Skocz do zawartości

Po wymianie Athlona x2 na Phenoma II X4 gorsza wydajność, komputer się zawiesza


Recommended Posts

jak takie am3 jedziesz mnożnikiem to jest to samo co na intelku rodziny i core tylko przy blc i htt jest rozbiegany zakres częstotliwości

 

Raczej AMD tego nie zmieni 

 

Mi też czasami wypowiedz wychodzi inaczej sam siebie rozumiem a ktoś może wcale nie rozumieć co piszę 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tam dla hecy chciałem podkręcić Athlona x2 na tej mobo z chipsetem 560 co pisałem i na chłodzeniu boxowym ledwo co poszło z 3.1 na 3.3 już miał problemy :-) dla hecy bo wiadomo, że na takiej podkładce to katastrofa i t to nie temp lecz stabilność ale to ja jeszcze kiedyś robiłem na EasyTune ... wiec śmiech na sali, teraz chce zobaczyć prawdziwe OC i jaka będzie różnica w wydajności jeśli.. dobije do 4.0.

 

Jogyy:

 

Bardzo dobre chłodzenie to co masz na myśli? #Post 97

To mówisz że jak pod 965 ta moja grafika jest akurat? Zawsze byłem kiedyś ciekawy czy OC daję więcej FPS...

 

 

Dobra muszę zamówić to chłodzenie z testów wychodzi, że Mugen 2 wypada trochę lepiej nad Fortisem 3, Fortis wpadł w oko, Dark Rock 3 swoje kosztuje, to co Panowie brać żeby mieć większe szanse na 4.0 4.1? czy to bez znaczenia?

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

Mugen i  Fortis to ta sama klasa jak na Phenoma. Cena gra role to mugen 2 plus wentyl jak będzie trzeba (używka) jak cena nie gra roli to nowy Fortis

 

Co do oc Athlona x 2 6000 + to po prostu dobiłeś do końca możliwości oc bez temperatur minusowych i na pewno przewaliłeś ht link 

 

Na tym

http://www.pcstats.com/articleimages/200702/AsusM2Crosshair_pspc2.jpg

z 2 ghz zrobiłem 2.9 skończył się procesor Athlon x2 4000+ 2 mb cache 

 

Teraz mam Athlona x2 3600 + max co się da zrobić to tylko 2,5 ghz

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to Darka nawet nie bierzesz pod uwagę więc ok, no to padło na Fortisa 3 oby dał 4.1 ...:-)

Pastę do tego ZM-Stg-1?

 

Ale piszesz, że na Phenoma to np na I7 to już tak ładnie nie chłodzi ?

 

 

 

 

To i tak nieźle...

 

 

PS. Miałem wcześniej wgranego Btf4 gra przystosowana do AMD ale musiałem odinstalować (zamiana) uroki małego SSD. 

Link to post
Share on other sites

jak kupisz Darka w cenie nowego Fortisa to biorę pod uwagę :)

 

Weż Stg 2 lub MX Stg1 nakładałem na grafikę z heatpipe DC i nie było to dobre posuniecie. Gdyby fortis miał czapkę na podstawie stg1 może być a tak nie jest

 

Nie sr*j się z nakładaniem super idealnie pasty kropka na środku cpu i dokręcasz 

 

Co do oc to nie wiadoma jak narazie

Link to post
Share on other sites

Co do pasty to weź MX-2. Fortis 3 lub coś o podobnej wydajności będzie spoko do OC. Znajomy ma spartana chyba 922 lub 924 na swoim 965 BE i wiem że to wystarczyło na co najwyżej dobrą pracę na standardowych zegarach.

Co do karty drogi autorze to tak ona jest mniej więcej MAX jaki ten procek wykorzysta. Oczywiście możesz zrobić OC karty i przyrost FPS będzie ale będzie on zauważalny jedynie w miejscach graficznych. NP. cały wiedźmin jest mocno graficzny i tam poczujesz różnicę o ile procek nie ograniczy za mocno karty. GTA np. w mieście jest mocno procesorowe i może być sytuacja że fps będzie taki sam przed OC karty jak i po (jeśli procesor nie będzie nadążać za grafiką)

Co do aplikowania pasty kiedyś znalazłem taki oto nietypowy patent żeby pasta dobrze pokryła IHS:
http://mybroadband.co.za/vb/attachment.php?attachmentid=316111&d=1447767939


A co do OC Athlonów to ja swoje wcześniej opisywane doświadczenia zbierałem na Athlonie 64 x2 4600+ który z tych 2,4ghz być może i poszedł by na 3Ghz ale niestety wiem że strasznie ograniczały mnie wtedy pamięci ram, bo miałem 667 lub 800mhz a wiem że było jakoś tak że max jaki na nich mogłem zrobić to 2,6 stabilne i 2,7 nie stabilne. Może raz udało mi się 2,8 które szybko się wysypało. Generalnie ram mnie mocno spowalniał bo musiałem mieć albo 800 albo chyba 1066 by mi to poszło lepiej, a płyta główna też nie pomagała bo nie udostępniała opcji zwiększania napięć na pamięciach. Gdyby nie to, to po prostu podkręciłbym pamięci i pewnie by się dało zrobić OC w granicach 2,8-3Ghz.

