Skocz do zawartości

Dobry cooler na 955


Recommended Posts

Witam. :/

 

Postanowiłem sobie zakupić nowy cooler na mojego phenoma. Mój Karakorum już nie daje rady prawie że, a na 4ghz z napięciem 1,51-52v minimalnie brakuje stabilności, przy czym temperatura lubi skakać do 55-60 stopni. Dlatego też szukam czegoś w cenie powiedzmy ~150zł, ew. coś droższego, ważne żeby było wydajne. Jeszcze nie wiem gdzie będe brał, chwilowo sugeruję się cenami i towarem z esc.pl, gdyż mają nawiększy asortyment i dobre ceny. Jeśli ktoś zna lepszy sklep, to może również zapodać. Umiejscowienie sklepu nie gra roli. (w granicach Polski :) )

 

Z góry wielkie dzięki :)

Link to post
Share on other sites

W sumie, troszke bardziej jestem przekonany do mugena, jest nieco bardziej wydajny. A jeśli chodzi o kolizję z ramem - karakorum też wchodzi na 2 pierwsze sloty (tj. wentylator), natomiast 2 kolejne mają dość miejsca, dodatkowo walnąłem tam 40-stke. W razie rozbudowy wymyśli się jakieś aktywne chłodzenie dla kolejnych pamiątek.

 

Jeszcze jedna kwestia. Czy warto dokupić jeszcze jakiś wentyl niskoobrotowy czy jakiś lepszy wysokoobrotowy? (aktualnie mam 120 revolteka noskoobrot. na coolerze). Stg-2 wystarczy, czy może coś innego?

Link to post
Share on other sites

no ładnie, tylko mugen bokiem, btw masz na nim wentyl, czy używasz pasywnie?

Mnie pytasz?

tak jest wentylator na górze, leży na radiatorze :>

dałem go tak bo tak najlepiej pasowały łapki i tak było wykreślone na płycie.

Zastanawiałem się czy nie dać go na dole by wypychał gorące powietrze do góry.

 

Edit, właśnie przełożyłem wentylator na dół.

lipa, nie dość że procesor ma cieplej o 2-3st C to wyraźniej głośniej szumi, tak jak przewidywałem, gdy zbliży się rękę to czuć odbijające się powietrze od paneli.

Nie na darmo w klimatyzacji stosuje się wentylatory za panelami a nie przed.

więc lepiej jak zasysa powietrze

Link to post
Share on other sites

Igoruss ma to plusy i minusy, bowiem gorące powietrze z natury samoistnie przemieszcza się ku górze. Jeśli posiadamy wentylator wyciągający powietrze na suficie budy wówczas rozwiązanie z wentylatorem na dole może okazać się lepszym pomysłem. Gdyż obniży nie tylko temperaturę procesora, ale i wewnątrz skrzynki. Warto też zauważyć że wiele kart wydmuchuje całość gorącego powietrza poza budę, przez otwory w śledziu. Zaś PCB samo z siebie nie jest na tyle gorące by nam ugotować "na parze" inne komponenty ;)

 

Wentylator na górze radiatora zaś to totalne nieporozumienie... No chyba że jest to wentylator pomocniczy (push-pull). W każdym innym wypadku rozwiązanie takie bardzo źle wpływa na wydajność.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...