Skocz do zawartości

[ok. 500 zł.] Używany smartfon do muzyki i internetu


Recommended Posts

Witam. Obecnie posiadam HTC One Mini (M4), który już po prostu nie daje rady. Szukam czegoś nowego (aczkolwiek używanego). Cena - około 500 złotych. Oto, na czym najbardziej mi zależy:

 

- Ekran  - maksymalnie 5 cali (no, ewentualnie 5,2)

- LTE

- Android 6 (ewentualnie 5)

- Czujnik światła

- Dioda powiadomień

- Ciekawy interfejs, aczkolwiek bez zbędnego syfu

 

Przeznaczenie: muzyka (PowerAmp + słuchawki BT), internet, czasem jakaś gra pokroju Fallout Shelter http://forum.android.com.pl/uploads/emoticons/default_smile.png

 

Wczoraj trochę poczytałem i do tej pory znalazłem kilka ciekawych propozycji (także chińczyków, które jak najbardziej wchodzą w grę):

 

TP-Link Neffos C5 - posiada właściwie wszystkie wymienione wyżej cechy (nie wiem jak z aktualizacją androida do 6.0) - 500 zł. NOWY.

 

Xiaomi Mi4c - podobna sytuacja z tym, że nowy kosztuje około 800 zł. a używanych jest dość mało więc nie jestem pewien, czy za 500 uda mi się któregoś wylicytować. Mocna bateria, lepsza rozdzielczość, aparat i procesor niż u Neffos'a.

 

Xiaomi Redmi 3 - tutaj prawdopodobnie musiałbym dołożyć kilkadziesiąt złotych.

 

Huawei P8 Lite - ten w sumie niczym wielkim się nie wyróżnia, jednak myślę, że mógłbym dostać go za około 450 złotych.

 

 

Poza tym myślałem jeszcze nad kilkoma innymi modelami, jednak w każdym czegoś mi brakowało:

 

LG G2 - dobry sprzętowo lecz chyba nie otrzyma Androida 6.0.

LG Optimus G E975 - ta sama sytuacja co wyżej.

LG Nexus 4 - brak LTE i aktualizacji Androida

Motorola Moto G 2015 - brak diody powiadomień oraz 1 GB ram (choć słyszałem, że dzięki świetnie zoptymalizowanemu oprogramowaniu i interfejsowi działa jakby miał 2 GB). Kiepski z wyglądu (może widząc go na żywo zmieniłbym zdanie).

Vernee Thor - brak diody powiadomień - niby szczegół a jednak potrafi ułatwić życie.

Cubot Note S - za duży ekran, brak LTE oraz diody.

 

 

Co sądzicie? Warto szukać dalej czy wybrać któryś spośród tych czterech wymienionych na górze?

Z góry dzięki za sugestie. Pozdrawiam!

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam Xiaomi Redmi 3.

Do w/w rzeczy które potrzebujesz starcza w zupełności.

Ja aktualnie mam MIUI na Androidzie 5 ale są i na wersji 6...jednakże przejdę jak juz wszystko w wersji 6 dopracują dla Redmi 3.

Słucham na nim muzyki i nie narzekam. internet tez działa dobrze. Robi całkiem spoko zdjęcia ... no i bateria. Na spokojnie pociągnie 3-4 dni.

Tak, że polecam.

Co to TP-Linka...nie ryzykowałbym. Mało o nich wiadomo...

Huawei robi dobre telefoniki tylko ta bateria...tragedia dla mnie a bateria jest naprawdę ważna dla mnie w smartfonie.

Jakoś nigdy nie korciło mnie do telefonów LG... znajomi kup[owali i często narzekali na jakość...ale może coś się poprawiło.

Link to post
Share on other sites

Za około tydzień będę miał na sprzedaż g2. Zainstalowany na nim cm13 (Android 6.0), do tego viper4android i moduł xposed. Chodzi płynnie, jakość dźwięku jest świetna. Jak cos, to priv.

 

Jeżeli po prostu słuchasz i aż tak ci nie zależy na jakości dźwięku to redmi 3,albo p8 lite będą dobrym wyborem.

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

Pomyślałem, że jednak warto mieć chociaż te 12 miesięcy gwarancji. Za nowy telefon jestem gotów dołożyć kilkadziesiąt złotych. Zastanawiam się nad Redmi 3 a Redmi 3 PRO.

