Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chcę zmienić swoja starą obudowę ze względu na nie mieszczący się cooler od procesora.. Pierwszą obudową jaką miałem wziąć był zalman z11 plus, koszt 300zł, jest tam sporo miejsca na graty oraz miejsce na wysoką wierzę ale jest mały problem nie mieści się karta dł. 30cm+ (testowane na gtx980ti) no i zrezygnowałem. Teraz nie wiem czego chcę sam czy może coś ładnie wyglądającego+okno czy zamkniętą budę?

 

Budżet: 300/450zł

Procesor: i7 + noctua nh-d15,

Karta Graficzna: 1060 (30cm)

Czy podkręcasz (CPU i GPU): -----------------------

Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): -------------------

Specjalne wymagania; 26cm szerokości na cooler wewnątrz, Kable przeprowadzone za płytą główną, hub pwm, miejsce na długą kartę graficzną, szeroka buda na wysoki cooler, dobra cyrkulacja powietrza

Własna propozycja: Interesują mnie Nzxt s340, Phanteks Enthoo Pro biała/czarna z oknem

 

Komentarze są przeważnie ok? do tych towerów tylko że nie wiem która bardziej mi odpowiada, czy wziąć tańszą czy droższą bo i tak mam budżet określony.. Może ktoś z Was zaproponuje mi coś o wiele lepszego od tych wymienionych tutaj. Jeszcze potrzebowałbym jakieś wentylatory wolno obrotowe łożyskowe, ktoś poleciłby coś z takich?

Edytowane przez misiorCAW
Link to post
Share on other sites

widziałem tego Fractal R5. Jest taki problem że muszę mieć obudowę w szerokości do26cm, bo np; zalman z11plus ma 26cm szerokości i noctua nh-d15 prawie że dotyka okna wentylami..

 

Patrząc na chłodzenie procesora, bardziej muszę szukać w kierunku big towerów?

Edytowane przez misiorCAW
Link to post
Share on other sites

Fractal R5 mieści chłodzenia o wysokości do 180mm :o tak więc nie rozumiem chyba za bardzo tego co piszesz.

 

Druga sprawa:

 

 

 

Patrząc na chłodzenie procesora, bardziej muszę szukać w kierunku big towerów?

 

Nie, po prostu musisz szukać takiej gdzie wchodzą chłodzenia o wysokości do 165mm. 

Link to post
Share on other sites

Fractala R5 polecam w wersji z oknem. Kolejna rzecz na górze obudowy masz specjalne maty wyciszające, więc kurz górą się nie dostanie.

 

Żadna obudowa nie posiada filtrów na tyle obudowy bo są to miejsca "wylotowe" nie wlotowe.

 

Co do Corsair Obsidian 450D według mnie Fractal R5 jest lepszą konstrukcją. Bardzo dobrze wyciszoną i sprawdzoną. Corsair nie posiada regulatora obrotów wentylatorów i jak się nie mylę posiada gołe blachy więc nie jest wyciszana. 

 

Ogólnie mówiąc Fractal se swoją R5 to wyższa półka, a Corsair 450D to mocny średniak. 

 

Najlepszą opcją będzie dla Ciebie odpalanie youtube i pooglądanie kilku recenzji na temat obudów. Po prostu kup to co do Ciebie najbardziej przemawia. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Fractala R5 polecam w wersji z oknem. Kolejna rzecz na górze obudowy masz specjalne maty wyciszające, więc kurz górą się nie dostanie. Żadna obudowa nie posiada filtrów na tyle obudowy bo są to miejsca "wylotowe" nie wlotowe. Co do Corsair Obsidian 450D według mnie Fractal R5 jest lepszą konstrukcją. Bardzo dobrze wyciszoną i sprawdzoną. Corsair nie posiada regulatora obrotów wentylatorów i jak się nie mylę posiada gołe blachy więc nie jest wyciszana. Ogólnie mówiąc Fractal se swoją R5 to wyższa półka, a Corsair 450D to mocny średniak. Najlepszą opcją będzie dla Ciebie odpalanie youtube i pooglądanie kilku recenzji na temat obudów. Po prostu kup to co do Ciebie najbardziej przemawia.

 

Dziękuje za radę. Jeszcze jakie wentylatory łożyskowe wolno obrotowe byś polecał, do obudowy Fractal R5?

Link to post
Share on other sites

Jak miałem obudowę Fractal R4 to zamontowałem sobie komplet wentylatorów  Fractal design silent series R3 140mm. 

