Skocz do zawartości

Komputer mega cichy, mega mały i mega wydajny


Recommended Posts

Hey,

 

Staram się złożyć sobie komputer, który posłuży mi jednocześnie do pracy i od czasu do czasu gier. Ma on uciągnąć w pracy 3x4K lub w konfiguracji 4K + 2 mniejsze, ustawione pionowo, ale do gier będę raczej chciał używać jednego.

 

Wybrałem sobie na ta chwilę coś takiego, ale w sumie jestem otwarty na propozycje do wymiany. Największy problem mam z obudową. Generalnie lubię stylistykę w stylu Mac Pro (ten z 2013) czyli pełen minimalizm. Myślałem przez moment, żeby przymontować taki komp z tyłu monitora, ale nie wiem czy przy GTX 1080 da radę zrobić. Myślałem o użyciu PCI Risera (http://www.overclock.net/t/1427731/pci-express-extender-cables-benchmarked) i np. położeniu GTX-a na płasko.. tylko cały czas ciężko mi znaleźć obudowę, która to obsłuży. Wybrałem MSI 1080 ze względu na wodę i mniejszy hałas. Płytę główną MSI bo pomyślałem, że będzie łatwiej ze sterownikami i gryzieniem się tego wszystkiego. Niby wolałbym ASUS-a płytę, ale jak wszystko będzie z innej parafii to pewnie coś będzie zgrzytać. 

 

No i do tego zasilacz... wybrałem bo miał napisane Bezgłośny i Fanless.. ale tak naprawdę to zależy mi na czymś mega cichym, z modularnymi kabelkami, żeby w środku nie był totalny burdel. 

 

Ma ktoś jakieś pomysły? Sugestie? Myślałem, żeby kupić płytę mATX, by można było zrobić kiedyś SLI, ale MSI ma jakąś taką dziwną płytę, która jest tańsza od ITX-owej bez wifi, bluetooth itp i trochę się zniechęciłem. Pomyslałem, ze i tak pewnie jak będę kombinował z SLI to trzeba będzie połowę sprzedać i drugą połowę kupić jak nie całość. No i zrobienie z tego "cichego", "małego potwora powoli staje się problemem. 

 

Edytowane przez MadBoy
Link to post
Share on other sites

Prowokacja?

Niby czemu? Normalne pytanie

 

MadBoy musisz poszukać ludzi którzy takie systemy składali żeby ewentualnie dopytać o szczegóły. Może taka obudowa, i chłodzenie grafiki zmieścisz w zatoce na dyski 3,5"

https://www.sharkoon.com/product/1680/16433#desc

 

Tutaj facet złożył podobny zestaw ale z chłodzeniem wodnym CPU które umieścił "na dachu". Jak pójdziesz w ciche chłodzenie powietrzne to zmieścisz się w środku

https://www.youtube.com/watch?v=fzXyevaEQBw

Link to post
Share on other sites

Chciałem chłodzenie wodne bo mi się podoba.. ale zniechęciłem się jak zacząłem czytać, że trzeba o to dbać, że komp nie może działac 24h/7. A u mnie jest tak, że będzie sobie działał non-stop. 


Prowokacja?

Nie zupełnie nie. Nie wiem co było takiego prowokującego :-)

Link to post
Share on other sites

No to z chłodzeniem powietrznym zmieścił byś się w środku. Pytanie tylko czy o takie gabaryty ci chodziło. Bo to możesz zbudować na topowych podzespołach biorąc części z pułki i składając całość bez kombinowania. Na pewno możesz złożyć mniejszy komputer jak nie boisz się dłubaniny. I w tym przypadku proponuje zacząć od wyboru obudowy, później dobrać płytę i kartę graficzną (patrz na długość karty) . Włożenie reszty to już z górki.

Link to post
Share on other sites

Ja raczej myślałem od innej strony. Wybór podzespołów, a potem sobie to poskładać bez obudowy, niech sobie działa i myśleć co z tym zrobić. W sumie chce kupić to jutro, max w poniedziałek, tylko nie chcę się potem bawić w odsyłki jak coś nie będzie się składać ;-) Generalnie siedzę w IT, ale dawno już niczego nie składałem. 


