Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy dla początkującego grafika 2d/3d


Recommended Posts

Cześć!
 
Chciałbym zacząć swoją przygodę z grafiką 2d/3d i dlatego potrzebuje komputera, który umożliwi mi ten start. Głównie zależy mi na pracy z programami: Photoshop, 3ds Max możliwe że później dojdzie Blender i Zbrush. Bardzo zależy mi aby zmieścić się w kwocie jaką podałem.
 
  • Zastosowanie komputera : grafika 2d - Photoshop; grafika 3d - 3ds Max, Blender
  • Maksymalna kwota : 4700 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : koniec września/początek października
  • Których części potrzebuję : całego zestawu
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080; Eizo EV2450
  • Specjalne wymagania : cisza; obudowa bez żadnych podświetleń
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : BRAK
  • Własna propozycja zestawu :  BRAK
  • Inne : komputer musi mieć napęd DVD, dużo materiałów mam właśnie na płytach

 

Będę wdzięczny za każdą propozycje zestawu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1 x AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x SilentiumPC Fortis 3 HE14251 x Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/1 x Crucial 32GB (2x16GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT1 x Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)1 x SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x MSI GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5 128bit (1085/5400)1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)1 x Asus DRW-24F1MT SATA (black)
4841zł
 
Mocny CPU z odblokowanym mnożnikiem w postaci i7 6700K,
32GB RAM na start z możliwością rozbudowy,
Płyta główna z mocną sekcją zasilania i dobrym wyposażeniem,
Fortis 3 z cichym 140mm wentylatorem,
GTX 750TI z 2GB pamięci
1TB HDD na magazyn,
MX200 pod os i soft,
Iridium Pro pod scratch disk, cache,
Wyciszona obudowa z piwnicą na PSU wraz z trzema 120mm wentylatorami wraz z kontrolerem obrotów,
Zasilacz z dużym zapasem mocy na DC-DC z 5 letnią gwarancją.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie lepiej na start zrezygnować z scratch disku i dołożyć tę kwotę do lepszej karty graficznej?

To ma być pod gierki czy do pracy ? co Ci tu da mocniejsze GPU ?, w Blenderze jak dopiero zaczynasz to i tak nie ma tu sensu pchać czegoś droższego. Poza tym w przedzial e800-900zł nie ma nic opłacalnego od Nvidii, dopiero GTX 1060 z 3GB pamięci za blisko 1000zł.

W 3ds max masz V-ray, który leci na procesorze.


Jak używki wchodzą w grę pomyśl nad GTX 760/770.

Link to post
Share on other sites

Głównie komputer ma być do nauki. Zakładam że posłuży mi pare lat, dlatego zastanawiam się czy nie lepiej jednak na start wybrać lepszą kartę graficzną, bo łatwiej dokupić nowy dysk niż dobrą karte. Wstępnie zakładałem kwotę zestawu tak na 4700zł bo chciałem dobić do 5000 wraz z zakupem nowej myszki i klawiatury ale z tym jestem w stanie jeszcze poczekać. Nie chce za jakiś czas żałować, że mogłem dołożyć kilka stów i mieć coś lepszego. Skoro karta z serii GTX 1060 ma być lepszym rozwiązaniem to który konkretnie model (zakładam cene do 1300zł)?

Link to post
Share on other sites

Daj sobie Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png

 

Jeżeli nie będzie gier, jeżeli nie będzie renderu po GPU, to taka grafika jest zbędna.

Z drugiej strony dla początkującego grafika, który dopiero zaczynać będzie od podstaw, scratch disk możesz dojść po dłuższym czasie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...