Skocz do zawartości

Karta graficzna do 500-600 zł


Recommended Posts

Cześć, szukam karty graficznej do mojego PCta. Budżet ok 500-600 zł i nie chciałbym go przekroczyć :)
Karta głównie do mniej wymagających gier np. CS:GO. Obecnie mam tylko zintegrowaną. 
 
Procesor: I3-4170 3.7ghz
RAM: GoodRam 2x4Gb 1600MHz CL9
Płyta główna: ASRock H81M-DGS R2.0
Zasilacz: XFX Core 450W
Buda: Zalman Z1

 

Myślałem nad MSI GeForce GTX 750Ti GAMING 2GB GDDR5 (128 bit).

Link to post
Share on other sites

Aktualnie największy współczynnik cena/jakość (do dwurdzeniowych procesorów) mają GTX 950.

Na morele są od 649 zł. Aktualnie jest przy kupnie ich promocja, dodają kod do gry - który możesz sprzedać za ok 40-50 zł, i nieco wartości się zwróci.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli może być używana to proponuję coś pokroju gf 760/770, ewentualnie z nowszych to gf 950 (czasem za 600 trafiają się gf 960 2GB)

Używana to już ostateczność.

Aktualnie największy współczynnik cena/jakość (do dwurdzeniowych procesorów) mają GTX 950.

Na morele są od 649 zł. Aktualnie jest przy kupnie ich promocja, dodają kod do gry - który możesz sprzedać za ok 40-50 zł, i nieco wartości się zwróci.

W sumie mogę się spiąć i dołożyć te stówkę i kupić 950, ostatecznie brać Gigabyte Radeon RX 460 Windforce OC 2GB czy GTX 950 ?

Edytowane przez Yar00
Link to post
Share on other sites

Używana to już ostateczność.

W sumie mogę się spiąć i dołożyć te stówkę i kupić 950, ostatecznie brać Gigabyte Radeon RX 460 Windforce OC 2GB czy GTX 950 ?

Bierz gtxa, będzie większa wydajność i twój procek będzie z tą kartą pracować najlepiej jeśli chodzi o twój budżet.

Link to post
Share on other sites

Jeśli wierzyć plotkom, premiera GTX 1050 i 1050Ti (?) w październiku. Można się spodziewać obniżek cen 950 i 960 lub jakichś promocji na nie (będą chcieli się ich pozbyć), ale raczej dopiero przed świętami (jeśli nie po).

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat, bo mój kolega szuka też karty graficznej ale do około 900zł.

 

Procesor tak jak u autora i3-4170, monitor LG z natywną rozdzielczością 1680x1050.

 

Czy z takim monitorem jest sens pchać się w używanego GTX970 albo nowego GTX1060 3GB czy lepiej kupić używanego GTX960 ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie chce zbyt szybko zmieniać karty, a planowałby kiedyś zmienić procesor na np. i5, to polecam Radeona RX470 4GB. Ta karta obecnie ma najlepszy stosunek cena/wydajność.
GTX 970 pod żadnym pozorem się nie pchać.

Link to post
Share on other sites

 

W sumie mogę się spiąć i dołożyć te stówkę i kupić 950, ostatecznie brać Gigabyte Radeon RX 460 Windforce OC 2GB czy GTX 950 ?

 

Myślę że warto poczekać do premiery 1050/1050ti wydaje mi się że za 700pln da się kupić 1050ti i może się okazać najlepszym wyborem w tej kwocie gdyż nvidia bardzo szybko zapomina o optymalizacji starszych serii kart w sterownikach pod nowe gry, dlatego o ile teraz gtx 950/960 są opłacalne to za pół roku/rok nowe gry raczej na 100% będą lepiej działały na 1050ti.

Sam czekam na premierę 1050ti i jak potwierdzi się ich wydajność i cena najprawdopodobniej właśnie na niego zmienię mojego hd 7790 2gb. Myślę że z tą kartą i i3 4130 mój PC znowu dostanie skrzydeł.

Link to post
Share on other sites

Myślę że z tą kartą i i3 4130 mój PC znowu dostanie skrzydeł.

Za budżet autora (600 zł) być może da się dostać GTX 1050 (bez Ti) ale różnie może być...

Co do i3 + GTX zamiast Radeona - to spodziewaj się znaczącej różnicy na korzyść GTX przy tym CPU. :)

 

Kumpel niedawno co zmieniał procesor na i3 i nie planuje zmiany w przeciągu kilku lat.

No to lepiej niech weźmie jakiegoś taniego GTX 1060 3GB. Będzie to optymalniej dopasowany wybór pod ten procesor, aczkolwiek nie tak przyszłościowy jak Radeon.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

No to lepiej niech weźmie jakiegoś taniego GTX 1060 3GB. Będzie to optymalniej dopasowany wybór pod ten procesor, aczkolwiek nie tak przyszłościowy jak Radeon.

 

No właśnie tak myślałem, ale wolałem się upewnić. Chociaż do rozdzielczości 1680x1050 to ta karta i tak będzie wystarczająca. Ewentualnie powiem mu żeby poczekał na 1050 Ti. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...