Skocz do zawartości

radeon rx 470 4gb vs radeon rx 470 8gb vs radeon rx 480 4gb (msi)


Recommended Posts

Jeżeli ma być tanio to weź 470 z 4GB (cena ok. 1049 zł.), jak możesz sobie pozwolić to najlepiej 480 z 4GB bo najwydajniej z tych 3 kart (cena ok. 1199 zł.), chociaż różnica w wydajności między 470 i 480 nie jest duża i zależy od gry, więc mógłbyś poszukać testów i zobaczyć, czy w grach, w które masz zamiar grać jest różnica warta dopłaty 150 zł.

 

Zupełnie nieopłacalna jest 470 z 8GB pamięci - wydajnościowo nic nie zyskasz a kosztuje niewiele mniej od 480 z 4GB (jej cena to ok. 1169 zł.)

Podaję oczywiście ceny MSI w wersji Gaming X.(inne wersje 470 i 480 od MSI nie są chyba na razie fizycznie dostępne w magazynach).

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

Jeżeli ma być tanio to weź 470 z 4GB (cena ok. 1049 zł.), jak możesz sobie pozwolić to najlepiej 480 z 4GB bo najwydajniej z tych 3 kart (cena ok. 1199 zł.), chociaż różnica w wydajności między 470 i 480 nie jest duża i zależy od gry, więc mógłbyś poszukać testów i zobaczyć, czy w grach, w które masz zamiar grać jest różnica warta dopłaty 150 zł.

 

Zupełnie nieopłacalna jest 470 z 8GB pamięci - wydajnościowo nic nie zyskasz a kosztuje niewiele mniej od 480 z 4GB (jej cena to ok. 1169 zł.)

Podaję oczywiście ceny MSI w wersji Gaming X.(inne wersje 470 i 480 od MSI nie są chyba na razie fizycznie dostępne w magazynach).

 

 

A 8 gb nie będzie wykorzystywane  w przyszłości ?

msi r9 390 8gb jest wydajniejsza od radeon rx 480 ?

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

A 8 gb nie będzie wykorzystywane  w przyszłości ?

msi r9 390 8gb jest wydajniejsza od radeon rx 480 ?

W niedalekiej przyszłości pewnie bedzie wykorzystywane 8gb, już są gry które przekraczają 4gb a co do r9 390 są to podobne karty wydajnościowo, ale nie warto się pchać w starszą konstrukcję która jest gorąca i pobiera dużo prądu

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Wybaczcie, że odświeżę kotlecik ale pasuje mi do zapytania, a może komuś się przyda.

Planuje zakup karty jak w temacie ale mam taki wybór cenowy:

MSI RX 470 8GB Gaming X za 1015 lub MSI RX 480 4GB Gaming X za 1005.

Który wybór będzie lepszy ? Jest jeszcze RX 470 4gb za 900 i rx 480 8gb za 1200, ale chyba nie warto dopłacać do najdroższego.

 

Karta będzie dołożona do i5 4690k/ Antec TPC 500w

Edytowane przez Shafcik
Link to post
Share on other sites

Wiem ale 480-ki w 8gb wersji jakoś ciągle za dużo dla mnie kosztują.

Liczyłem się z zakupem w granicy 1k. Stąd ten wybór.

Tam gdzie będę kupował msi 480 8gb nawet 1250 kosztuje. To ponad mój budżet.

 

Osobiście chciałbym pograć w nowe produkcje i trochę starszych ale nie mam parcia na wszystkie suwaki w prawo.

Dlatego może te 10-15 % więcej wydajności w 480-ce mimo 4gb będzie lepszym wyborem, choć nie jestem pewny.

Stąd moje pytanie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...