Skocz do zawartości

Komputer nie uruchamia się-brak obrazu


Recommended Posts

Witam!

Dzisiaj rano uruchomiłem sobie PCta i dostałem error podczas uruchamiania systemu Windows 10. Komputer uruchomił się ponownie, lecz tym razem bez jakiejkolwiek reakcji. Na monitorze brak obrazu, BIOS nie ukazuje się, również brak jego sekwencji "uruchamiania się" na wyswietlaczu na MOBO, cały czas widoczna jest temperaturach bez charakterystycznych ikon "A2, B2 itd.", które powinny ukazać się po uruchomieniu. Co radzicie mi zrobić? Odpięcie ramu, dysku lub GPU nie skutkuje zmianami w zachowaniu.

Link to post
Share on other sites

Komputer nie wydaje żadnych dźwięków ?

 

Ile lat ma zasilacz ?

 

Nic dobrego się nie stało skoro dłuższy czas wszystko działało a Ty nic nowego do komputera nie montowałeś.

 

Płyta główna bądź procesor padły (skłaniałbym się przy płycie). Procki rzadko się psują tym bardziej, że masz fajnie chłodzenie. 

 

Szkoda, że Twój procek nie posiada integry można by było wykluczyć w ten sposób kartę graficzną. 

 

Próbowałeś zrobić reset biosu przez wyjęcie baterii na minutkę ?

Link to post
Share on other sites

Robiłem resort bigosu i właśnie sprawdziłem kości RAM. Obecnie doszedłem do etapu, 2 którym obraz już jest, ale BIOS staje na "B2". Na jednym i drugim dzieje się to samo, nic dalej chyba nie jestem w stanie zrobić

Dźwięków brak, zasilacz ma trzy lata obecnie, a wczoraj wszystko śmigało jak złoto :D

Edytowane przez Lewykk
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, teraz składam pcta od nowa i dam znać

Na jednej kostce ramu BIOS zwiesza w innym momencie niż na drugiej, dysk kompletnie nie wpływa na uruchomienie, brak GOU uniemożliwia nawet włączenie PCta. Chyba nic więcej sprawdzić nie można, także zostaje mi diagnostyka u kogoś poszczególnych podzespołów

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...