Skocz do zawartości

Juggler PC - Pomarańcz&Czerń


Recommended Posts

Zacząłem od 320, ale szybko przeszedłem do 500, potem 600 i na dziś skończyłem na 800. Podstawa jest już płaska, cała miedziana. Jutro 1200 i 2000. Nie wiem, jak to będzie wyglądało, więc pytam: będzie potrzebna jakaś pasta polerska i jakieś coś do niej?

 

Niestety w zestawie nie dostałem pasty termoprzewodzącej. Która jest najlepsza z tych nierujnujących portfela? Żadne silikony ani płynny metal. :)

Link to post
Share on other sites

Zalmana STG-2 powinieneś dostać za jakieś 25zł.

 

A co do stopki procesora to nic nie trzeba. :) Jak skończysz na 2000 to będzie w zupełności wystarczające.

Ja też kupiłem już papier, przygotowałem stanowisko i miałem polerować mugena. Nie chce mi się jednak wyjmować go z obudowy. :P Może jak dostanę sleevy to się nim przy okazji zajmę.

Link to post
Share on other sites

a takie pytanie papier wodny kupiłeś ale używasz go na mokro ? bo widziałem na necie jak koleś robił to na sucho i trochę się zdezorientowałem....

 

Dlaczego nie chcesz ciekłego metalu ? najlepszy raczej :)

 

Z takich dobrych past to może STG-2 25zł lub NT-H1 39zł oraz MX-3 29zł

Link to post
Share on other sites

Pasta jest po to, żeby:

 

a) wypolerować jeszcze bardziej procka. Jak wiemy pasty zawierają różne mikrogranulki i inne rzeczy które pomagają polerować i dokładnie czyścić zęby

b) dokładnie usuwa opiłki zrobione podczas lappingu.

juggler wstaw foto jak Ci wychodzi lapping. :)

Link to post
Share on other sites

chłodzenie powinno być idealnie płaskie, nie powinno mieć żadnej wypukłości .daft... Wypukłość własnie ogranicza oddawanie ciepła ponieważ IHS dotyka stopy niewielką częścią. Lapping właśnie po to się robi, żeby stopa coolera była idealnie płaska. Wypukłość/wklęsłość chłodzenia/IHS procesora to ich wady, nie zalety.

Link to post
Share on other sites

Wulfisko czytaj ze zrozumieniem. .daft napisał, że mógł zrobić wypukłość/wklęsłość lapping'iem :)

 

BTW już jak mamy lustro to najlepiej sprawdzić wypukłość przykładając jakiś przedmiot i patrząc czy odbity obraz nie jest większy/mniejszy/zniekształcony itp.

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy polerka nie zjechales oryginalnej wypuklosci podstawki

Jak dla mnie to zdanie oznacza, że wg dafta cooler miał oryginalną (zrobioną specjalnie przez producenta) wypukłość, a Juggler lappingiem mógł ją "zjechać" (czyli wyrównać)...

Link to post
Share on other sites

IHS nie zawsze jest rowny, a idealnie plaska powierznia radiatora moze stanowic problem. mialem kilka procesorow i nie zawsze bylo kolorowo. z lekko wypukla podstawka mam przynajmniej pewnosc, ze 60-70% bedzie sie stykac z procesorem. np. ostatnio mialem xeona ktory byl wklesly :)

tak wiec przy polerowaniu radiatora zrobilbym od razu polerowanie IHS'a na "szkle"

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

IHS nie zawsze jest rowny, a idealnie plaska powierznia radiatora moze stanowic problem. mialem kilka procesorow i nie zawsze bylo kolorowo

Potwierdzam, szczególnie dawne athlony na s939 często się zdarzały. Jednego zaraz po zamontowaniu do kompa musiałem wyjąć i poddać "operacji równaj powierzchnię" aby temperatury spadły do normalnych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...