Skocz do zawartości

PC włącza się na sekundę i od razu wyłącza.


Recommended Posts

 

Moi drodzy,

Mam mały problem. Naciskając na przycisk POWER, komputer włącza się na dosłownie sekundę, zapalają się diody, wiatraki i od razu gaśnie. Grałem sobie w Tomb Ridera i komp był pod obciążeniem jak się wyłączył sam. Lekko śmierdziało niestety.

Sprawdziłem i po odłączeniu grafiki komp wstaje, na zintegrowanej karcie.

Teraz pytanie, czy to grafika, czy zasilacz?

Zestaw:

I5 4670k, OC @ 4,3 + Thermalright Macho

Gtx MSI 780 Gaming

8gb ram BallistiX

XFX Pro 550W + Asus ASRock Z87 Extreme 4

Sprawdziłbym tą grafikę, ale nie mam jak. Poza tym, bardziej było czuć smród z okolic procesora, niż grafiki :C

Z tego co jeszcze zauważyłem - gtx musi być odłączony również z MOBO - odłączając samo zasilanie komp i tak nie wstaje - nie wiem co to ma za znaczenie. Myślałem, że po odłączeniu zasilania karta nie jest w ogóle widoczna... 

 

 

Pozdrawiam i dziękuję za sugestie.

 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź inna grafikę, może być że grafika jest ujarana lub slot. Kolega zostawił kompa na pobieranie Diablo miał SLI GTX 970 i zasilacz Corsair 1200 i zasilacz zjarał grafikę złącze do grafiki i slot drugiej grafiki. 

Przecież to normalne żeby integra działała to nie może być żadnej  grafiki w slocie.

Link to post
Share on other sites

@Kamil

 

Sprawdze, ale dopiero za 2 tygodnie, wczesniej nie mam mozliwosci w Lodzi.

 

Sprobuje dzisiaj jeszcze pod inny slot podlaczyc, jak spalilo tylko PCIE, to moze pojdzie.

 

Nie mialem pojecia, ze integra w ogole nie dziala, jak tylko grafika jest wlozona w slot. Myslalem, ze bedzie dzialac jak sie np. DisplayPort podlaczy pod plyte. No ale nie wazne, juz jestem madrzejszy o jedna rzecz. ;)

EDIT:

 

Karta na 99% - podlaczylismy u kumpla i tez komp nie rusza.

 

Teraz pytanie - czy istnieje jakas mozliwosc sprawdzenia reszty podzespolow, ale bez ryzyka uszkodzenia np. nastepnej karty? Bo teoretycznie nie wiem czy karta nie spalila po drodze jeszcze czegos, tak?

Z  gory dzieki za sugestie co robic dalej.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryushey
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...