Skocz do zawartości

Asus r9 290 Dcu2 czarny ekran Pomocy !


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Fenio,

Recommended Posts

Witam, 

 

Przejdę odrazu do rzeczy zachciało mi się bawić w oc mojego radka, podkręcałem zgodnie z regułami nie jest to moja pierwsza grafika z którą sie bawię z oc. Przejdę do sedna kręciłem wszystko na stockowym napięciu (tylko powerlimit na maxa) zaczynając od pamięci doszedłem do 1510 mhz oczywiście testując wszystko w benchamrku przy 1525 po zaakaceptowaniu w msi afterburner odrazu zrobił się czarny ekran, nie wyrzuciło sterownika, odrazu "black screen" zrestartowałem komputer po zalogowaniu się windowsa 3s poźniej znów to samo próbę później już nawet nie wchodzi do windowsa tylko odrazu po logowaniu jest czarny ekran. Mogę dodać, że jest sygnał na kartę mogę normalnie wejść do uefi komputera i wszystko normalnie wyświetla do czasu logowania się windowsa, na  integrze jest wszystko w porządku. A przełacznik dualbiosu na karcie nic nie daje. Na karcie nie ma żadnych oznak spalenia się czegokolwiek. Karta była już rozbierana, gwarancja i tak się już jakiś czas temu skończyła.

 

Bardzo proszę o pomoc. 

Pozdrawiam Walt 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

2 stopnie większe niż normlanie 85 max. zasilacz sprawdzałem jakiś czas temu miernikiem wszystko było w pożądku (750w chiefteca) cieżko stwierdzić czy są artefakty do momentu logowania windowsa działa wszystko cacy zero artefaktów, po logoawaniu czarny ekran 

Link to post
Share on other sites

nie mam niestety kopi zapasowaej ;/ do zasilacza jestem w 100% pewien pod maxymalnym obciążeniem miał 11,7v , mam dziwne wrażenie, że grafika pamięta ustawienia msi afterburnera, ale dlaczego wtedy po przełaczeniu przyciskiem dual biosu nie działa ? a cały komputer teraz działa bo z niego piszę tylko, że jestem na integrze ;/ 

Link to post
Share on other sites

Czy windows uruchamia się prawidłowo w trybie awaryjnym ? Jeśli tak to odinstaluj całkowicie sterowniki AMD Crimson, uruchom system w normalnym trybie i zainstaluj najnowsze 16.9.1

 

Zrobiłem tak jak napisałeś i działa jestem bardzo wdzięczny :) 

 

Ale zastanawia mnie dlaczego tak się stało zazwyczaj w poprzednich moich grafiakch wywalało sterownik i wracały ustawienia fabryczne i było wszystko dobrze a tutaj czarny ekran i żeby do windowsa nie dało się zalogować ? Może ja coś źle robiłem ?

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem tak jak napisałeś i działa jestem bardzo wdzięczny :) 

 

Ale zastanawia mnie dlaczego tak się stało zazwyczaj w poprzednich moich grafiakch wywalało sterownik i wracały ustawienia fabryczne i było wszystko dobrze a tutaj czarny ekran i żeby do windowsa nie dało się zalogować ? Może ja coś źle robiłem ?

Też tak miałem na moim r9 270x.

Chodzi o to że Msi afterburner zmienił ustawienia "Wattman" który jest w systemie wgrany wraz ze sterami amd, ale nie można nim się bawić na naszych kartach.

Ale w najnowszych sterach podobno to poprawili i po zawieszce ma wracać do ustawień fabrycznych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też tak miałem na moim r9 270x.

Chodzi o to że Msi afterburner zmienił ustawienia "Wattman" który jest w systemie wgrany wraz ze sterami amd, ale nie można nim się bawić na naszych kartach.

Ale w najnowszych sterach podobno to poprawili i po zawieszce ma wracać do ustawień fabrycznych.

Dzięki za wszystkie komentarze temat do zamknięcia 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...