Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w złożeniu zestawu około 2000zł do grafiki


Recommended Posts

Witam, mam możliwość zmiany kompa w pracy, w cenie nieco ponad 2000 zł (do ok. 2300 zł). Specyfikację powinienem przedstawić w miarę szybko ale niestety jestem słabo zorientowany w obecnym rynku więc bardzo proszę o pomoc żebym nie wyrzucił pieniędzy w błoto.

Profil pracy to obróbka grafiki 2D (m. in. analizy przestrzenne, Photoshop), więc karta grafiki może być słaba byle miała CUDA i obsługę 2 monitorów, chciałbym 8GB RAMu i płytę z USB 3.0, nie planuję nic podkręcać, poza tym jestem otwarty na propozycje :) (najchętniej z chociaż krótkim uzasadnieniem).

Link to post
Share on other sites

Proponuje:

 

Procesor: AMD Athlon II X4 640

Płyta główna:MSI 870-G45 /AMD 870/

Pamięć RAM:GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Druga pamięć RAM:GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Dysk twardy:A-Data Turbo 596 32GB (260/60MB/s)

Drugi dysk twardy:Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Karta graficzna:Gigabyte GeForce GTS 450 OC

Obudowa:Cooler Master Elite 370 (Black)

Zasilacz:Antec VP 450P 450W

 

Taka modernizacja zestawu Torture

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje, a może mi ktoś zorientowany podpowiedzieć czy w tej kasie jest sens myślenia o zestawie opartym o Intel Core i5-2500K ? - mam jakoś większe zaufanie do Intela a pobieżne szukanie w sieci podpowiada tego proca. Czy może to głównie marketing?

 

Jeśli byłby możliwy ten i5-2500K to podpowiedzcie proszę resztę do tego żeby się zmieścić w tych 2200-2300? (Asus P8P67?)

Link to post
Share on other sites

1) Jeżeli nie planujesz podkręcać, to procesory z serii "K" nie powinny Cię interesować.

2) Jeżeli nie planujesz podkręcać, to można sobie darować drogie płyty P67, wystarczy H67.

3) Photoshop nie wymaga aż takiej mocy obliczeniowej, żeby wszystko władować w procesor i płytę.

 

Moim zdaniem lepiej zainwestować w zestaw z szybkim dyskiem SSD. Takie coś (SSD + Athlon) na pewno będzie szybsze w pracy niż HDD + i5.

Link to post
Share on other sites

Przekonaliście mnie że chyba warto zostać przy tym Athlonie X4 i zaoszczędzoną kasę wydać na dysk SSD, z tym że mam prośbę o uzasadnienie akurat tego modelu (cena?) oraz jakieś alternatywy co do MOBO (ta ASrocka nie obsługuje FireWire z tego co widzę a wolałbym mieć) oraz grafiki - zostanę przy GTS 450 tylko chodzi mi o jakiś sensowny model z obsługą dwóch monitorów (ten Palita ma chyba jedno DVI?)

Link to post
Share on other sites

Tak, głównie chodzi o cenę. Ale jest on też lepszy od tańszych SSD 32GB. Jeżeli znajdzie się parę złotych więcej, to warto dorzucić do OCZ Vertex2 40GB: http://www.ceneo.pl/8505291

 

Co do grafiki. Są przejściówki HDMI->DVI, więc nie powinno być problemu przy dwóch monitorach z DVI: http://allegro.pl/przejsciowka-hdmi-dvi ... 79019.html

 

Co do FireWire - na pewno tego potrzebujesz? Ja to miałem na wszystkich płytach, a nigdy nie miałem okazji używać. Tak czy inaczej, trzeba trochę dopłacić do FW+USB3:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=26225

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=29014

Link to post
Share on other sites

No i mam małą zmianę wytycznych - cena do 2500 ale muszę w niej zmieścić jakiś w miarę sensowny monitor :/

 

W związku z tym wizja dysku SSD chyba idzie się paść, ponadto chcąc zjechać ceną muszę chyba zejść z GTS450 do GT 240 (grafa jest drugorzędna byle się nie ograniczać do jakiegoś strasznego badziewia i by obsługiwała CUDA).

