Skocz do zawartości

Nowy komputer - jaki system zainstalować?


Recommended Posts

Cześć, mam zamiar kupić w tym tygodniu nowy komputer:

 

Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX
AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151
GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)
Western Digital Blue 3 TB 5400rpm 64MB cache SATA600
Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny
Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX
SilentiumPC Fortis 3 HE1425
SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)

 

Komputer tymczasowo bez GPU

Zastanawiam się jedynie nad wyborem systemu operacyjnego. Od 7 lat używam Windowsa 7 i jest to jak dla mnie system idealny, No ale od czasu "siódemki" sporo wody upłynęło i pojawiły się 8 i 10 (które wizualnie nie bardzo mi się podobają, nie wiem jak z szybkością działania i stabilnością)

I tutaj mam dylemat, który system wybrać, oczywiście zdaję sobie sprawę, że aby na tym sprzęcie zainstalować Windowsa 7, trzeba się trochę nagimnastykować ale myślę, że dałbym sobie z tym radę.

Choć może lepiej wybrać W10 i zmienić mu wygląd aby przypominał "siódemkę" o ile nie będzie przez to mulił?

Proszę o poradę

Edytowane przez randy.orton
Link to post
Share on other sites

Ja jestem gorącym zwolennikiem 7, ale jeśli miałbyś cudować ze sterownikami, to lepiej zainstalować 10. Wolniejszy na pewno nie będzie, a wstawał będzie dużo szybciej niż 7.

Jest tylko niestety dużo bardziej upierdliwy, jeśli chodzi o pierwszą konfigurację. I wizualnie też go nie trawię. Na pewno to jednak lepszy wybór niż 8.1, który jest porażką na całej linii.

Link to post
Share on other sites

 

 

Choć może lepiej wybrać W10 i zmienić mu wygląd aby przypominał "siódemkę"
Bierz 10, a te wszystkie śmieszne skiny sobie odpuść. Dziesiątka może i urodą nie grzeszy, ale pewnie z czasem się przyzwyczaisz. Dawno temu cały świat używał Windows 98/2000 - tam o jakiejkolwiek zmianie wyglądu nie było mowy.
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to, że te wszystkie transformation packi mają zwykle jedną wspólną cechę: potrafią  nieźle w systemie nabałaganić. Zresztą ciężko mi któregokolwiek Windowsa nazwać ładnym, ale to już moja subiektywna opinia... Poza tym nowe bebechy w PC + system w wersji sprzed 7 lat... Sorki, ale jak dla mnie to się jedno z drugim cokolwiek gryzie. Jeśli zaś @randy.orton  bardzo chce się bawić w modyfikowanie wyglądu systemu, to zawsze zostaje GNU/Linux - tu przy niewielkim nakładzie pracy idzie osiągnąć pełną dowolność ;)

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to, że te wszystkie transformation packi mają zwykle jedną wspólną cechę: potrafią  nieźle w systemie nabałaganić. Zresztą ciężko mi któregokolwiek Windowsa nazwać ładnym, ale to już moja subiektywna opinia... Poza tym nowe bebechy w PC + system w wersji sprzed 7 lat... Sorki, ale jak dla mnie to się jedno z drugim cokolwiek gryzie. Jeśli zaś @randy.orton  bardzo chce się bawić w modyfikowanie wyglądu systemu, to zawsze zostaje GNU/Linux - tu przy niewielkim nakładzie pracy idzie osiągnąć pełną dowolność ;)

 

 

a może wystarczy po prostu W10 + Classic Shell ? :)

Edytowane przez randy.orton
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Jeśli mogę wyrażę swoją opinię... Jak dla mnie w10 to porażka na całej linii jeśli chodzi o graczy... Pełno niepotrzebnych pierdol, żeby ustawić go pod siebie musiałbyś pewnie siedzieć tydzień. Podam na moim przykładzie po aktualizacji z w8.1 do w10. Mega obciąża kompa, skoki zużycia procesora ramy dysku kompletnie nie wiadomo czemu... Jest mnóstwo tematów w necie gdzie ludzie nie mogą znaleźć przyczyn takich zachowań...

 

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Bagina - dla jednych porażka a inni używają bez większych problemów i nawet czasami chwalą. Prawie każdy nowy system,przez jakiś czas powodował mniejsze lub większe problemy. Leżą one często w aktualizacji (lub jej braku) sterowników producentów podzespołów komputera,no i oczywiście twórców systemu. Oczywiście nie jest to w porządku,jeśli producent sprzętu nie aktualizuje sterowników pod nowy system,ale wynika to czasem z zakończeniem produkcji i im się nie chce. Takich to bym lał po łbach...!!! Czasem wydaje mi się,że to jest "dogadane",żeby ludzie musieli kupować nowy sprzęt. Jak nie wiadomo o co chodzi,to znaczy,że chodzi o nasze pieniądze...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Bez przesady - Creative wydał sterowniki do X-Fi nawet, która ma 10 lat. Ich jakość można kwestionować, ale karta działa. Tutaj jest większy problem w samym systemie, niż w sterownikach, czy ich braku - chociaż pewnie większy problem będzie z peryferiami typu drukarki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...