Skocz do zawartości

Wycena 3-letniego komputera


Recommended Posts

Witam.Po tej burzy z kartami graficznymi i procesorami trochę kołuje mi się w głowie.Znam wartość mojego kompa jeżeli chodzi o wydajność ale chciałbym poznać cenę za tę jednostkę.Zastanawiam się nad sprzedażą,chociaż jestem z niego bardzo zadowolony i z drugiej strony trochę szkoda mi kasy na nowy komputer.Ale mimo wszystko jeżeli jest to możliwe to może podacie cenę jaką mógłbym za niego wziąć?

 

Procesor: INTEL 4670K 3,4 GHz (skalpowany,pasta między IHS-em i rdzeniem Coollaboratory Liquid Pro i między chłodzeniem a IHS-em MX-2) podkręcony do 4,4 GHz,1,31V - oczywiście brak gwarancji ale i tak skończyłaby się  11.10.2016

Dysk twardy: CAVIAR 1TB WD10EZRX 7200 64 G - po gwarancji (monitorowany programem Crystal Dysk Info - stan dobry)

Pamięć:KINGSTON DDR3 8GB KHX1600 XMP - gwarancja 99 miesięcy

Płyta główna: GIGABYTE GA-Z87P-D3 1150 - gwarancja do 11.10.2016

Karta graficzna: GIGABYTE GTX 970 G1 GAMING - gwarancja do 18.02.2018 (zmieniłem z GTX 770 po 15 miesiącach)

Zasilacz: TACENS VALEO V 800 W - gwarancja do października 2017.Wymieniony z OCZ ZS 80 PLUS BRONZE 750 W .

Nagrywarka: DVD LITEON iHAS122-04 - po gwarancji

Obudowa:SLENTUMPC GLAUDIUS M40 ( 6 WENTYLATORÓW,FILTRY PRZECIWKURZOWE)

Chłodzenie procesora: GRANDIS XE1236v2

 

To chyba wszystko.Bardzo proszę o w miarę konkretną wycenę.Dodam tylko że w 3DMark Fire Strike przy nie podkręconych podzespołach 9680 punktów a przy podkręceniu procka tak jak jest teraz i karty graficznej w MSI Aferburner wynik: 10600 punktów.


Zapomniałem napisać że mam na niego kupca stąd ta prośba o wycenę.Pozdrawiam.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Ok,to teraz mam dylemat.Czy sprzedawać go w całości i składać nową jednostkę z I5 6600K i GTX 1070 czy sprzedać samą grafę i kupić do tego co mam GTX 1070?Jaka potencjalnie mogłaby być różnica w wydajności między nowym kompem a starym z nową grafiką?Czy opłaca się tę różnicę zainwestować w nowy komputer?Za nowego musiałbym dać jakieś 5500 czyli musiałbym dołożyć jakieś 3000 zł.Jak myślisz,myślicie? 

Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie. Potwierdziliście tylko moje przypuszczenia.Tak własnie miałem zrobić.Chciałe się tylko upewnić i chciałem usłyszeć,zobaczyć opinie innych.Szkoda tylko że kosztująca ponad dwa razy więcej GTX 1070 nie jest  razy więcej wydajniejsza od 970-tki.To samo z GTX 1080.Dwukrotnie wydajniejsza ale kosztuje trzy razy więcej...


Panowie jeszcze jedno pytanie.Przy okazji wymiany karty przydałoby się chyba dołożyć drugie 8 GB pamięci RAM.Gry już teraz pobierają prawie całe zasoby a przy zwiększeniu rozdziałki do WQHD (bo mam zamiar taki monitor kupić a konkretnie Dell S2716DG 27) zeżrą napewno całe 8GB.Tych moich już nie mogę znaleźć żeby dokupić.Co mi radzicie?

Link to post
Share on other sites

Sorry że tak nie w temacie lekko ale dosyć słaba sztuka tej i5 ci się trafiła :P . A tak wracając do tematu to możesz sprzedać te pamięci i kupić zestaw 2x8GB jakiś z tańszych jeśli zależy ci na wyglądzie ja polecam od siebie Cruciale Tactic 1600Mhz CL8. Jeśli chodzi o nowe karty to według mnie powinno być tak: 970->1060, 980-> 1070 i 980ti-> 1080  (jeśli chodzi o ceny). Szukaj Palitów 1070 w cenie około 2000 zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...