Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna (i pewnie zasilacz) do 800 zł


Recommended Posts

Witam, zamówiłem komputer z allegro za 1000 zł i myślałem że 2 Gb ramu karta graficzna to wiedźmin 3 będzie śmigał :DD (no hejt pls, człowiek uczy się na błędach) Ale coś patrzę że chyba jednak sam ram w karcie nie ma większego znaczenia XP Heroes of the storm się zaczął ciąć momentami na najniższych po ostatniej aktualizacji ;_;

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5247#ov mobo

AMD A8-7600

DDR3 8GB RAM 1600 Mhz

Zasilacz 400W (to jest chyba jakiś badziew)

AMD Radeon r7 2Gb DDR3

Zdziwiło mnie że nie wysłali nawet pudełka od karty graficznej, gpu-z pokazał 720 mhz GPU clock, 800 mhz memory clock.

 

Karta potrzebna do tego żeby płynnie grać w overwatch w 1920 x 1200 i odpalić nowsze gry chociaż na średnich i nie trzeba było za rok znowu wymieniać. Dzięki z góry za pomoc :)

 

Link to post
Share on other sites

Fak nie wiedziałem że jest aż tak źle :D

No właśnie zauważyłem że kupowanie gotowców z allegro to kamikadze xP Dzięki za info, przynajmniej nie dokupiłem karty która by nie działała :D

Ok to jeszcze jedno pytanie :P Jakbym chciał zostawić tylko obudowę, płytę i ram i wymienić zasilacz procek i kartę to czy by to miało sens i ile mniej więcej by to kosztowało? Sprzedanie za 500 zł złomu czy wymiana by chyba wyszła na to samo :<

Link to post
Share on other sites

działać będzie, teoretycznie możesz wstawić GTX'a 750

znalazłem na allegro obecnie takiego :

http://allegro.pl/nvidia-geforce-gtx750-zotac-1gb-128bit-hdmi-dvi-i6503188883.html#thumb/4

różnica pomiędzy obecną kartą będzie odczuwalna, możesz sprzedać ją do 200zł

i wymień na normalny zasilacz, bo obecny to na 99% bubel :

http://allegro.pl/wyprzedaz-zasilacz-chieftec-gps-400aa-101a-400w-i6497232587.html

na takiej konfiguracji powinieneś zagrać w wieśka 3 i te tytuły co wymieniłeś, więcej kasy nie ma sensu tu inwestować

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprzedaj to i złóż coś od podstaw. Jedynie ram się do czegoś tutaj nadaje. Co to za obudowa tak w ogóle?
A i co do karty graficznej... pewnie jej tam nie ma, znaczy przypuszczam że jest to zintegrowana karta graficzna w procesorze.

BTW jesteś pewien że za późno? masz 14 dni na zwrot od daty zakupu.

Edytowane przez joggy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

przecież podał że to r7 250 ale na gorszych pamięciach ddr3

gdyby miał gtx'a 750, pograłby w wieśka


komu to sprzeda? nikt tego nie kupi

osoba która kupuje używane podzespoły jest mniej więcej świadoma swoich wyborów, ma jakieś rozeznanie, dlatego nawet nie spojrzy na tego kompa

a Ci co nie siedzą w temacie, kupują właśnie takie nówki gotowce 

Edytowane przez Vemorion
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

przecież podał że to r7 250 ale na gorszych pamięciach ddr3

 

 

AMD Radeon r7 2Gb DDR3 Zdziwiło mnie że nie wysłali nawet pudełka od karty graficznej, gpu-z pokazał 720 mhz GPU clock, 800 mhz memory clock.

 

Nigdzie nie widzę że napisał wyraźnie że to R7 250 na gorszym DDR3

 

Za to widzę że ma DDR3 1600 podzielone na pół daje 800mhz memory clock. A do tego:

http://www.fudzilla.com/images/stories/Reviews/CPUs/AMD/2014/A8-7600/a8-7600-slide2.jpg

 

R7 series? zgadza się? GPU Frequency 720MHz, zgadza się?

Pudełka od karty graficznej nie ma bo w zasadzie jest nim opakowanie po pudełku od procesora bo to zintegrowana karta.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

fakt! masz rację, tyle razy widziałem r7 250 2gb na pamięciach ddr3, że narzekają bo słaby, więc człowiek po tylu razach nawet nie spojrzy dokładnie :D

w takim wypadku rzeczywiście przydałoby się info o obudowie, jakieś zdjęcie, żeby sprawdzić jest możliwość cokolwiek zrobienia w tym kompie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz niby 400 ale ma chyba jeśli dobrze liczę 144W na linii 12v... tego się nie spodziewałem że można pójść aż tak słabo. Także do tego nawet GTX 750 Ti to za duzo... co ja gadam jakakolwiek współczesna karta to za dużo dla tego zasilacza.

A patrząc po wnętrznościach obudowy to nawet ona się nie nadaje... Serio jakimś cudem to sprzedaj albo jakimś cudem oddaj to do sklepu/ allegro w którym kupiłeś... tak jak mówiłem wyżej, masz 14 dni na zwrot.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak dawno temu kupiłeś ten komputer? Możesz dać link do aukcji? Można ewentualnie próbować odzyskać pieniądze w jakiś sposób udowadniając niezgodność towaru z umową, bądź wprowadzanie klienta w błąd i podeprzeć się pomocą urzędu ochrony praw konsumenta ( a ich się boją jeśli są dobre argumenty ).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...