No i pytanie jeszcze czy jest sens mieszać MSI karta, ASUS płyta czy lepiej zostać z jednym producentem.

Link to post
Share on other sites

No Vortexa rozpatrywałem. Nawet jest taki jeden.. tylko, ze to co składam za 10k w obudowie Vortex chcą 18k :-) Więc jeśli jest coś takiego jak Vortex sama obudowa to chętnie. 

 

A to drugie to super :-) Też biorę... ale nie ma na rynku jeszcze. W tym problem. Że właśnie chciałbym coś co wygląda jak konsola a mogę w to wrzucić to co napisałem +-

Link to post
Share on other sites

"mega cichy, mega mały i mega wydajny"

 

Któreś z tego trzeba wykreślić. Jeżeli chodzi o jakieś kosmiczne obudowy, to tutaj chyba zostaje Ci tylko szukanie gotowych rozwiązań, które swoje kosztują. Nie bez powodu zresztą. 

 

O zasilaczu ATX, to chyba raczej możesz tutaj zapomnieć. 

Link to post
Share on other sites

No ATX pewnie nie, ale juz SFX czy ten, który jest w zestawie powinny zadziałać. No pytanie co to jest "swoje kosztują". Vortex w tej samej konfiguracji kosztuje 10k więcej i to już trochę dużo jak za samą obudowę :-) Ta obudowa DR Ząber jest super! Brałbym, ale na tą chwilę jej nie ma :-)

Link to post
Share on other sites

Tak, monitory osobno. 2 juz mam.

 

Bede dokupował 4k jeden. Budżetu nie ma... chodzi o to, żeby było cicho, wydajnie i małe czyli zebym mogl albo to ładnie schować,albo jakoś tak położyć by było nie widoczne (np. podwiesić z tyłu biurka).. ale też jak wspomniałem wcześniej zapłacenie za sam sprzęt 10k i drugie tyle za obudowe mija się z celem :-) 

 

Praca informatyczna, monitoring serwerów, programowanie Visual Studio itp, granie (myslalem albo jeden 1080, albo docelowo dwa ale to kiedys, na ta chwile bez sensu), oglądanie filmów.

 

Mam teraz macbook pro na i5 i to wszystko muli. Niestety moja praca ma to do siebie, że robie 30 rzeczy jednocześnie. A przy okazji monitory x 3 wyciągają power z tego komputera. Chce sobie spokojnie na tym 3 lata polatać. 

Edytowane przez MadBoy
Link to post
Share on other sites

O SLI 1080 w takich obudowach zapomnij. Bądź tego świadom. 

MSI oferuje SLI 1070 w Vortex 

https://gaming.msi.com/products/desktop/vortex?link=Vortex-G65VR-6RE-SLI

 

Więc widać, że się da :-) Tylko ze to kosztuje 18k. Pewnie 2x1080 kosztował by 22, gdzie normalnie można to zbudowac za 12000k. Jesli miałbym budowac sli to pewnie bede chciał to zrobić po prostu na płasko w custom case. Na ta chwile musze miec jakis poczatek, a jak bede mial to bede myslal.

Link to post
Share on other sites

Dać się da ale obejrzałeś ten film o rozbieraniu Vortexa na części? To jest wszystko zbudowane na modyfikowanych lub po prostu stworzonych od podstaw przez MSI częściach a same karty to moduły MXM a nie zwykłe karty na PCI-E ze sklepu. I dlatego kosztuje extra bo jest w dużej mierze oparte na unikatowych częściach. 

Link to post
Share on other sites

Ceny Appla to inna para kaloszy tam płacisz za markę (moim zdaniem skandalicznie dużo) a hackintosha na takich samym albo lepszych podzespołach złożysz dużo taniej, a przy Vortex płacisz za części produkowane/dostosowywane tylko dla tego jednego modelu a taka manufaktura zawsze kosztuje swoje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...