 

Na tą chwilę zestaw przedstawia się następująco (cena w esc - łącznie 2380):

 

Procesor: AMD Athlon II X4 645 /3.1GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/ 399 zł

Płyta główna: AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/ 330 zł

Pamięć RAM: 2x GoodRam 4GB 1333MHz CL9 350 zł

Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 215 zł

Karta graficzna:Palit GeForce GT 240 512MB DDR3 /128bit/ DVI/HDMI 249 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 370 (Black) 179 zł

Zasilacz: Seasonic 400W 159 zł

Monitor: Benq E2220HDP (16:9, 5ms, DVI, USB) 499 zł

 

Wiem że zawracam gitarę ale jakbyście mieli jakieś uwagi do tego zestawienia powyżej to będą bardzo mile widziane...

Link to post
Share on other sites

Nie no bez żartów - oczywiście że do pracy z kolorem mam kalibrowanego sprzętowo NECa ale ten Benq ma być do tej części pracy która nie wymaga CMS (biuro, sieć) no i do przyborników (dlatego ważna jest dla mnie możliwość podpięcia dwóch monitorów).

 

Zestaw będę musiał składać w określonym sklepie a nie w dowolnym i obawiam się czy będą tam wszystkie wybrane części -gdyby nie było tego ASrocka to ta płyta Gigabyte'a bardzo jej ustępuje? No i druga sprawa - czasem będę musiał tego kompa przewozić - czy obudowa Cooler Master Elite 330 nie byłaby praktyczniejsza? Czy może są jakieś znaczne minusy mniejszej?

 

Z góry dzięki za pomoc, jakby się komuś coś jeszcze nasunęło w tym temacie to bardzo proszę o opinię, bo specyfikację mam przedstawić max do piątku

Link to post
Share on other sites

No to po kolei. Potrzebna jest mała obudowa? W takim razie: Cooler Master Elite 360. Co do zamiany podzespołów - najpierw dorwij listę tego, co proponują. Dobierzemy jakieś alternatywy. Płyta Gigabyte nie jest dużo gorsza, na upartego może być.

 

Tutaj lista ewentualnych zamienników:

Procesor: AMD Athlon II X4 645 lub AMD Athlon II X4 640

Płyta główna: AsRock 870 Extreme3 lub Gigabyte 770T-USB3

Pamięć RAM: 2x GoodRam 4GB 1333MHz lub jakikolwiek inny 8GB w podobnej cenie

Dysk twardy: Samsung 1TB F3 lub Seagate 7200.12 1TB

Karta graficzna:Palit GeForce GT 240 512MB lub jakikolwiek inny GT240 w podobnej cenie

Obudowa: Cooler Master Elite 360 lub... na upartego każdy inny Elite, lecz to już większy rozmiar

Zasilacz: Seasonic 400W lub jakiś inny dobrej klasy 400W (Corsair, OCZ, Fortron, Chieftec)

Monitor: Benq E2220HDP lub - podejrzewam, że tu się znasz lepiej, sam coś dobierzesz

 

Ale najlepiej jak dasz listę do zatwierdzenia, oni powiedzą czego brakuje i wtedy poszukamy :/ Najlepiej jakby był jakiś cennik lub oferta tego sklepu.

Link to post
Share on other sites

Ech, sprawa jest nieco bardziej zakręcona - ja przedstawiam specyfikację która idzie na przetarg a sklep który go wygra potem konsultuje jeśli nie ma konkretnych podzespołów ale nie wiem jeszcze jaki wygra i co zaproponuje i w jakiej cenie. Niestety doświadczenia dotychczasowe mam takie że ceny po przetargu są ok10-20% wyższe niż te internetowe więc lepiej jak zestaw będzie na poziomie 2400 niż przeszarżuję do 2600...

 

Bardzo dziękuję za wyczerpującego posta z zamiennikami, na pewno się przyda, co do GF450 - fajnie by było ale obawiam się że ich cena nie będzie wynosiła 300 a na grafie mi średnio zależy. Co do monitorów to bardzo chętnie usłyszę inne sensowne propozycje - w kwestii monitorów semi-profi EIZO i NECa to ja sam może mógłbym i coś doradzić ale na tych TN-kach budżetowych słabo się znam szczerze mówiąc a też wolałbym wydać mądrze te ok. 500 zł...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...