Skocz do zawartości

Wybór modelu GTX1060


Recommended Posts

Nie wiem jak inne modele, ale ja trafiłem na palita gtx1060 6gb dual z piszczącymi cewkami ;x co prawda dosyć ciche to jest, ale występuje

 

Cewki to loteria, niezależnie od producenta może się trafić.

 

BTW, ktoś wie/ma doświadczenie w reklamacji piszczących cewek? Jest to traktowana jako wada podlegająca reklamacji? Jak różni producenci do tego podchodzą?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jednak jak dla mnie albo za głośna, albo za ciepła - zależnie od ustawień (mam wyciszonego Fractala Define R5 z dwoma fabrycznymi wentylami skręconymi na minimum)

W MSI i PALIT masz większą kulture pracy wentylatorów i niskie temp GPU kosztem VRM

nie narzekaj.

O małych kartach nie wspomnę jak gotuje vrm.

 

 

 

 

BTW, ktoś wie/ma doświadczenie w reklamacji piszczących cewek? Jest to traktowana jako wada podlegająca reklamacji? Jak różni producenci do tego podchodzą?

Cewki to loteria jak i inne problemy,dla Gigabyte karta jest sprawna i nie wymienia,wątpię aby to robiły pozostałe firmy prócz evgi.

Po prostu karty z zwrotów krążą między wami (kupującymi) chyba,że dostanie ktoś z nowej dostawy a twoją pocisną komu innemu i tak to się kręci.

Link to post
Share on other sites

 

Nie patrz na FPS bo wersja 3GB ma trochę obciętą wydajność w stosunku do 6GB.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_3gb_vs_radeon_rx_470_4gb_test_kart_graficznych?page=0,20

Jedynie co mogę dodać to, że wersja 6Gb działa pasywnie do 50C

A w samym teście wiatraki działały w

Spoczynek: ~800 RPM

Obciążenie DEF: ~1580 RPM (49%)

Obciążenie OC: ~1700 RPM (52%)

Link to post
Share on other sites

W MSI i PALIT masz większą kulture pracy wentylatorów i niskie temp GPU kosztem VRM

nie narzekaj.

O małych kartach nie wspomnę jak gotuje vrm.

 

 

Czemu kosztem VRM - nie wiem o co chodzi. Czy Palit i MSI mają słabe chłodzenie sekcji zasilania (które mają dobre)

Edytowane przez jagsulek
Link to post
Share on other sites

Proszę o info na temat hałasu i temperatur, bo ostatnio odesłałem g1 i zastanawiam się nad xtreme gaming

 

Hej,

 

od wczoraj jest u mnie 1060 Xtreme Gaming od Gigabyte, więc podzielę się pierwszymi wrażeniami. Krótko: karta cicha, chłodna i wydajna.

 

Po wyjęciu z pudelka taktowanie 1620 Mhz / 1847 Boost/ 1987 Real Boost, pamiecie na 8160 Mhz. W takim zestawie Time Spy generuje 4328 pkt. W Wiedźminie (wszystko ultra bez włochów) po 20-30 minutach latania po lesie temperatury 60-61 stopni. Jest to tez granica pasywnego chłodzenia - załącza się przy 60 stopniach. Wentylatory chodzą na około 50%, poniżej 1300 rpm. Słychać jedynie wentylator na chłodzeniu procesora.

 

Po zabawie z suwakami (power limit/temp limit/zero zabawy z OV) taktowanie 1772 Mhz / 2000 Boost / 2139 Real Boost. Pamięć ustawiona na 9220 Mhz. W Time Spy 4656 (wzrost o około 8%). W Wiedźminie temperatury 62/63 stopnie. Wentyle chodzą bez zmian, poniżej 1300 rpm i cisza. Nie kombinowałem również nic z krzywą wentyli.

 

Reasumując jestem kontent i polecam, szczególnie ze cena obecnie to 1425 pln. Wydaje mi się, że nic lepszego nie da się wyrwać w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...