Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

przymierzam się do kupna nowego pc, chciałem kupić nową płytę główną, procek i ramy bo miałem problemy z fpsami w CS:GO spadały masakrycznie.. ale po wymianie dysku na SSD fpsy się trzymają i w ogóle nie odczuwam spadków - myślę, że dysk był uszkodzony i teraz mam dylemat CZY:
Wymienić tego procka, kupić 16gb ramu i płytę główną pod nowego procka i7 6700k.
Czy wymienić samą kartę graficzną na GTX 980Ti + kupić 16gb ramu ?

Mój aktualny sprzęt :
Proc : i5 3570k @ 4.2ghz
Grafika : GTX 960 4GB
Płyta główna : MSI-Z77A-G45
Chlodzenie Fortis 3
Zasilacz CoolerMaster GXLite 500W
8gb ramu 1600mhz

Link to post
Share on other sites

JaK tylko pod CS'a to zmień procka na I3 6100, MOBO weź https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-vd-h110-ddr4-2133-sata3-dvi-vga-m-atx-784030/ a zasilacz zmień na coś bardziej sprawdzonego, przykładowo Thermaltake 530W. Do I3 6100 wystarczy boxowy cooler, więc ten możesz od razu odrzucić z listy życzeń. ;)

 

 

//czytamy dokładnie

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

@up

Chyba człowieku z byka spadłeś żeby zmieniać mocne 4 fizyczne rdzenie i to podkręcone na 4 wolniejsze rdzenie logiczne- zamienił stryjek siekierkę na kijek...

Co do zasilacza to TT w swojej półce cenowej blado wypada - jeżeli już to Corsair CX450M. No i co do tego "mniej sprawdzonego" zasilacza: http://forum.benchmark.pl/topic/54509-opinie-o-zasilaczu-cooler-master-gx-lite-500w/

Przeczytaj co autor w ogóle napisał, a nie zabierasz się niepotrzebnie do składania zestawu od zera.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites
Wymienić tego procka, kupić 16gb ramu i płytę główną pod nowego procka i7 6700k.

Tylko i wyłącznie jeżeli zamierzasz streamować w FHD@60, ale to można także zrobić przez ShadowPlay'a od nV

 

 

 

Czy wymienić samą kartę graficzną na GTX 980Ti + kupić 16gb ramu ?

CS jest grą w której liczy się procesor

 

Generalnie masz mocnego kompa. Możesz jeszcze spróbować podkręcić tego proca, ale nawet z takim konfigiem, nie powinieneś mieć jakiś poważnych spadków FPSów.

 

Jaki kupiłeś dysk SSD?

W jakiej obudowie to wszystko siedzi?

Edytowane przez ranui123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...