Skocz do zawartości

monitor 4k podłączony do laptopa, ale wyświetlający tylko FullHD


Recommended Posts

Witam,

kupiłem niedawno monitor do laptopa, LG z rozdzielczością 4k, ale po podłączeniu obraz jest tylko w jakości FullHD.

 

Problem pewnie jest w tym że obraz z monitora obsługuje Intel HD Graphics 4000, a nie nVidia.

 

Próbowałem w panelu sterowania nVidia, ale i to nie pomogło.

 

Przed zakupem jeszcze upewniałem się że nVidia tą rozdzielczość obsłuży, laptop jest podłączony do monitora przez HDMI (high speed HDMI cable).

 

Ktoś, coś?

 

spec.

procesor i5-3230M

RAM 8GB

karta(y) graficzne nVidia GeForce GT 730M i Intel HD Graphics 4000

Windows 10

Link to post
Share on other sites

Co to za laptop (marka model)? Możliwe że jeszcze HDMI które jest w nim obecne nie obsługuje jeszcze 4K.

Jeśli masz HDMI starsze niż 1.4 to 4K niestety nie będzie.

acer aspire v3 571g

wlaśnie tez pomyślałem, lapka kupiłem 2 lata temu wiec już hdmi 2.0 było "w obiegu" wiec nie sądzę żeby nie miał chociaż 1.4

Link to post
Share on other sites

Tu masz odpowiedź:

Także ten laptop być może dałby rade (o ile to możliwe i o ile byś wykombnował) odpalić 4K w 24-30Hz ale nie więcej. Wychodzi na to że to jest albo 1.4 pierwszej generacji albo 1.3

 

http://www.manualslib.com/manual/440323/Acer-Aspire-V3-571g.html?page=9#manual

External resolution / refresh rates:•VGA port up to 2048 x 1536: 75 Hz•HDMI port up to 1920 x 1080: 60 Hz

so it seems the hardware does not support the resolution, even thought the graphic card and the HDMI port would.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Tu masz odpowiedź:

 

Także ten laptop być może dałby rade (o ile to możliwe i o ile byś wykombnował) odpalić 4K w 24-30Hz ale nie więcej. Wychodzi na to że to jest albo 1.4 pierwszej generacji albo 1.3

wielkie dzieki :) no trudno, w takim razie przy następnym sprzęcie będę musiał używać by współgrał z monitorem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...