Skocz do zawartości

Pierwsze składanie komputera.


Recommended Posts

Witam,

 

otóż nadszedł czas, w którym sprawdzę się w składaniu zestawu komputerowego. Będę to robił po raz pierwszy, więc mam kilka pytań.

Najbardziej boję się przygotowania płyty głównej. Na czym mogę ją bezpiecznie położyć? Pianka, folia?

Płyta główna wydaje się być dość giętka (ASRock Z170 Gaming K4), dodatkowo zdziwiłem się widząc zaledwie 7 śrub montażowych do przykręcenia jej w obudowie. Zazwyczaj słyszałem o 9.
7 to nie za mało?

 

Oraz pytanie dot. coolera. Planowałem zakup MACHO HR-02 rev. B, ale za względu na brak kompatybilności ze Skylakami doradzono mi 120 SBM. Na stronie producenta widnieje informacja, że można je bezproblemowo zakładać na LGA1151, natomiast po napisaniu do ich Supportu dostałem odpowiedź, że po podaniu adresu wyślą do mnie dodatkowe elementy.

Mogę je spokojnie zamontować ze standardowymi elementami?

Link to post
Share on other sites
Na czym mogę ją bezpiecznie położyć? Pianka, folia?

Pudełko, na to folia z której wyjąłeś MOBO.

Planowałem zakup MACHO HR-02 rev. B, ale za względu na brak kompatybilności ze Skylakami doradzono mi 120 SBM.

? przecież LGA 1151 ma ten sam rozstaw otworów montażowych co LGA 1150/1155. Mam znajomego z 6600K na Macho BW Rev. B i żadnych problemów nie miał z montażem.

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

Pudełko, na to folia z której wyjąłeś MOBO.

 

A pianka i na to folia? Pianka jest bardziej miękka.

 

 

? przecież LGA 1151 ma ten sam rozstaw otworów montażowych co LGA 1150/1155. Mam znajomego z 6600K na Macho BW Rev. B i żadnych problemów nie miał z montażem.

 

Sklylake mają cieńszy laminat, przez co niektóre coolery je wyginały. Z tego względu odradzono mi rev. B, kupiłem 120 SBM.

Wydaje się być mały i mniej wydajny od rev. B, ale testy mówią inaczej.

Dziwi mnie tylko ta rozbieżność w zdaniach Thermalright. Co innego na stronie, a co innego odpisuje Support :/

Link to post
Share on other sites

 

 

Z tego względu odradzono mi rev. B, kupiłem 120 SBM.

Polecam ten cooler od początku kiedy wyszedł Skylake i żadnych problemów nikt tego typu nie miał. Tego typu sytuacje miały miejsce w przypadku nielicznych coolerów, także to już inna kwestia.

 

 

Wydaje się być mały i mniej wydajny od rev. B, ale testy mówią inaczej.

Tutaj patrz na platformę testową.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...