Skocz do zawartości

Prawo gwarancyjne, parę pytań


Recommended Posts

Witam, poczytałem trochę o prawach konsumenta. I chcę się upewnić czy wszystko wiem.

1. Jak ta sama usterka występuje po raz drugi, to mam prawo domagać się zwrotu pieniędzy?

2. Czy za każdym razem po wymianie sprzętu lub jego naprawie, gwarancja biegnie od nowa?

3. Czy mogę domagać się odstąpienia od umowy w przypadku, gdy dysk i wentylator karty graficznej pracują głośno?

Powinienem coś jeszcze widzieć w przypadku reklamacji?

I jak najlepiej zażądać zwrotu pieniędzy?

Link to post
Share on other sites

Za bardzo się nie znam (chyba), ale:

 

Ad. 1 - po trzech razach od oddania produktu na gwarancję

Ad. 2 - Tak

Ad. 3 - myślę, że nie

 

Co do żądania zwrotu pieniędzy to chyba po prostu najłatwiej powiedzieć, że masz takie prawa - najlepiej zaszpanować znajomością polskiego prawa i powiedzieć gdzie takjest napisane (np zgodnie z art. 25 KK).

Link to post
Share on other sites

Ad1. Nie, to uzależnione jest od gwarancji.

Ad2. Po wymianie - Tak, po naprawia - Nie (ale jest przedłużana o czas naprawy).

Ad3. Nie, możesz zgłosić niezgodność towaru z umową i domagać się naprawy/wymiany na nowy egzemplarz wolny od wad. Odstąpienie od umowy to dobra wola sprzedawcy (jeżeli mówimy już o przekroczeniu terminu 10 dni od daty zakupu towaru na odległość lub zakupie osobiście).

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuję ustawy w której, jest zawarta informacja o przekroczeniu wykonywania naprawy - czytałem, że jest coś takiego, ale za bardzo nie mogę znaleźć. I, że w takim przypadku mogę żądać zwrotu kasy. Może ktoś kiedyś powoływał się albo coś.

Znalazłem coś takiego

http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... ?story=391

A dokładnie to

"Jeżeli rezultatem pracy wykonawcy dzieła jest produkt, to reklamujemy go u wykonawcy, najlepiej na piśmie. Ma on 14 dni kalendarzowych na zajęcie stanowiska. Przekroczenie tego terminu powoduje obowiązek załatwienia reklamacji zgodnie z naszym żądaniem."

Szukałem w złączonych niżej podstawach prawnych lecz nic konkretnego nie znalazłem.

Patrzę, że to są usługi i czy to też się zalicza do produktów?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...