Skocz do zawartości

Komputer do gier za +/- 5000zł


Recommended Posts

Zastosowanie komputera: gry
Maksymalna kwota: +/- 5000zł
Kiedy zamierzam kupić komputer?: W ciągu miesiąca
Których części potrzebuję :Cały komputer
Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
Rozdzielczość mojego monitora i model: BenQ XL2411Z Full HD
Specjalne wymagania: Ma spokojnie radzić sobie z grami przez przynajmniej parę lat. Jeśli będzie potrzeba to możliwość bezproblemowego podkręcenia.
Części z poprzedniego zestawu: Karta dźwiękowa creative sound blaster zxr
Własna propozycja zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/VupKre/

 

1. Dwie płyty świadomie dodane bo nie wiem którą wybrać i czy jest sens dopłacać 100zł do tej droższej. Tak jak mówiłem zależy mi na OC w przyszłości. Z tego co wiem grafika ma bardzo mały potencjał ale przynajmniej procesor i RAM. 

2. Widziałem też droższe SSD samsunga o ponad 100zł 
https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-850-pro-256gb-sata3-mz-7ke256bw-660210/
Czy jest sens dopłacać? Nie widzę dużej różnicy.
3. Kolejne pytanie to czy zasilacz wystarczy do normalnej pracy, a w przyszłości pod OC?

4. Mam możliwość dołożyć trochę grosza jeśli naprawdę będzie warto ale nie ukrywam, że jeśli na którymś z podzespołów da się zaoszczędzić nie tracąc z jakości to chętnie bym to zrobił.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

1 x Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/1 x SilentiumPC Fortis 3 HE14251 x AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x GoodRam 16GB (2x8GB) 2400MHz CL15 Play1 x MSI GeForce GTX1070 Gaming X 8GB DDR5 256bit (1797/8108)1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)

5134zł
 
Lepiej wyposażone MOBO z mocniejszą sekcją, SSD 240GB na MLC z 5 letnią gwarancja pod system i gierki, lepiej wykonana obudowa z piwnicą oraz dwoma 120mm wentylami z kontrolerem obrotów, lepszy elektrycznie PSU na DC-DC również z 5 letnią gwarancją i zapasem mocy.
 
Jeśli za drogo wrzucasz GeForce GTX1070 JetStream 8GB DDR5 256bit (1683/8000)  z równie cichym układem chłodzenia co MSI Gaming X.
Link to post
Share on other sites

Pierwotnie też chciałem kupić w ESC bo na morele się przejechałem ale po prostu mieli wygodne zapisywanie koszyka. 

W czym ta płyta jest lepsza od tych zaprezentowanych przeze mnie?

Na karcie myślę, że nie ma co 100zł oszczędzać przy zestawie za 5000 szczególnie, że do MSI mam zaufanie.

Obudowę chciałbym z okienkiem... wiem, że to głupie ale taka fanaberia  :D

Edytowane przez TheMrKarolus
Link to post
Share on other sites

Kartę dźwiękową i tak mam oddzielną dlatego nad płytą jeszce będę myślał.

A jeszce mnie zastanawia co z tymi RAMami było nie tak bo te co znalazłem to też 15cl a taktowanie dużo wyższe?

Obawiam się też że ten zasilacz nie wystarczy w przyszłości pod OC. Jesteś pewien, że nie będzie z nim problemów?

(Najmocniej przepraszam za duble ale nie umiem edytować postu).

Link to post
Share on other sites

 

 

co z tymi RAMami było nie tak bo te co znalazłem to też 15cl a taktowanie dużo wyższe?

Za drogie, nie opłaca się. 

 

 

Jesteś pewien, że nie będzie z nim problemów?

Jaki problem ? - jak ten zestaw dobije może do 300W ze ściany pod dużym obciążeniem.

Link to post
Share on other sites

Jak nie chcesz mocno przepłacać, to za 20 zł więcej masz http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_425&products_id=32448

Jeżeli chodzi o obudowę, to naprawdę polecam NZXT Source 340 przy czym nie masz zatoki na napęd

Zasilacz z mocą prawie 450W na +12V będzie tutaj z sporym zapasem i nie masz się czego obawiać. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...