Link to post
Share on other sites

Trzeba było ram ustawić na 400 mhz czytaj 200 mhz. Wtedy dojechał być do krańca możliwości mobo potocznie bo zakres był od 200-600 co jeden 

 

Dobre płyty mogły jechać na 369 mhz na htt

 

Co do nakładania pasty to samowolka różnica max 2 stopni 

 

http://valid.x86.fr/cache/banner/jc3r8x.png

http://valid.x86.fr/cache/banner/vsid7t.png

 

Tutaj to nawet pasty nie było na procku

http://valid.x86.fr/cache/banner/9ggmbh.png

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

400 chyba wtedy też próbowałem... choć nie pamiętam... jednak te ramy po po prostu nie nadawały się do OC. pamiętam że obie miały co prawda te same prędkości ale jedna była CL5 a druga CL6. A nie czekaj już pamiętam, początkowo tam miałem chyba x2 512mb 667 i na nich mi chyba brakowało tych mhz. A potem miałem 2x 2GB 800 tyle że jedna była CL5 a druga CL6 i trzeba było kombinować między nimi z timingami by w ogóle chodziły ze sobą i nie sypały błędami. A na jednej z tych 2GB nie pamiętam czy wpadłem na pomysł by próbować.

Ten komp jeszcze stoi u siostry, musiałbym zajrzeć kiedyś i zobaczyć i ewentualnie z ciekawości kiedyś spróbować jak będę wiedział co tam dokładnie siedzi.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Jeśli uważacie, że Arctic MX2 jest lepsza od zalmana to biorę Arctic MX2 :-)

 

U mnie pamięci mają 800mhz

 

U was granica min FPS jest jaka ?

 

 

 

Joggy:

 

A co sądzisz o Noctua NH-d15 i Darck rock pro 3 ?

Ale to już jest karta po OC producenta to jeszcze sie z takiej wyciska?

Jeśli chodzi o gry to jak na razie: gta v, fifa17, btf4, o btf1 która nie długo ma premierę to nie marzę, ale chciałbym pograć..w końcu jest to powrót w coś co było a nie fikcja.

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

Niema przełożenia ja mam dwa radeony 6950 1 GB Asus DCII. Minimalny FPS będzie inny u ciebie i u mnie.

Oc będziesz robił przez podniesienie mnożnika cpu to ramy tu nie przeszkadzają

 

Co do gry to i tak gram na Low wodotryski w multiplayer mi przeszkadzają 

 

 

Dalej meczysz chłodzenie to co chcesz to chłodzenie po 300 + Wygląd jakość i wydajność jak dla mnie przy tym procku nie opłacalne ale na lata tak samo jak Mugen czy Fortis 

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/accura-heat-absorber-9x-gelid-gc-extreme-i-zalman-zm-stg1-test/strona/25865.html

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-test-past-termoprzewodzacych/

 

 

Co test inna wydajność

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Właśnie na lata jak będzie Fortis do i7 dobry? to nie zastanawiam się tylko juz zamawiam Fortisa

 

Linki zobaczę później bo teraz pisze na telefonie.

 

Chłodzenie zamawiam gdzie indziej a pastę gdzie indziej i teraz dzwoniłem żeby zamówić pastę to akurat w komputroniku bo jest blisko rozmawiam z nim ze chce pastę mx2 on ze `` będzie na jutro ale proszę pana to Jest taka zwykła pasta jak Pan chce lepsza to polecam noctua Nth1 ona jest dobra do OC`` :D

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

Jak każdy handlarz jest dobra do oc. Tak jest dobra do OC oryginalnie oddawana do chłodzenia. Sam widziałeś testy past one maja bardzo podobne możliwości

 

http://bcchardware.com/index.php?option=com_content&id=5230&Itemid=40&limitstart=3

 

14484919_1257584927625192_40917092186337

 

PS Pamiętaj w tej chwili intel już nie lutuje IHS w procesorach nakłada pastę termo na rdzeń i dokleja na silikon IHS i tu jest największy problem z temperaturami gdzie nawet woda nie daje rady

 

http://s19.postimg.org/txvxhphir/cut_2.jpg

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Tak

 

Blokuj napięcie w biosie i stawiaj na 3.8 ghz

 

Będzie stabilnie po 30 minutach wal na 4 ghz z tym samym napięciem 

 

Jak 4 ghz się wysypie podnieś napięcie i monitoruj  temp. Wenty do testów ustaw na 100%

 

Napiecie zacznij od 1.4 max 1.45 przy 4 ghz jak będzie stabilnie możesz delikatnie napięcie opuszczać w dół 

 

Aż znajdziesz punkt przy którym się wysypie 

 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Blokada napięcia gdzie?

 

I powiedz jak przestawić te wentyle.

System smart fan control tutaj jest tylko enabled

 

Jak już będę przy 4 ghz to zmiana jest tam gdzie dałem - 0.50 V ? CPU Voltage Control

 

 

Ten film nie dziala

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

Film nie działa bo się uplouduje

 

System samrt disable

 

Cpu voltage daj jedno oczko wyżej od opcji normal

 

Normal to ok 1.4 v  -0.050 daje ok 1.35 v to samo 1.4 +0.0 25 daje 1.475 v tylko to jest do sprawdzenia bo u ciebie normal to 1.45

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...