 

2x przód, 2x góra + 1 tył (fabrycznie jest 1x przód oraz 1x tył). Na prawdę dawało to radę :). Byłem pozytywnie zaskoczony. Tutaj teścik:

 

http://www.dvtests.com/fractal-design-silent-series-r3-120mm-and-r3-140mm-test-and-review/

 

Ogólnie nie źle to wieje a i kultura ich pracy jest na bardzo wysokim poziomie. Nie jest to be quiet! Shadow Wings jednak te od Fractal-a są sporo tańsze. 

 

Druga opcja to be quiet! Pure Wings 2 - miałem takich 5 w obudowie i szczerze są dobre i ciche. 

 

Aktualnie użytkuję 3x be quiet! silent wings 3 + 2x be quiet! pure wings 2 - obieg powietrza jest na wysokim poziomie, do tego całość jest niesłyszalna. Wentylatory ustawione na 50% mocy.

Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ceny z morele;
 
Obudowa Fractal Design Define R5 z oknem; 479zł

https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r5-2xusb-3-0-z-oknem-czarna-fd-ca-def-r5-bk-w-690824/

 

Wentylatory;

5x be quiet! Pure Wings 2 PWM 140mm (BL040). cena za szt. 38,05zł      (190,25zł łącznie)

 

albo coś droższego od razu tylko w mniejszej ilości,

 

3x be quiet! Silent Wings 2 PWM 140mm (BL031). cena za szt. 89zł     (267zł łącznie)

 

Może być taki zestaw ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli Tobie odpowiada to mnie tym bardziej :).

 

Zapomniałem jeszcze o jednej fajnej obudowie a mianowicie be quiet! Silent Base 800. Miałem wersję silent base 600 a tutaj jest lepsza wersja bo silent base 800. Aktualnie posiadam Dark base Pro 900. 

 

Muszę powiedzieć, że be quiet umie robić obudowy :).

 

Tutaj link, takie porównanie i test wersji 800:

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/928550-1/be-quiet-silent-base-800---recenzja-obudowy

 

Nie zła cena, pewnie do urwania jeszcze z 50 zł:

 

http://allegro.pl/be-quiet-silent-base-800-window-silver-bgw03-i6531183577.html

 

 

Fabrycznie zamontowane 3x wentylatory be quiet! pure wigns 2 :), wrzuciłbyś sobie jeszcze dwa na górę i masz wichurę w obudowie. 

 

Zastanów się nad tym :).

 

Wybierz tą, która Ci się bardziej podoba.

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Wysłałem pytanie do tego użytkownika allegro, od 29.09 czekam na odp... jeżeli nie będzie jakiejkolwiek odpowiedzi to *****


No nic, zamówiłem tą obudowę z allegro be quiet! silent base 800 window silver (bgw03). Koszt 500zł+przesyłka.

Edytowane przez misiorCAW
Link to post
Share on other sites

Pax M70, wyciszana i kosztuje zdecydowanie mniej niż poprzednicy, a jest to bardzo dobra obudowa według mnie. Ciężka solidna, dość grube blachy, wyciszana, bodajże 3 sztuki regulacji wentylatorów. 

 

e: montażu bardzo wysokich chłodzeń CPU o wysokości aż do 175 mm.

Edytowane przez Kasspero
Link to post
Share on other sites

Pax M70 - fabryczne wentylatory do wymiany bo nie są zbyt ciche oraz 120mm + paskudne :P. Druga rzecz brak okna.

 

Ogólnie za takie pieniądze to fajna obudowa na plus również piwnica (jednak dla mnie nie potrzebna bo super flower fajnie wygląda).

 

Następnie to SilentiumPC... mimo wszystko Fractal oraz Be Quiet! to lepsze firmy i wykonanie ich produktów odbiega baaaaardzo od SilentiumPC. Tutaj niema czego porównywać. 

Link to post
Share on other sites

@up, okej nie porównuje SPC do Fractala czy Be Quiet! po prostu piszę, że można sporo zaoszczędzić kupując tańszą, ale czy gorszą obudowę? Zależy kto czego oczekuje. Według mnie wentylatory są ciche, a czy paskudne? Kwestia gustu. Przecież i tak nie ma okna to po co mają wyglądać. Obudowa wyciszana wieć jak stoi gdzieś na dole przy biurku daleko od ucha nie ma szans aby je usłyszał. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...