chodzily tak samo..... tyle ze przez 3 min, potem 10 fps, po 15 zwis;/. Grafa byla tak goraca ze zeby wykrecic musialem czekac 15 min.

 

Niby nic w tym dziwnego, gdyby nie to ze wymienialem grafe na nowa(w sklepie bit computer w Krakowie, na szczescie nie robili scen ze przychodze 3 raz) . No wlasnie...... 3 Grafy, na 2 roznych kompach i ten sam efekt.

 

Nie zamierzalem montowac zadnego wiatraka. Skoro jest pasywna ma dzialac. Mialem 7300Gt i dzialala. A tak jak wlaczam gre jest tak goraca ze moglbym jajka sobie smazyc.

Dochodzila gdzies do 150* i komp gasnal.

Moze mialem pecha nie wiem. Niestety teraz mam dalej 7300, bo na allegro i sklepie nie bylo nic innego z pasywnym ..... life is brutal....

Link to post
Share on other sites

cARALooH69:

 

Nowe karty chłodzone pasywnie nie są przystosowane do działania w obudowach bez obiegu powietrza (i wcale nie chodzi tutaj o zdjęcie ścianki obudowy!). Jeśli nie ma wymuszonego obiegu powietrza, który owiewa i chłodzi kartę, będzie się ona po prostu przegrzewać - no chyba że to jakaś low-endowa, mało prądożerna i mało grzejąca się karta - a 9600GT do takich nie należy.

 

 

dawid2048:

Nie sugeruj się odczytem użytej pamięci w GTA IV, ani też benchmarkiem tej gry, bo nie są miarodajne. Ta karta nie będzie szybsza mając 1GB pamięci w porównaniu do 512 MB w żadnej grze.

A GTA IV sama z siebie ma koszmarną optymalizację (to już pomijając fakt "wykorzystania" pamięci).

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

przyznaję że sam kupiłem ostatnio hd4850 z pasywem i chyba po trzech dniach musiałem wymienić bo jedyny obieg powietrza jaki ta karta miała to jak ją wyjmowałem na balkon :):D niestety muszę wymienić obudowę i przekonałem się o tym aż za bardzo :P

 

oczywiście na kartę można dokupić dodatkowe chłodzenie i odprowadzenie ciepła dwoma 8mkami (kiedyś na allegro widziałem jak miałem tamtego radka) ale szkoda zachodu wg mnie

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...