Skocz do zawartości

3 kompy do biura za 2k każdy


Recommended Posts

Witam!


Potrzebuję 3 komputerów do zastosowań biurowych. Internet, windows, jakieś programy erp. Komputery mają działać przez kilka lat w niezmienionej konfiguracji.


  • Zastosowanie komputera : Biuro, internet
  • Maksymalna kwota : 2000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Teraz
  • Których części potrzebuję : Wszystko
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : -----
  • Specjalne wymagania : Żeby obudowa nie była gigantyczna
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -----
  • Własna propozycja zestawu https://www.morele.net/inventory/info/PsXW6/

Proszę o sprawdzenie mojego zestawu (pierwszy jaki składam w życiu). Czy wszystko zagra ze sobą, czy obudowa nie za mała, czy ten procesor będzie wystarczająco wydajny bez karty graficznej i takie tam.


Link to post
Share on other sites

Do Iridium Pro musiałby dorzucić ponad 70zł (zamawiając morele) a ten SP920 również posiada 5 lat gwarancji, jest dyskiem wart swojej ceny i zadziwiająco szybki w stosunku do tego co jest w deklarowanej prędkości (porównując jego deklarowaną prędkość do oponentów), jak najbardziej zestaw trafiony, jedynie mam obiekcję co do podkładki, znając renomowaną firmę ESPERANZA, daje sobie ręke uciąć, że materiały tej podkładki to jakiś przetopiony azbest z pozostałości po postkomunistycznych blokach w prypeciu.

Można zakupić w podobnej kwocie sprawdzoną, materiałową https://www.morele.net/podkladka-a4-tech-xgame-x7-500mp-327608/, jednak jej lekką wadą może być brak przyczepności do podłoża (ślizga się na blacie)

Link to post
Share on other sites

 

 

a ten SP920 również posiada 5 lat gwarancji, jest dyskiem wart swojej ceny
Gdzie SP920, a gdzie IridiumPro - jak najbardziej warto dołożyć te 70zł do Iridium, który w gwoli ścisłości jest co najmniej średnim dyskiem ... to jakim dyskiem jest Adata ?   
Link to post
Share on other sites

Gdzie SP920, a gdzie IridiumPro - jak najbardziej warto dołożyć te 70zł do Iridium, który w gwoli ścisłości jest co najmniej średnim dyskiem ... to jakim dyskiem jest Adata ?   

 

Nie no ja nie widzę najmniejszego sensu kupować 120GB IridiumPro, bardziej chodzi mi o to, że jego opłacalność wzgłedem 240GB jest znikoma i tak jak 3ndurek wspomniał lekko zaoszczędzając można wsadzić już 240GB (http://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/dyski-twarde/dyski-ssd/goodram-iridium-pro-240-gb-sata3-2-5-560-535mb-s?utm_source=ceneo_spo&utm_medium=referral)

 

I naprawdę SP920 nie zadowoliłby konsumenta, którego potrzeby bazują na internecie/erp?

Link to post
Share on other sites

 

 

I naprawdę SP920 nie zadowoliłby konsumenta, którego potrzeby bazują na internecie/erp?
Może zadowoli, może nie, ale zasada jest taka że nie polecamy "średniawek", szczególnie że w zasięgu są znacznie lepsze dyski - Iridium Pro oczywiście w wersji 240GB ;) - 120GB są nie opłacalne na tą chwilę. 
Osobiście celowałbym w Cruciala MX200 lub starego BX100 jak ma być porządnie (wydajnie).
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...