Skocz do zawartości

Taktowanie rdzenia czy jednak pamieci?


Recommended Posts

Siema.Od kilku miesiecy meczy mnie pytanie czy przy podkrecaniu karty graficznej wieksza wydajnosc w grach zobaczymy podkrecajac taktowanie rdzenia czy pamieci?.Na co wplywa taktowanie rdzenia i pamieci?.Czy przy moim zestawie oplaca sie krecic karte?.Czy jednak nie ma sensu, bo tu procesor ja ogranicza?.Moj zestaw:

-Intel Core i5 760

-ASUS P7P55D

-HD5870 Gigabyte SOC

Dziekuje za odpowiedz.POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

Procesor masz znakomity - co Ty od niego chcesz? :/ Płyta główna i karta graficzna też stoją na bardzo wysokim poziomie.

Jak podkręcać to i jedno i drugie - powinieneś osiągnąć ok. 900/1300 MHz.

 

BTW Procesorem też warto trochę pokręcić (w Biosie).

 

Mimo wszystko podkręcając tak wydajny sprzęt wiele nie osiągniesz, ponieważ i bez OC grasz w Full HD z wysokimi detalami i wysokim AA w każdą nową grę. Ale oczywiście podkręcanie to czysta przyjemność i zachęcam do tego.

Link to post
Share on other sites

Co to procesora to planuje kupic nowego coolera + paste i podkrecic go do max 5Ghz (jak sie uda).Dobry wybralem cooler? : http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... d=26972.Co o tym myslicie?.No nie wiem, jakos caly czas wydaje mi sie, ze to wlasnie on wymieka :/.Wczoraj sie troche bawilem i podkrecilem taktowanie rdzenia do 1000, a pamieci do 1300.Chyba dalem jeszcze wiecej, ale potem obnizylem.Tak dalem na 1100 i pamiec na 1350, a temp ponizej 40 C.W stresie mial jakies 62 C przy 100 % obciazeniu...Ale odpowiedz mi na pytanie "Na co wplywa taktowanie rdzenia oraz pamieci?".

Link to post
Share on other sites
Jest super!

W życiu nie podkręcisz procesora do 5GHz - jeśli osiągniesz więcej niż 4,2 GHz to będzie to jakiś cud.

Ale odpowiedz mi na pytanie "Na co wplywa taktowanie rdzenia oraz pamieci?".

Sam porób testy - podkręć rdzeń -> włącz Frapsa -> pograj w coś wymagającego (Mafia II, Metro 2033, F1 2010), później podkręć pamięć zaniżając rdzeń do domyślnych częstotliwości -> pograj w to samo (z Frapsem oczywiście) - porównaj wyniki :/ Jeśli Ci się nie chce grać to 3DMark Vantage załatwi sprawę :)
Link to post
Share on other sites

Może podkręcić warto, ale pomimo, że mam i5 760 na 3,8ghz w parze z gtx580, to w niektórych grach temperatura procka nawet nie drgnie i jest gora z 5 stopni większa niż w idle, a karta ma 70 stopni. Wiele zależy od danej gry w jakim stopniu potrzebuje procesora albo gpu. Dragon age widzę, że znowu bardziej procek obciąża bo temperatura rośnie do około 60 stopni, a Starcraft2 praktycznie mało procka używa, a karta się poci(u mnie nie :/ ). Sam już nie wiem ile tak na prawdę dało mi to podkręcenie z turbo3,3 normalnego na 3,8 teraz. Różnica widoczna w punktach 3dmark11, ale w to sie przecież nie gra.

Link to post
Share on other sites

Podkręcając pamięci, zwiększamy prawdopodobieństwo wystąpienia awarii pamięci. Ogólnie Procesor graficzny(rdzeń) nie jest tak wyczulony, jak jak właśnie pamięć. Sam producent często wyżyłowuje ją, myśląc tylko o wydajności. Mało to razy w kartach graficznych padły pamięci?:/

 

Np. u mnie gtx275, podkręcę pamięci o 24MHz max, ładnie wyżyłowane. O 50MHz to Atitool wykrywa błędy. To jednak ddr3, z ddr5 jest większy zakres manewru.

 

Coś padnie, to na gwarancje.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, to ciekawe porównianie i sporo wyjaśnia. W sumie można powiedzieć, że coś to jednak daje :/ Wydaje mi sie z własnych wniosków, że minimalny fps w grach jest ciut większy, niż przed oc procesora. Póki mam niskie temperatury procka i nic sie nie dzieje, to nie będę się tym przejmował.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...