Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,znajomy prosił mnie żebym znalazł jakiś pojemny dysk HDD.

Pierwsza myśl to jakiś HDD 1TB z jakiegoś znanego sklepu internetowego,

ceny takiego dysku to około 220zł,ale znalazłem właśnie te ogłoszenie

http://allegro.pl/show_item.php?item=6425088276&utm_source=neolane&utm_medium=newsletter&utm_campaign=elektro2609

No i teraz mam zagwozdkę czy mu taki polecić czy też nie?

Wiem że nie są to dyski "całkiem" nowe fabrycznie,bo wyraźnie pisze "Refurbished"

ale jest GW 2lata i czy warto mieć 2TB w cenie 1TB?

Dodam że w moim przypadku to czy jest SATA2 nie ma znaczenia,bo i tak płyta jego nie posiada łącza SATA3.

Czy ktoś może miał już jakiś taki dysk? jak on się sprawował lub sprawuje,bo nie powiem cena atrakcyjna zważywszy na te 24 m-ce GW.

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek info.

Link to post
Share on other sites

kupowanie dysków na allegro to jak totolotek 

to co podałeś, jest to jeden z najfajniejszych dysków 2TB na rynku pod względem żywotności, gdyż jest to Ultrastar A7K2000 (5/10) z szyfrowaniem, podczas premiery kosztował ponad 1300zł, jest to na 100% dysk "poserwerowy" z wyrobionymi dziesiątkami tysięcy godzin pracy, nie ma co się pakować w takie bagno. 
Do tego hitachi dawało 5 lat na ten dysk ( więc już widzisz że rąbią cię na gwarancji, pewnie powiedzą że gdyby było coś nie tak, to przyślą ci 2 taki ( złom )) 


na allegro nawet nie spoglądaj na dział dyski  :!:

Link to post
Share on other sites

Chodzić one mogą ale liczy się jak chodzą. Co z tego, że np. w HDTune max będzie około 150mb jak będzie miał co chwila spadki do 2mb. Raz kupiłem używany dysk... nigdy więcej. Nie pchałbym się nigdy w używane dyski.

 

Swoją drogą... na czym polega regeneracja takiego dysku przez producenta? To nie pic na wodę?

Link to post
Share on other sites

Hmmm... trochę poczytałem z ciekawości komenty sprzedawcy,no i ma tych "negatywów" trochę,a z tą GW to może być

"pic na wodę" niby jest,ale czy oni w ogóle do tego przywiązują jakąś uwagę,chyba nie,bo nie jeden widzę że do dziś 

nie otrzymał zwrotu kasy itd.

Jednym słowem omijać z daleka.

Link to post
Share on other sites
Swoją drogą... na czym polega regeneracja takiego dysku przez producenta? To nie pic na wodę?

NA czym polega według producenta, a na czym polega według sprzedawcy allegro, to 2 różne rzeczy. Ten dysk na 100% nie był odnawiany przez producenta w fabryce, on sobie tylko to tak napisał, przeszedł przez zerowanie lub pc-3000 i tyle 

 

to jest wysokiej klasy dysk serwerowy, jak kończą swój żywot, to je wyrzucają ( nikt nie bawi się w odnawianie w serwerowniach ), ale znajdują się tacy sprzedawcy, co przyjmą każdą ilość i "zutylizują" za nas ( a później siedzi z setkami tych dysków i wymazuje dane oraz smart, a jak komuś padnie, to wysyła kolejny półżywy i tak w kółko )  

Na serio nie dziwi was tak olbrzymia ilość najwyższej klasy dysków serwerowych, po tak niskich cenach, na allegro ? 

To wszystko są odpadki z serwerów, lub trupy z PC z badami lub problemami mechanicznymi.  

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

...

 

to jest wysokiej klasy dysk serwerowy, jak kończą swój żywot, to je wyrzucają ( nikt nie bawi się w odnawianie w serwerowniach ), ale znajdują się tacy sprzedawcy, co przyjmą każdą ilość i "zutylizują" za nas ( a później siedzi z setkami tych dysków i wymazuje dane oraz smart, a jak komuś padnie, to wysyła kolejny półżywy i tak w kółko )  

 

... 

 

Nie mógł byś mylić się bardziej. Pracuję w firmie zajmującej się utrzymaniem infrastruktury sieciowej, większość klientów a są to instytucje państwowe, banki itp. które przechowują krytyczne dane wybiera dyski refurbished. Orientacyjnie 1/3 dysków w serwerach i macierzach dyskowych to właśnie odnawiane sztuki i działają lata bez zarzutu.

Po prostu cykl życia takich urządzeń jest znacznie dłuższy niż zwykłego pc i awarie dysków są normą (to w końcu nie licząc ssd mechaniczne elementy), i po wygaśnięciu wsparcia producenta nie opłaca się po prostu wymieniać na nowe, kosztujące często kilkanaście tysięcy zł. za sztukę.

Inna sprawa że te dyski są odnawiane bezpośrednio przez producenta lub autoryzowanych przedstawicieli, posiadają certyfikat, licencję i oznaczenia potwierdzające ten fakt, i różnice w cenie nie są tak powalające (max 30% - 40%).

Z tym że 90% "okazji" na allegro to zwykły złom nie mający nic wspólnego z profesjonalnie odnowionymi dyskami w pełni się zgodzę.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to, że fabryka nie przyjmie kilku setek dysków do odnowy od jednej serwerowni, bądźmy poważni. Jak duża to by musiała byś serwerownia, żeby im tyle dysków padło w jednym czasie, z przyczyn nadających się do odnowy w ramach gwarancji. 

 

Inna sprawa że te dyski są odnawiane bezpośrednio przez producenta lub autoryzowanych przedstawicieli, posiadają certyfikat, licencję i oznaczenia potwierdzające ten fakt, i różnice w cenie nie są tak powalające (max 30% - 40%). Z tym że 90% "okazji" na allegro to zwykły złom nie mający nic wspólnego z profesjonalnie odnowionymi dyskami w pełni się zgodzę.

o to mi chodziło. Nie twierdzę że na rynku nie ma prawdziwych refurbished, odnawianych profesjonalnie w fabryce ( z gwarancją producenta i certyfikatem), tylko o to, że to na 100% nie są te dyski sprzedawane na allegro. 
Już po samej ilości oferowanych dysków wiadomo że coś jest nie tak. 

Link to post
Share on other sites

Kiedyś słyszałem, że cena w fabryce 4 GB RAM kosztuje 2 dolary. U nas w sklepie 30. Dyski pewnie też kosztują po 20 dolarów a w sklepach po 200. Myślisz, że jak dysk kosztuje takie pieniądze,  to komukolwiek opłaca się do rozkręcać i "naprawiać". Przecież kurier więcej kosztuje. Te dyski pochodzą z jakiejś chmury albo innego chomika. Po 5 latach kończy się gwarancja i ktoś hurtem wszystkie 2 TB wymienia na 10. Taki misiek z allegro to odbiera, chomik jeszcze mu płaci za utylizację elektrośmieci a dyski idą na allegro.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...