Skocz do zawartości

Co wybrać? SLI GTX 760 czy nowa GTX 1060 / RX 480


Recommended Posts

Zastanawiam się czy posiadając już jedną MSI GAMING GTX 760 nie dołożyć drugiej pod SLI zamiast kupować nową kartę. Wiadomo 760-tki są już raczej tanie i można dostać je za dość małą cenę jedyna bolączka taka że mój GTX 760 to wersja 2GB i obawiam się że SLI nic nie pomoże w wydajności jak VRAM-u będzie za mało. Co myślicie? Gram w 1080p.

Link to post
Share on other sites

Ja bym wybrał rx 470 , twój  procek spokojnie ogarnie tą kartę rx 470 po oc  bardzo niewiele  ustępuje  rx 480 a jest  tańszy  , coraz więcej nowych  gier  obsługuje  dx12   a radeony  w tym środowisku radzą sobie znakomicie  tutaj extremalny przykład gdzie karta od amd  za 1300zł jest wydaj iejsza od karty NVidi za 3 tyś  http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_deus_ex_mankind_divided_directx_12_niszczy_system?page=0,25

Link to post
Share on other sites

Ja bym wybrał rx 470 , twój  procek spokojnie ogarnie tą kartę rx 470 po oc  bardzo niewiele  ustępuje  rx 480 a jest  tańszy  , coraz więcej nowych  gier  obsługuje  dx12   a radeony  w tym środowisku radzą sobie znakomicie  tutaj extremalny przykład gdzie karta od amd  za 1300zł jest wydaj iejsza od karty NVidi za 3 tyś  http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_deus_ex_mankind_divided_directx_12_niszczy_system?page=0,25

czytałeś podsumowanie tego testu? zacytuje:

"Niestety, programistom odpowiedzialnym za implementację DirectX 12 w Deus Ex: Mankind Divided żadne komplementy nie przysługują, ponieważ udostępniona kompilacja działa jeszcze gorzej, niż nieukończona wersja przedpremierowa (!). Niniejszy test został przeprowadzony w trzech miejscach pomiarowych, nie żadnym wbudowanym benchmarku, zatem ponad wszelką wątpliwość mogę stwierdzić - obsługa DirectX 12 w obecnej postaci to katastrofa porównywalna do premiery Windows 95 oraz wybuchu w Czarnobylskiej elektrowni."

Jak można więc na podstawie wyników uzyskanych w tej grze oceniać wydajność kart - no jak???? 

Wracając do meritum tematu - najlepszy wybór to bezapelacyjnie GTX1060 - nie warto słuchać jakiś psychofanów - bo cóż z tego że w jakiejś odosobnionej skopanej przez programistów grze jest kiepska skoro jest bezkonkurencyjna we wszystkich pozostałych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...