Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

płyta główna: Asus M5A97 LE R2.0 

 

Swego czasu uaktualniałem bios powyższej płyty głównej i się nie udało  :/ . Mam pytania do Was:

1. Ktoś zna uczciwy serwis , który mógłby mi pomóc ? 

2. Czy ktoś próbował wykonać następującą czynność?:

 - mam sprawną płytę główną Asus M5A99X EVO

 - ściągam bios do płyty Asus M5A97 LE R2.0 i wyjmuję z niej kość biosu.

 - uruchamiam program aktualizacyjny bios na płycie Asus M5A99X EVO

 - jako nowy bios wskazuję bios z płyty Asus M5A97 LE R2.0

 - wyjmuję kość biosu z płyty Asus M5A99X EVO, i wkładam w to miejsce uwalony bios z płyty Asus M5A97 LE R2.0

 - uruchamiam update

 - po procesie updejtu ponownie zamieniam kości biosu by wróciły na swoje miejsce

 

Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe, że druga opcja Ci się nie uda, bo wyskoczy Ci błąd w programie do update-u BIOS-u o złej sumie kontrolnej pliku z Asus M5A97 LE R2.0 . Ja spróbowałbym jeszcze awaryjnego przywrócenia BIOS-u. Nie wiem tylko czy z płytami z UEFI robi się dokładnie tak samo jak z tradycyjnym BIOS-em. Dla starszych BIOS-ów sprawa wygląda tak:

 

http://bankfotek.pl/image/2024050

 

Możesz poszukać czegoś więcej w necie na temat przywracania BIOS-u po nieudanym update-cie.

Edytowane przez stachoo86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie mam serwisu , który by to zrobił :) stąd pytanie o serwis ...

Gdy człowiek w stresie i nerwach to czasem przegapi pewne drobne niuanse, które powodują, że popełnia się błędy. W moim przypadku błędem było to, że podczas prób reanimacji uwalonego biosu przegapiłem istotną uwagę. Musiałem uruchomić kompa z płyty cd-rom dostarczonej do płyty głównej. I za pomocą płyty cd-rom odpalić freedosa. Wtedy powinienem włożyć flesha i odpalić program do uaktualniania biosu wraz z odpowiednim biosem. Lecz przed tymi czynnościami powinienem odpiąć od płyty głównej wszystkie dyski sata! a tego nie uczyniłem . Prawdopodobnie to było powodem , który spowodował, że płyta leży w szafie od pół roku ... Jak zbiorę siły i ochotę do przełożenia procka i zasilacza z działającej mobo to spróbuje zreanimować bios. O efektach dam  znać. Dzięki za naprowadzenie na odpowiednią drogę ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...