Skocz do zawartości

Nowy Sprzęt = Parę Pytań


Recommended Posts

Witam!

Dzisiaj odebrałem resztę części do nowego(starego) PC'ta tj.

CPU Xeon X3450 + Arctic Freezer Xtreme Rev.2 + Revoltec Thermal Grease na bazie srebra (nie polecam)

MOBO ASUS P7P55D-E

RAM 1x 2GB Samsung 1333Mhz CL9 1x4GB Goodram 1333mhz CL9

GPU R7 260X Club3d Queen Royal 2GB

PSU Huntkey HK600-53AP

CASE SPC RG1 

HDD 1xToshiba 500gb 5400 rpm 8mb 2,5 1x Hitachi 500gb 5400rpm 8mb 2,5 

(jeszcze dojdzie rx 470 ale to po wypłacie)

Otóż mam kilka pytań

 

1 Po zmianie sprzętu nie musiałem robić formatu ale i tak chce to zrobić ale, wczoraj odkryłem że system działał w dysku w trybie IDE a nie w AHCI co mnie zdziwiło. Do rzeczy jako że wypłatę już wydałem a dostane dopiero 4 a kupuje 470-tkę nie stać mnie na ssd więc postanowiłem zrobić z tych dwóch dysków RAID 0 tylko nie wiem co potrzebne(sterowniki) jak to zadziała i jak zainstalować win 10 na tym  

 

2 Mam tego xeona który sam sobie chodzi na 4 rdzeniach do 3,2ghz ok puściłem OCCT Power suply ustawiłem na automatyczny zaznaczyłem 64x bit linpack i ht po 4 min cpu miało 75C co jest niemożliwe

tym bardziej że radiator jest prawie że zimny ma może 20-30C. Poczytałem trochę o tej paście i jest to niby jakieś wycofane w 2011 roku gó**o i ogólnie się z tym zgadzam. Przy nakładaniu była galaretowata i tak jakby rozwarstwiona i nie wyglądało to za dobrze ale przez przypadek starłem MX2 z chłodzenia więc musiałem użyć tej

 

3 Jak to jest z USB 3.0 i SATA 6 ? Jak mam włączone USB 3.0 (2x z tyłu) to wszędzie mam SATA 3,0Gb/s a jak włączone SATA 6 Gb/s to mam to tylko na 2 portach białych czy 1 białym ? I jak az prędkością PCI-E bo te z niby jak coś włączę to obniża się wydajność.

 

Ogólnie jestem mega zadowolony na x3 450 3,8 ghz w STALKER LA miałem 20-50 fpsów  na xeonie dobija do 160 ze spadkami do 120 więc jest super skok a jeszcze nie robiłem OC. OC planuje do 3,Ghz ale to dopiero jak zmienię tego gluta na CPU (jaką pastę termo przewodzącą polecacie myślę nad MX4) bo chłodzenie powinno spokojnie ogarnąć fx'a 

PS. tu screeny z OCCT 

https://www.dropbox.com/s/fabp1wqmhzasp8j/OCCT%20screen.rar?dl=0

foto do pytania 3 https://zapodaj.net/8d52f03073309.jpg.html

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Właśnie dotknąłem heatpipe'a i on także jest zimny czy że pasta robi jako izolator czy ja za dużo jej nałożyłem ?

PS.Nie robię tego pierwszy raz więc wątpię  że za dużo jej nałożyłem lecz pierwszy raz nakładałem pseudo-pastę na bazie srebra.  

Link to post
Share on other sites

Pełne obciążenie rdzeni mocno rozgrzewa każdy procesor zwłaszcza podkręcony. Takie temperatury to nic dziwnego. Pastę zawsze możesz zmienić na lepszą np. Gelid GC-Extreme. Co do RAID 0 nie polecam. Awaria macierzy w zasadzie równa się utracie danych. Dostępna pojemność będzie równa wielkości pojedynczego dysku. Dyski powinny być identyczne a Twoje nie są. Kup za jakiś czas SSD nie musi być drogi na system wystarczy 120GB. Coś na kościach MLC np. 128GB Adata ASP900 albo 120GB Goodram Iriduim Pro. Niestety 100% kompatybilności z grafiką nie można potwierdzić. Grafika powinna działać ale warto zaktualizować wcześniej bios płyty. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Pełne obciążenie rdzeni mocno rozgrzewa każdy procesor zwłaszcza podkręcony. Takie temperatury to nic dziwnego. Pastę zawsze możesz zmienić na lepszą np. Gelid GC-Extreme. Co do RAID 0 nie polecam. Awaria macierzy w zasadzie równa się utracie danych. Dostępna pojemność będzie równa wielkości pojedynczego dysku. Dyski powinny być identyczne a Twoje nie są. Kup za jakiś czas SSD nie musi być drogi na system wystarczy 120GB. Coś na kościach MLC np. 128GB Adata ASP900 albo 120GB Goodram Iriduim Pro. Niestety 100% kompatybilności z grafiką nie można potwierdzić. Grafika powinna działać ale warto zaktualizować wcześniej bios płyty. 

Utrata danych to nie problem mam tylko muze gry i programy a to co ważne mam na chmurach google dropbox mega itp więc nie bardzo mam się o co martwić. I o jaką grafikę ci chodzi ? 

Link to post
Share on other sites

A to nie jest tak że nie ważne jakie RAID wybiorę rozmiar całej macierzy to 

Ilość dysków * najmniejszy dysk tzn RAID 1/0 1x500gb 1x 750gb to pamięć macierzy będzie 1tb mimo że łacznie było by 1250gb

oraz 1x 160 2x 320 to pamięć macierzy to 3x 160 czyli ~ 480gb 

tak samo jest z szybkością I/O ilość dysków * najwolniejszy  (w teori skalowanie nigdy nie wynosi 100% najwyżej 70-80%)

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

cóż nw czy cena podobna gdyż prawdopodobnie kupuje MSI RX470 4gb za800zł + przesyłka. A tak po za tym lubię czerwony i mi to nie przeszkadza 


A więc postawiłem win 10 pro na RAID 0. 

Oba dyski były identyczne ~107 mb/ odczytu ~105 mb/s zapisu , po RAID 0 odczyt 205 mb/s zapis 212 mb/s system chodzi genialnie ale to za wcześnie na ocenę gdyż jest to czysty system. Dam znać jak już przywrócę i pobiorę wszystkie dane gry itp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...