Skocz do zawartości

TV 50cali do PC, DVD za 3tyś


Recommended Posts

Witam.
Przymierzam się do kupienia telewizora. Maksymalnie chciałbym wydać coś ok 3tyś zł. Ale będę szczęśliwy jak uda mi się zmieścić w 2,5tyś zł :D
Zależy mi na 50/40 calach. I głównie na dobrej współpracy z PC, konsolą czy DVD.
Siedzę czytam, pytam i coraz mniej wiem...
Dziś byłem w sklepie i facet z RTVAGD albo miał gadane albo dobrze mi doradzał :D

Porównywaliśmy TV VA I IPS. Samsungi z sony itp.
Co by nie było uparł się na jeden Sony KDL-49WD759. No i co by nie było na pierwszy rzut oka Soniacz miał lepszy kontrast niż niejeden Samsung w VA za 3 tysiące....
Nie wiem dlaczego tak było, ale bielą czy kontrastem przewyższał wiele droższych modeli innych firm.
W internecie niestety nie znalazłem praktycznie żadnych opinii czy recenzji tego modelu..
Być może Wy coś polecicie.
Tak jak pisałem zależy mi na dobrej jakości niskim lagu i 2,5/3 tyś zł.
Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Telewizory wystawiane w marketach mają takie cuś jak tryb "sklepowy". Wtedy świecą "najprzepiękniej" - niż sobie można wyobrazić. Zazwyczaj wyświetlany na nich film "DEMO" - wcześniej jest odpowiednio "przygotowany". Wszystko wygląda w sklepie przecudownie! Jednak w domu, przy zwyczajnym filmie Full HD, zwyczajny użytkownik (jak ja) nie odczuje różnicy jakości. Może i mało cenna to rada, jednak nie daj się oszukać.. Sam czekałem 2 lata aż pewne standardy TV się "ustabilizują" i dużo nie wydałem 5 lat temu za 42 cale.


Co do konkretnego modelu czy producenta, to nie powiem Ci prawdy. Znajomy ma w salonie od dobrych 7 lat 55" firmy LG. Ja jednak za namową znajomego co pracował w saturnie, wybrałem Samsunga. Dopłaciłem do 5 letniej gwarancji i nic się nie dzieje (odpukać!) .


Swoją drogą, każdy TV po za standardowymi ustawieniami obrazu, ma tryb użytkownika. Wystarczy poszukać w google stron do kalibracji telewizora. Osobiście, sam skorzystałem z tych stron i z własnego doświadczenia wiem, że "prawie" z każdego "markowego" TV idzie wydobyć "przecudowną" barwę czy jakość. Chciałbym też wspomnieć o jednym: Typowy Market zawsze ma podpisaną umowę z producentem - lokowanie na półce czy promowanie produktu. Jednak zawsze można wybrać model firmy "X" i wypróbować! Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z jakości, to można oddać produkt w nienaruszonym stanie...

Edytowane przez JimmyGT86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...