Skocz do zawartości

Po wymianie Athlona x2 na Phenoma II X4 gorsza wydajność, komputer się zawiesza


Recommended Posts

Nie ma sensu bo znowu dostaniesz słabego proca tylko selekty szukać nikt ci prawdy nie powie 

 

To jest strojenie by dobrać odpowiedni mnożnik i HTT by osiągnąć jakiś tam cel u mnie ramy mogę ustawić z 1600 mhz na 1984 mhz z tymi samymi timingami nb zbliża się wtedy do 2.600 mhz

 

Lepszym sposobem na drastyczne zwiększenie wydajności bo zmiana am2am3 na 1155 np 2500k ale w tej chwili nie dał bym 800 zł za platformę 

Link to post
Share on other sites

A jak u mnie styping najnowsza wersja ok?

 

Faktycznie masz racje oni tutaj dali 6 miesięcy gwarancji a wezmie się od prywatnej osoby to może być jeszcze gorzej zależy od szczęścia. Ale co jak padnie to co mi ta gwarancja da wymienia na następną sztukę?

Są też procki wyjmowane z niesprzedanych składakow sprzedawane jako nowe.

Link to post
Share on other sites

To mówisz ze daleko nie chyba 400km? Będę dzisiaj ostatni raz próbował na 4.0 później na 3.9 jak nie da rady to zrobię 3 godziny testy 95prime na 3.8 i zamykam podkręcanie proca skoro uparte bydle.

 

nb max 1.4v? Jest dobrze ustawiać z jaką proporcja do napięcia CPU jedno oczko w górę vcore jedno nb czy inaczej?

Będę próbował od nowa samym mnozkiem i napięciem ale skoro na napięciach do 1.5 i nb do 1.3 wywalal błędy to wątpię czy coś z tego będzie.

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

zacznij od 3.9 ghz jak  będzie stabilne to 4 ghz 

 

Podbijanie napięcia nie daje większej możliwości oc często proc na wysokim napięciu się wysypuje nb dowoltuj jak je podkręcasz teraz trzymaj na 2 ghz na napięciu nieco wyższym od nominału ewentualnie jeżeli komp wytrzyma dłużej w stresie to podnieś nb 

Link to post
Share on other sites

Ok juz jestem w domu właśnie jestem w bios dałem na 3.9 szyna i ramy zostają jak po resecie biosu. Napięcie jedno oczko i równo z nim CPU nb bid control jedno oczko czy dopiero jak ustawie CPU v i przez jakis czas będzie dobrze to lecę nb samym tylko? powiem ci ze na 3.9 to on zaczynał test na którymś napięciu lecz nie wytrzymywal dłużej niż 15 minut lub odrazu był błąd ale nie zawisł albo zawisł jak dawałem duże nb to i tak wyskakiwal blue 101

 

 

Dałem na normal takie napięcie jak na 3.8 podniosłem tylko o jedno oczko Nb test ruszył tylko po 2 minutach błąd na 3 rdzeniu

 

Nb 1 oczko nie zawiesza się nadal ale znów rdzeń 3 error tym razemv szybciej wyskoczyl

 

Nb 2 oczka test 3 minuty i blue końcówka bledu 101

 

Nb 3 oczka rekord 10 minut w stresie ale na 4 rdzeniu fatal error rounding was 0.6 expected than 0.4

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

NB na płycie jedno oczko procka trzymaj w przedziale 1.45 1.5 dobrze by było gdyby miał max 1.475. Jak dalej będzie problem to już szkoda czasu na to (kres możliwości)

 

Ostatnie co bym próbował to 1.55 na cpu nb i reszta jak płyta podaje bez zmiany ręcznej tylko tu juz monitoruj temperatury bo bardzo szybko wyskoczy w górę 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Cały czas bawię się woda jak mam jakiś komp dobry do zbudowania. Osobiście mam All in One na gpu bo często kompa rozbieram.

 

Nie pytaj o cene bo jak coś ma ładnie wyglądać i działać to trzeba zapłacić 

Przykład sama złączka ile kosztuje 

 

http://allegro.pl/ek-water-blocks-ek-acf-zlaczka-16-10mm-g1-4-czarny-i6476782570.html

 

PS jedno custemowe chłodzenie wodne jest na lata 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...