 

Redmi 3 na Allegro - 550 złotych (list polecony priorytetowy za darmo. Domyślam się, że wysyłka z Chin).

Redmi 3 PRO na Allegro - 650 złotych (ten sam sposób wysyłki).

 

1. Czy warto dopłacać 100 złotych za 1 GB ram więcej? Czytałem recenzje i pisano w nich, że na dzień dzisiejszy nie odczuję różnicy między 2 a 3 GB, bo w obu przypadkach telefon działa stabilnie. Aczkolwiek kto wie, jakie zapotrzebowanie będzie za powiedzmy półtora roku... Oczywiście jest jeszcze czytnik linii papilarnych i 16 GB pamięci więcej. I tak używałbym pewnie karty SD, bo dwóch sim nie potrzebuję.

 

2. Czy oprócz Allegro oraz https://sklepxiaomi.pl/ istnieje jakiś inny sposób kupna nowego telefonu? Czy warto kombinować z wysyłką z Chin i jak to wygląda później z gwarancją? Niby realizowana w Polsce ale pewnie i tak wysyłają do Chin i trzeba by czekać z półtora miesiąca na naprawę...

Link to post
Share on other sites
1. Czy warto dopłacać 100 złotych za 1 GB ram więcej?

IMO warto, różnicę odczujesz np podczas grania i przełączania między programami ale też podczas normalnego korzystania (wiecej programów będzie trzymane w pamieci). 

 

 

 

. Czy oprócz Allegro oraz https://sklepxiaomi.pl/ istniejejakiś inny sposób kupna nowego telefonu?

 Na chwilę obecną gwarancję w Polsce będziesz miał jak kupisz w ibuygo ale za kilka miesiecy może sie to zmienić więc nie jest to pewniak. 

Zamiast redmi 3 pro porponuje redmi 3s, w sumie to samo tylko że taniej. No jest android 6.0 zamiast 5.1 w PRO

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-3s-snapdragon-430-octa-core-14ghz-3gb-ram-32gb-rom-8538.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli lepiej kupić Redmi 3S ze Snapdragonem 430 i Andreno 505 niż Redmi 3 Pro ze Snapem 616 i Andreno 405? Widziałem na youtube filmiki porównujące i na jednym z nich 3S z 2GB ramu jest szybszy niż 3 Pro z 3GB... Dziwne.

 

Druga sprawa: przez weekend naczytałem się opinii o różnych sklepach (polskich jak i zagranicznych) sprzedających telefony Xiaomi. Jedne były lepsze, inne gorsze ale praktycznie żaden sklep nie był polecany przez wszystkich. Zawsze znalazł się ktoś, kto czuł się oszukany. Stąd te obawy. Jakieś opłaty celne, vaty... Nie chcę, żeby na końcu okazało się, że cała transakcja wyniesie mnie nie wiadomo ile.

 

Kwestia nr 3: Zapewne jeśli kupię telefon na ibuygo, otrzymam chińskie/angielskie oprogramowanie? Musiałbym samemu wgrać polski MIUI? Jak to się ma do gwarancji?

Edytowane przez Kozii512
Link to post
Share on other sites

Wziąłem DHL z ubezpieczeniem od VAT za koszt 5% zamówienia, jednak obyło się bez płacenia. Czytając posty ludzi na miuipolska jest to totalna loteria, czasem nalicza, czasem nie.

 

Telefon zamówiłem w zeszły wtorek, dostałem w poniedziałek z samego rana.

Link to post
Share on other sites

Na razie gwarancję realizuje serwis Mi Center we wrocławiu

1. Czemu "na razie"? Coś wskazuje na to, że współpraca ma się zakończyć?

 

2. Jeśli przypadkiem nie otrzymam polskiego menu, mogę wgrać je sobie samemu bez utraty gwarancji? Aczkolwiek rozumiem, że obecnie podstawowe oprogramowanie obejmuje polski język i to nie jest tak, że oni widząc, że zamówienie jest z Polski, modyfikują swój soft pod polskiego odbiorcę?

