Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu czekam na kupno komputera, z początku na Skylake i7-6700K, który był bardzo drogi ze względu na kurs dolara. Później jak już był w lepszej cenie, zacząłem czekać na Kaby Lake. Ale znowu z września do początku nowego roku trzeba czekać. Więc tak wymyśliłem, że na tę chwilę kupię słabszy procesor oraz słabszą płytę główną, a w 2H 2017 zamienię to na Cannonlake i 200-series chipset. W związku z czym powstał taki zestaw:

 

Intel Core i5-6500 BOX - późniejsza wymiana na Cannonlake

ASRock H110M-HDV - późniejsza wymiana na 200-series

2x 8GB Corsair 3000 MHz CL15 - obecnie tylko na 2133 MHz

WD Blue 1TB (WD10EZEX)

GoodRam Iridium Pro 240GB

Corsair RM550X 80Plus Gold - 550W

Fractal Define R5

 

W późniejszym czasie zakupione byłoby dodatkowe chłodzenie Noctua NH-D15 + Thermal Grizzly Kryonaut oraz karta graficzna GTX 1060/1070

 

Obecny sensowny sprzęt: BenQ XL2430T, Creative Sound Blaster Z, Samsung SH-224GB/BEBE

 

Zależy mi na tym, aby sprzęt służył mi na długie lata, dlatego staram się wybierać porządniejszy sprzęt. Co sądzicie o tym zestawie, coś do wymiany?

Edytowane przez cwirek91
Link to post
Share on other sites

a nie lepiej kupić od razu złożyć porządny zestaw na skylake ?

 

zastosuj się do wzoru

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :
Edytowane przez menczyciel1945
Link to post
Share on other sites

Chciałem jakiś czas temu kupić w ten sposób.  Ale musiałem przeczekać i teraz sensowniejszym wyjściem byłoby zakupienie procesora z serii Kaby Lake. Jednak za długo już czekam z komputerem, a obecny - e5200 powoli zaczyna być irytujący. Wymiana procesora na 10nm pod koniec 2017 powinna być bardzo sensowna, w związku z tym, iż później będą tylko ulepszenia tego procesu - które zazwyczaj mało co wnoszą, w związku z tym miałbym wydajny sprzęt do 2019-2020.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...