Skocz do zawartości

S7/S7 Edge (wybuchowa bateria)


Recommended Posts

Witam, ostatnio odnotowano pierwszy przypadek wybuchu, zapalenia się, samsunga S7 Edge. Wiadomo było, że galaxy S7 Note wybuchają ale Edge do tej pory nie. Dlaczego ten jeden egzemplarz Edge wybuchł, czy problem dotyczy jakieś partii(..) w internecie nie znalazłem nic na ten temat. 

Zamierzam kupić zwykłą S7. Orientuje się ktoś czy S7 ma taką samą baterię jak S7 Edge ? A co za tym idzie, również może wybuchnąć ? Czy S7 to bezpieczny telefon, pozbawiony tej wady co Edge i Note ? Czy może lepiej poczekać na S8 ? 

Edytowane przez ryba92
Link to post
Share on other sites

S7 i S7E mają różne baterie. S7 to 3000 mAh a S7E - 3600mAh.

 

Oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego że każda bateria Li-Ion może ulec samozapłonowi w odpowiednich warunkach? https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Akumulator_litowo-jonowy

 

Ten jednostkowy przypadek (jakoś nikt więcej nie ucierpiał od zapalająco/wybuchowych S7E) był prawdopodobnie następstwem jakiejś usterki lub wilgoci.

 

Edytowane przez mseredin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Model baterii na 100% jest inny w S7 i S7E. Natomiast budowa samej baterii jest bardzo podobna co jest raczej oczywiste. Telefon jest na rynku już sporo czasu i dotychczas był tylko jeden odosobniony przypadek że coś złego się stało więc na twoim miejscu bym nie panikował tylko kupił jeśli ci się podoba a jeśli nie to czekaj na S8 czy co tam chcesz kupić. Podejrzewam że szansa że bateria wybuchnie ci w spodniach jest na podobnym poziomie jak wygrana w lotto ;)

 

Ogólnie sam kupiłem S7E i jestem bardzo zadowolony. Pierwszy telefon który działa tak jak powinien i nawet nie zastanawiam się na rootem czy custom romem. Również nie grzeje się jakoś specjalnie, a na pewno dużo mniej od N3 który potrafił parzyć.

Link to post
Share on other sites

Ciekawa sprawa - jakbyś po prostu przebił śrubokrętem baterię od Samsunga S7 to się zapali i zrobi BOOM - polecam filmiki na YouTube. Tyle że jak znam życir to z 80% urządzeń pewnie teraz z takich baterii korzysta.

 

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

@up

Nie chodzi mi tu o takie przypadki. Nikt na co dzień nie przebija śrubokrętem baterii. Chodzi mi o to, czy problem dotyczy też zwykłego s7 czy może nie bo on ma inną baterię (model etc) do tej pory przypadłość ta dotyczyła tylko note a tu 1 przypadek w edge. W internecie nie ma też jakiś inf czy komunikatu od samsunga, dlaczego w edge też doszło wybuchu. Parę iphonów 6 też wybuchło więc czy w przypadku zwykłej s7 jest podobnie? Czyli to tylko pojedyncze przypadki, uroki baterii Li-Ion czy może jakaś wada produkcyjna jak w przypadku note. 

Edytowane przez ryba92
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...