 

3. Bardziej zależy mi na ogólnej wydajności systemu, niż na wydajności w grach (co prawda, czasem sobie zagram w coś tam ale będzie to rzadkością) - tak więc Redmi 3 Pro (170$/680zł.) czy Redmi 3S (154$/616zł.) (plusem jest tu akurat Anrdoid 6.0)? Dodatki typu etui czy szkło hartowane kupię sobie już w Polsce, bo chyba nie odbiegają jakością od tych zagranicznych?

 

Myślę, że to były moje ostatnie pytania w tej kwestii. Telefon zamówię tak, jak pisał Rica1, DHL z ubezpieczeniem od VAT i będzie spokój.

Link to post
Share on other sites

1. Serwis we Wrocławiu miał wcześniej umowę z Xiaomiforsale, jednak ta współpraca się nagle zakończyła. Zobaczymy jak to będzie z ibuygou.

 

2. Załóż sobie konto na mi.com i złóż podanie o odblokowanie bootloadera. Tutorial na miuipolska. Ogólnie możesz wgrać miui global bez utraty gwarancji.

 

Co do ceny to pamiętaj, że koszt kuriera DHL to jakieś $22,wiec prawie 90 zł.

 

Przy zamawianiu wybierz przewalutowanie przez bank, a nie PayPal. Wyjdzie taniej.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj na X-KOM pojawił się REDMI 3S 2/16 GB za 700 złotych. Już napisałem do nich z zapytaniem o wersję 3/32 GB. Nawet jeśli by się pojawiła, kosztowałaby pewnie o 100 złotych więcej. Zastanawiam się czy warto poczekać i mieć telefon z polskiej dystrybucji za 800 złotych (tak przypuszczam) bez kombinowania czy jednak brać z ibuygou (z wysyłką i ubezpieczeniami 730 złotych).

Link to post
Share on other sites

 

 

brać z ibuygou (z wysyłką i ubezpieczeniami 730 złotych).

Mi z wysyłką i wszystkimi ubezpieczeniami + kabel USB wyszło 780 za 3/32.

 

Teraz trochę szkoda mi się robi, szczególnie jak rozwiążą umowę z MiCenter, chociaż w to wątpię.

Link to post
Share on other sites

Pewnie masz rację...

 

wzbraniam się jak mogę, żeby nie kupować w Chinach i mieć spokój o gwarancję więc poczekam jeszcze trochę, żeby upewnić się czy pojawi się w najbliższym czasie wersja 3/32GB. Jeśli nie, kupię na x-kom'ie wersję 2/16.

 

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3s-szary-5-3gb-32gb-a6-0-pl-fvat23-i6492855760.html?fromVariant=6492855628

Ciekawe. Wygląda jak normalny sklep, nie żaden pośrednik. "Przedsprzedaż. Wysyłka po 27.09.2016". Już napisałem do nich z zapytaniem o dystrybucję i gwarancję. Zobaczymy, co odpiszą. Aczkolwiek wątpię, że jest to "polska wersja", bo skąd mieliby 3/32, skoro nawet x-kom nie ma póki co.

Witam ponownie. Dzwoniłem do x-kom. Nie potrafią mi powiedzieć, czy i kiedy pojawi się wersja 3/32 GB więc nie ma co czekać na ich ruch. Postanowiłem więc kupić Redmi 3S 3/32 GB od fonmania:

 

12 miesięcy gwarancji serwisowej, gratisy w postaci etui oraz szkła. 750 złotych. Odbiór osobisty. Komentarze same pozytywne.

 

Na ibuygou około 730 złotych ale jak doliczymy cenę za etui i szkło, wyjdzie prawie 800zł a sądzę, że to to samo źródło a tu przynajmniej mam gwarancję na miejscu.

 

Co sądzicie? Powinienem ich o coś jeszcze dopytać przed kupnem?


EDIT: Telefon kupiony. Ogólnie jest świetny. Zero zacięć. Czytnik działa prawidłowo i za każdym razem. Absolutnie nie ma się do czego przyczepić. MIUI 7 (po aktualizacji MIUI Global 7.5 (stabilna 7.5.9.0). Masa opcji konfiguracji. Świetny zakup.

 

Nie podoba mi się tylko brak sortowania ikon w folderach w kolejności alfabetycznej (chyba, że gdzieś to się zmienia).

Edytowane przez Kozii512
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...