Skocz do zawartości

Jaka karta pod ten zestaw? (max. 900 zł)


Recommended Posts

Witam, składam komputer i mam już zakupione następujące części (nie zakreślone to jeszcze nie kupione):

1.Obudowa  - Zalman Z3 Plus - (nowa)

2.Płyta główna – Gigabyte GA-Z170-GAMING K3  - (nowa)                            

3.CPU - Intel Core i3-6100 - (nowy)

5.RAM – Kingston HyperX FURY 2x4GB DDR4 2133MHz CL14 - (nowa)

6.Zasilacz – Thermaltake Smart SE Modular 630W - (nowy)

7.HDD – Toshiba 3.5", 1TB - nowy

8.Napęd - ASUS DRW-24D5MT - (nowy)

Na oku mam Rx 470 OC https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-amd-rx-470-oc-4gb-gddr5-256-bit-3xhdmi-dp-box-11256-00-20g-774723/

Mogą być używane.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Czy Ty kupiłeś płytę Z170 pod i3-6100 O.o

Zamierzasz potem wymieniać procek na jakiś z odblokowanym mnożnikiem? Jeśli tak to dlaczego od razu nie kupiłeś wyżej taktowanych pamięci ram do tej płyty?

 

HDD zamień na WD Blue 1TB. Jest to lepsze rozwiązanie. Zasilacz też jakiś lepszy idzie dorwać, ale to niech ktoś inny doradzi.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli mnie pamięć nie myli, to tego i3 spokojnie podkręci na Z170 (warto dokupić jakieś chłodzenie).

Zasilacz dobry, choć czy najlepszy w budżecie nie gwarantuję (mam wersję 530 i jest świetny).

HDD - osobiście brałbym Seagate (nie zawiódł mnie od czasów 80GB-owej Barracudy), jednak na Allegro idzie dostać 2TB dyski Hitachi z firmowych, nieużywanych PC z gwarancją (2-3 lata).

Link to post
Share on other sites

No niby go podkręci, tylko po co? Jakby kupił tańszą płytę, oraz przyoszczędził na dodatkowych kosztach związanych z zakupem lepszego chłodzenia (co jest raczej zalecane przy podkręcaniu) to by dał radę wpakować coś pokroju i5 6500-6600 i by było wydajniejsze od podkręconej i3, przy takiej samej bądź niższej cenie. Na dodatek by miał 4 jajka, które jednak są w dzisiejszych czasach przydatne ;)

 

http://www.purepc.pl/procesory/podkrecanie_skylake_core_i5_6500_i5_6400_i3_6100_i_pentium_g4400?page=0,19

 

Porównaj sobie tutaj co takie podkręcanie daje. W grach nie obciążających wielu rdzeni, przewaga podkręconego i3 (na 4,4GHZ; strzelam, że więcej i tak nie wyciągnie) nad stockowym i5-6400 to jest kilka FPS. W grach i aplikacjach bardziej obciążających większą liczbę rdzeni to i5 jest lepsza. Natomiast przy zakupie takiej i5-6600 to już nawet tak wykręcony i3 dostaje w każdej aplikacji/grze baty. Zwłaszcza, że mówimy o takiej samej cenie.

Edytowane przez Mir00
Link to post
Share on other sites

Jeżeli lubisz swój słuch to unikaj referentów. Jesteś w stanie dozbierać wersji od np. MSI (~980zł)?

Do 1000 zł, ani grosza więcej mogę wydać. Jaki model masz na myśli?

 

To prawda, że lepiej wziąć RX 470 4GB, niż 1060 3GB jeżeli nie zmieniam karty przez najbliższe 2 lata?

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli MSI Gaming RX 470.

Ciężko powiedzieć, czy to prawda. Na pewno lepiej mieć więcej VRAMu i tylko tego możemy być pewni. Tego, czy w tytułach poprawnie wykorzystujących DX12 AMD będzie się spisywało znacznie lepiej od nVidii dowiemy się z czasem. Na razie wiemy tylko tyle, że źle wykorzystywane DX12 co najmniej kaleczy grę.

Link to post
Share on other sites

To jak? Wziąć Palita 1060 3GB za 980 zł (kupuję kartę dopiero na przełomie października/listopada) czy RX 470 ten model: https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-rx-470-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-strix-rx470-o4g-gaming-974759/

Jak coś to na Święta Bożego Narodzenia zmieniam procka na I5 6600K.

Edytowane przez PoisonDart
Link to post
Share on other sites

To jak? Wziąć Palita 1060 3GB za 980 zł (kupuję kartę dopiero na przełomie października/listopada) czy RX 470 ten model: https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-rx-470-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-strix-rx470-o4g-gaming-974759/

Jak coś to na Święta Bożego Narodzenia zmieniam procka na I5 6600K.

 

Na techplanet jest RX 470 MSI Gaming za 971 zł. To obecnie najlepsza opcja.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...